Skocz do zawartości

Pochylenie cholewki butów


Sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można w jakiś sposób zwiększyć pochylenie cholewki butów do przodu? Mam problemy z oparciem goleni na językach podczas jazdy. Mam wrażenie, jakby te języki z cholewkami były ustawione za bardzo do pionu i nie mogę się na nich swobodnie oprzeć,co powoduje że nie mogę przyjęć właściwej postawy podczas jazdy. Może wystarczy coś podłożyć pod piętę? Czy może nic z tym się nie da zrobić, bo taka jest np budowa butów? A może wystarczy nie dopinać mocno ostatniej klamry? Mam buty Nordica GTs (flex 80).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jak but nie oferuje takiej regulacji, to niewiele da się zrobić. Ale ogólnie to praktycznie każdy współczesny but jest na tyle pochylony do przodu, że da się na nim spokojnie jeździć na krawędziach. Może coś nie tak z techniką? Do jazdy fun możesz poluźnić klamry. Do jazdy sportowej - absolutnie nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich Nordicach podobny problem mnie wpienial. Albo za malo ugiete nogi, albo pozycja 'kibel', bo dalej do przodu nie chcialo isc. Tez mi sie wydaje, ze za slabo pochylone. Langi WC sa mocniej puszczone do przodu, ale tak stare i niewygodne juz, ze nie nadaja sie do jazdy na dluzej. Teraz chce kupic fischery i jak mierzylem, to tez bardziej nachylone troche sa. W kazdym razie ratowalo mnie jedynie wieksze 'rozjechanie' nog. Zeby naprawde nisko zejsc i ostro wziac zakret musialem w tych butach puscic gorna narte pilotujaca duzo dalej do przodu, niz podczas kursu w langach... Dopiero wtedy to jakos wygladalo. Gorna narta jedzie mocno z przodu i wtedy zewnetrzna noga moze juz byc poprawnie ustawiona, oparta mocno o jezyk i jedzie sie nisko. Niestety kosztem nienajlepszego prowadzenia gornej, bo gdy ona jedzie za mocno z przodu, to obciazam tyl tej narty :/ Generalnie pochylenie cholewki w miekszych butach sie bardzo przydaje - jesli jest, moje nordici maja jeszcze nedzny skli/walk i w pozycji ski pochylenie jest za male. Albo but z bajerami, albo dobry but do rozwojowej jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się coś zrobić. Ja też miałem podobny problem. Do wewnętrznego butka(z tyłu powyżej ściegna Achilesa) przylepiłem plastrem lekarskim(szer. 5 cm), kawałki wykładziny tak przycięte, że u góry skorupy są grube na ok. 1 cm, szerokie ok. 8 cm. Zwężają się do dołu i pocieniają(na końcu prawie przy pięcie jest pojedyńcza wykładzina szeroka na 2 cm). Po zapięciu klamer, noga "idzie" do przodu, i pięta lepiej siedzi. Dawniej miałem buty Reichle i jeździłem w nich w ustawieniu na "walk", aby lepiej dogiąć łydkę do przodu. Takie korekty można robić zmieniając np. nieco tzw. canting. Ogólnie można robić tego typu korekty w całym bucie(robiłem to żonie), przyklejając plastrem różne "wkładki", aby dopasować jak najdokładniej "sklepowy" but do własnej stopy. Oczywiście but już nalepiej dobrany w tymże sklepie. To dobrze działa, gdy po pewnym okresie but się "uleży" i wiemy, gdzie zrobić pewną korektę. Aby się plaster nie odlepił, należy obicie użyć talku lekarskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...