Skocz do zawartości

VRATNA-kto był proszę o opinie


jaro76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! czy mógłby ktoś napisać opinię o Vratnej ale o tym stoku pod Chlebem , pod Snilowskim Sedlem. tam gdzie te czarne trasy 1 i 2. Patrząc po zdjęciach na stronie http://zima.vratna.s...d=113&Itemid=34 to tam kupa śniegu i wygląda fajnie. ale patrząc po komentarzach wcześniejszych to wszyscy piszą że nie ma śniegu. Ale wszyscy opisują te niższe trasy: Prislop i Pasieki. Czy te trasy pod Chlebem są naprawdę bardzo trudne ?? Był ktoś wyżej niż Prislop i Pasieki ????????? __________________ Odświeżam wątek bo nie wierzę że nikt nie był. Chciałbym w kwietniu wyskoczyć na 3 dni jeszcze na Słowację, w wyższe partie. Obserwuję warunki w trzech ośrodkach: 1. Vratna 2. Strybskie Pleso 3. Chopok Co polecacie ? Lubię szerokie trasy - jak strome jest mi to obojętne. Nie lubię "jednopasmówek" w lesie między drzewami. Jak np. Wielka Raca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem z Chlebu dawniej, gdy tu jeszcze było podwójne krzesełko jeżdżące bokiem. Tylko jeden dzień. Trasa w dwu trzecich(patrząc z dołu) biegła równolegle do krzesełka i była to wąska przecinka leśna. Na której były monstrualne muldy. Trasa nowej kolejki(w miejsce krzesełka) ma ok. 1800 m długości, przy różnicy poziomów 750 m, z tym że góra jest bardziej łagodna a stromizna przypada na dolną część. Z mapy widać, że obecnie jej przebieg jest taki sam jak dawniej. Na pewno została zmodernizowana. Ale stromości raczej nie zlikwidowano. Może jest szersza. Zaliczyłbym ją do grupy najbardziej stromych, ogólnodostępnych tras, po jakich jeździłem. Takie trzy Nosale(od samej góry) jeden nad drugim. Chętnie bym się tam wybrał, tylko na jeden dzień z Wadowic to za daleko. Sądzę, że można na niej zdrowo popracować. Dodam jeszcze, bo dzisiaj ostatni raz zjechałem z Hali Miziowej do Szczawin czarna trasą. To ten zjazd z Chlebu to była w dwu trzecich bardzo podobna trasa(jak najstromsza część czarnej), tylko bez porównania dłuższa. Ale na pewno ja poszerzono, jak modernizowano kolejkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Byłam na Szczyrbskim prawie dwa tygodnie temu 15/16.03.08, wiec mogły sie warunki nieco pozmieniac..Przypuszczam, ze na lepsze, poniewaz sniegu troche w tatrach spadlo pozniej. A wiec tak, trasa na samej gorze jest dosyc szeroka, najszerszy jest wlasnie odcinek gorny i tam tez warunki sa najlepsze. Snieg byl zbity i generalnie jezdzilo sie super. Pozniej sie trasa nieco zwęża..Nieco w gorszym stanie jest najbardziej stromy odcinek trasy, przy wjezdzie do lasu...Tam doslownie po 2 godzinach od otwarcia trasy porobily sie muldy. Ja, poniewaz naleze do poczatkujacych, to mialam problem...Ale Ty spokojnie dasz rade. Generalnie trasa jest bardzo urozmaicona, jest szeroka u gory i waska na koncu...Ale polecam mimo wszystko. Jezeli dopisze Ci pogoda, to tym bardziej nie bedziesz zalowal. Natomiast jesli bedzie mgla, co czesto sie zdarza u gory...To moze byc ciezko. Jesli chodzi o parkowanie...To raczej sugerowalabym zalozyc z powrotem zimowki...Poza tym, nie dojedzie sie pod sam stok autem, trzeba liczyc na SKIBUSA lub isc piechotka..ponad kilometr. Zycze milej zabawy... Ja sie obawialam tego co ty ale zaryzykowalam i bylam zadowolona. Pozdrawiam, Colission75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na Strybskie Pleso ?? Chciałbym zaliczyć jeszcze jeden weekend na nartach. Myslałem o Strybskim i o Vratnej-Chlebie. W Strybskim sezon podobno do końca kwietnia, a jak bedą warunki to do 12 maja. I jest wyżej. Był ktoś z Was tam w połowie kwietnia ?? Temperatury w granicach -3 do -1 prognozują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! czy mógłby ktoś napisać opinię o Vratnej ale o tym stoku pod Chlebem , pod Snilowskim Sedlem. tam gdzie te czarne trasy 1 i 2.

W praktyce jest tak, ze jezdzi sie tylko u gory, na orczyku. Trasa fajna, ostra, choc niezbyt dluga - niestety wczesnie przestaja ratrakowac - kosowka itp. Od paru tygodni tego raczej nie robia. Dluga trasa na dol jest w praktyce wirtualna, bo idzie wzdluz kolejki, pod spodem, jest bardzo stroma i waska - bardzo trudna do utrzymania. Musi byc naprawde mocna zima, z wielkimi opadami sniegu, zeby ta trasa dzialala - tak mi sie wydaje, bo AFAIK nie dzialala ani razu od 2 sezonow.

Ale wszyscy opisują te niższe trasy: Prislop i Pasieki. Czy te trasy pod Chlebem są naprawdę bardzo trudne ?? Był ktoś wyżej niż Prislop i Pasieki ?????????

I ja polecam Paseki - fajny szeroki stok choc tez juz nie w tym roku. Bylem tydzien temu i wygladalo na koncowke. Wyzej, czyli Poludniowy Grun - podobny problem jak pod Chlebem, czyli klopoty ze sniegiem w tym roku - wywiewa im (?) i dzialalo raptem kilka dni - ale z Pasekow wyglada obiecujaco.

3. Chopok Co polecacie ? Lubię szerokie trasy - jak strome jest mi to obojętne. Nie lubię "jednopasmówek" w lesie między drzewami. Jak np. Wielka Raca.

Teraz jednak Chopok polecam - bylem 2 dni temu i jak na ta pore roku bylo swietnie. Sa tam oczywiscie przecinki lesne w nizszych partiach ale z dostateczna iloscia sniegu - wyzej duze przestrzenie, ale warunki gorsze (kosowka, bubny itp). Gdyby byla pelnia zimy to Vratna zdecydowanie polecam: poza walorami narciarskimi - tam jest pieknie :)

A co powiecie na Strybskie Pleso ?? Chciałbym zaliczyć jeszcze jeden weekend na nartach. Myslałem o Strybskim i o Vratnej-Chlebie. W Strybskim sezon podobno do końca kwietnia, a jak bedą warunki to do 12 maja. I jest wyżej. Był ktoś z Was tam w połowie kwietnia ?? Temperatury w granicach -3 do -1 prognozują.

Wg mnie w Strbskim Pleso dosc szybko sie znudzisz (?) Stok jest niby dlugi ale raczej plaski. Jesli dolozyc do tego fakt ze jest wiosna, cieplo, ekspozycja raczej poludniowo-wschodnia to bedzie to dosc nudnawe taplanie sie w ciapie (?). Oczywiscie nie na pewno, moze cos przymrozic wyzej ...ale tam bym sie nie wybieral na narty, zwlaszcza na dluzej niz dzien... chyba ze na wyjazd rozrywkowo-towarzyski :) Zrob sobie moze 3 dniowa ture, po 1 dniu: S.Pleso, Lomnica (b.blisko) i Chopok (na oko 50km) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w Strbskim Pleso dosc szybko sie znudzisz (?) Stok jest niby dlugi ale raczej plaski. Jesli dolozyc do tego fakt ze jest wiosna, cieplo, ekspozycja raczej poludniowo-wschodnia to bedzie to dosc nudnawe taplanie sie w ciapie (?). Oczywiscie nie na pewno, moze cos przymrozic wyzej ...ale tam bym sie nie wybieral na narty, zwlaszcza na dluzej niz dzien... chyba ze na wyjazd rozrywkowo-towarzyski :) Zrob sobie moze 3 dniowa ture, po 1 dniu: S.Pleso, Lomnica (b.blisko) i Chopok (na oko 50km) :)

Płaska trasa? U góry napewno, ale później...no nie wiem... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W sumie jest to trasa czerwona, więc gdyby była taka płaska jak mówisz to chyba oznaczono by ją nieco inaczej... No ale rozumiem że Panowie preferuja tylko czarne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że o tej porze nie można wymagać super-warunków. Chyba postawię na te Pleso. Możecie mi jeszcze napisać czy te zdjęcie jest z końcówki czerwonej trasy nr 2 przy dolnej stacji krzesełka A ?? bo jeśli tam są temp. -4 do +1 to u góry na pewno będzie zimniej !!! chcę wykorzystać , bo to chyba ostatni weekend i koniec sezonu. Jadę z żoną i Vratna-Chleb chyba za trudne trasy. http://www.parksnow....rbske_pleso.jpg http://www.holidayin...resorts/?id=838
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Jaro! To zdjęcie prezentuje końcówkę trasy 3... Ta końcówka wygląda w rzeczywistości nieco bardziej stromo, ale tak jak pisałam Ci wcześniej-napewno dasz rade. Rzyczę Ci słonecznej pogody, takiej jaka mnie się trafiła. A jak wejdziesz na mój profil, te dwa zdjęcia są własnie ze Szczyrbskiego Plesa, z najwyższej jej części... Miłej zabawy i odezwij się po wszystskim....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat stromość mi nie straszna, tylko chciałem wiedzieć z którego miejsca jest ta kamera bo tylko ta znalazłem z Plesa na necie a tylko po takich kamerach widać mniej-więcej jakie warunki.A jeździłaś tym krzesełkiem A na samą górę chyba co ?? A potem na dół kilka wariantów: 1 kawałek u góry a potem pierwsza lub druga w lewo. Tylko lepiej w pierwsza bo jedzie się pod te krzesło chyba. Ten orczyk D chyba nie warto co ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat stromość mi nie straszna, tylko chciałem wiedzieć z którego miejsca jest ta kamera bo tylko ta znalazłem z Plesa na necie a tylko po takich kamerach widać mniej-więcej jakie warunki.A jeździłaś tym krzesełkiem A na samą górę chyba co ?? A potem na dół kilka wariantów: 1 kawałek u góry a potem pierwsza lub druga w lewo. Tylko lepiej w pierwsza bo jedzie się pod te krzesło chyba. Ten orczyk D chyba nie warto co ??

Ten Orczyk D prowadzi na góre końcówki trasy 3 (tej, która znalazłeś w necie)... Ja osobiście nie jezdziłam orczykiem D, w zasadzie mało kto tam jeździ. Kolej krzesełkowa A prowadzi, jak już wiesz na samą góre, stamtad możesz wybrać trasę, która skręca w lewo i prowadzi pod wyciąg-tą jeździałam...Lub też pojechać dalej..i zjechać trasą 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Płaska trasa? U góry napewno, ale później...no nie wiem... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W sumie jest to trasa czerwona, więc gdyby była taka płaska jak mówisz to chyba oznaczono by ją nieco inaczej...

Wracam do starego watku bo jakos przeoczylem wczesniej a w miedzyczasie jeszcze skonfrontowalem z rzeczywistoscia dla pewnosci. Oczywiscie, masz racje z tym punktem siedzenia itd., ale fakty sa takie, ze wyciag ma 2 km dlugosci, trasa wg oficjalnych danych ma 2.5 km, a przewyzszenie ...430 m. Nie wiem w jaki sposob wyszlo im ze czerwona. To jest srednio ok. 170 m na 1 km, czyli nachylenie 17.6% (ok. 10 st.). Moze dlatego ze jest dosc waska...? Tak naprawde na czerwien zasluguje tylko ostatni odcinek i to raczej ten z lewej, przy orczyku. Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do starego watku bo jakos przeoczylem wczesniej a w miedzyczasie jeszcze skonfrontowalem z rzeczywistoscia dla pewnosci. Oczywiscie, masz racje z tym punktem siedzenia itd., ale fakty sa takie, ze wyciag ma 2 km dlugosci, trasa wg oficjalnych danych ma 2.5 km, a przewyzszenie ...430 m. Nie wiem w jaki sposob wyszlo im ze czerwona. To jest srednio ok. 170 m na 1 km, czyli nachylenie 17.6% (ok. 10 st.). Moze dlatego ze jest dosc waska...? Tak naprawde na czerwien zasluguje tylko ostatni odcinek i to raczej ten z lewej, przy orczyku. Pozdrawiam :)

Zgadzam się.. Na miano czerwonej trasy zasługuje zaledwie kilkanaście metrów tej najdłuzszej trasy która w końcowej fazie biegnie wzdłuż wyciągu krzesełkowego...gdzieś w środku, z tego co pamiętam...tam gdzie jest wąsko... Wydaje mi sie, ze polskie czerwone trasy sa chyba bardziej strome od słowackich...Ale na ten stan rzeczy chyba nie mamy wpływu:cool: Pozdrawiam, Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...