Jump to content

1siedem

Members
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by 1siedem

 1. Kolega jak spytał mnie o wrażenia z jazdy na AX, odpowiedziałem mu właśnie tak, jak Ty napisałeś "narty dla emeryta".
 2. MOże się trochę skrótowo wyraziłem. Primo: Ax są z pewnością bardziej uniwersalne niż SX. Secundo: AX to nie są złe narty, jeździłem na nich przez cały dzień - nad ranem na zmrożonym, zratrakowanym, twardym śniegu, po południu na rozjeżdżonym. Cały dzień radziły sobie dobrze. Jako uniwersalna narta jest warta polecenia. Sx-y są bliższe GSom. Mam identyczne wrażenia co do ich właściwości  (AX)z wyjątkiem tego, że znam narty bardziej skrętne. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia do tego, że jeżdzę na SLkach. PS A moje umiejętności? czy ja wiem, na obozach narciarskich na studiach instruktorzy dawali  mi grupy średniozaawansowanych do prowadzenia. W tym roku (bo czasem biorę instruktora , by być na bieżąco) stwierdził, że niejeden chciałby jeździć jak ja. Sam się nie oceniam.   myślę, że najbardziej na moje odczucia wpływa przyzwyczajenie do jeźdzenia na Sl-kach POzdroovka
 3. moje wrażenia po AX   Jak dla mnie za mało skrętna i kłapciasta. Ma swoje zalety:  jest stabilna przy wyższych prędkościach, nieźle idzie w głębszym śniegu. Skręty średnie i duże - OK zwlaszcza duże  + prędkość - jest fajnie, krótkie- no niby da się ale kosztem energii i dobrej zabawy. AX to zupełnie nie jest narta dla mnie. Jednak tylko rasowa SL. Wybrałem Elana SLX. Pozdrawiam !
 4. no niezły rozrzut , aż po RTM    a jest tak dlatego, że nie śledziłem nigdy aspektów technicznych nart. A te rtm-y z opisu wydały się dość uniwersalne. ale tak jest jak się czyta marketingowy bełkot SX-y są bardzo fajne - wiem bo jeździłem.
 5.   Dzięki Tobie i Waszej pomocy nie zmarnuję czasu na sprawdzanie badziewia
 6. macie może doświadczenia z Volkl RTM 86 Uvo?
 7. Serdeczne dzięki, akurat będę w tym czasie Już nie mogę się doczekać !
 8. Witam po przerwie   Czy macie jakieś doświadczenia z Volkl Sl Uvo _ Markery rMotion2 12.0D GRip Walk? Powinny być na Jaworzynie do testów. Jak pojeżdzę, to oczywiście dam znać. Zawężam się roboczo do tych Volkli i Stockli. Elany odpuszczam, bo nie mam gdzie potestować (albo brać w ciemno :>  ).  
 9. nie będę kombinował w nieskończoność Wybiorę spośród stockli Sl/Sx/AX lub wezmę VolklaRacetiger SL Uvo. No i bym spróbował Elana SL. Jeżdząc na Stockli SL pamiętam dominujące wrażenie - ta narta chciał bym nią ciągle skręcał (tak samo ocenił ją  przy mnie klient wypożyczalni). SX-y był bardziej uniwersalne, lepiej znosiły przejeżdżanie przez zwały śniegu, były bardziej "czołgowate" - co ma oczywiście wady i zalety w zależności od trasy i warunków. Bardzo dobrze trzymały tor i nie mówiły do mnie "skręcaj":) na AX-ach nie jeździłem - w tym roku to nadrabiam Volkle - też nie jeździłem - są w Krynicy - wypróbuję i dam znać Elan - nie jeździłem - pozostaje brać w ciemno, w Krynicy nie widziałem a znowu jadę tam   A jeśli chodzi o kupowanie w ciemno, to pamiętam jak za komuny jechaliśmy na narty i zerwało nam bagażnik dachowy z nartami. Z moich nart nic nie zostało (swoją drogą były to bardzo udane Polsporty). Wróciliśmy kilkadziesiąt kilometrów, wpadliśmy do jedynego sklepu ze sprzętem i przyszło wziąć od ręki co było. Wówczas nikt z nas nie patrzył na SL, GS ... Ojciec kupił mi Kneissle, fioletowe Przecież muszą być dobre, bo zagramaniczne na stoku okazało się, że to gigantki... i sami wiecie jaką miałem frajdę z jeżdzenia krótkim skrętem, śmigiem czy po muldach... to kur...o wcale nie chciało skręcać więc jeździłem po całej szerokości na pełnym gazie - tylko wtedy dawały frajdę. Męczyłem się na nich kilka sezonów (na inne nie było kasy, bo przecież mam już narty) Potem przyszło oświecenie - można spróbować innych - testowałem kilka dni - wybrałem slalomki atomica - to był przeskok w inny świat. Myślałem, że mi więcej nie trzeba, dopóki nie spróbowałem lepszych nart  - po Stockli złapałem deprechę - ku... na czym ja do tej pory jeździłem I taka jest w skrócie geneza moich poszukiwań świętego Graala   i znowu sprawdza się stare powiedzenie - nie stać mnie na dziadostwo.
 10. oczywiście pomyliłem się - miało być 175. Dzięki za odpowiedź, czekam na dalszą część relacji z jazdy
 11. Stockli AX na 178cm wzrostu - 167 czy 171cm? pytam bo można ustrzelić jeszcze nówki po przecenach z zeszłych sezonów No ale muszę jeszcze spróbować Volkl RaceTiger SL , innych modeli pewnie nie ustrzelę na Jaworzynie...   Co z nart podobnych do AX możecie jeszcze polecić?
 12. No to szukam od początku mam zamiar potestowac volkle fischery rossignole salomony. Na Jaworzynie Kr. Salomonow chyba nie ustrzelę... Będę sprawdzal sl-ki i cos typu allmountain
 13. który to model,ten ? https://www.voelkl.c...etiger-sl-r-wc/
 14. No tak. Im dłużej się szuka, tym mniej się wie Czyli jeszcze Elanki
 15. Wkurzyli mnie w wypożyczalni. Prosiłem o alternatywę dla stockli sl laser... A dostalem s7. To juz moje stare Atomici lepsze
 16. Teraz idą sx. Wyraźnie bardziej mi leżą... Pewniw sie skonczy na sl. A teraz pytanie jaką jeszcze sl-kę warto spróbować?
 17. X9 jednak ma zbyt szeroki skręt. Szukam dalej, dziś jeszcze sprawdzę Stockli i slalomki od Atomica
 18. Mialem dziś kupic buty ale sprawa nie jest prosta. Flex 120 nie jest wcale taki straszny- przynajmniej na etalie mierzenia. Najwygogdniejsze okazaly sie Head vector. Problem w tym, ze od bardzo dawna nie.kupowalem butów i nie wiem czy nie mam zbyt luzno nogi. Generalnie noga jest stabilna, choc myślałem,ze but bedzie trzymał nogę sztywno aż po samā gorę. Na boki stopa nie przemieszcza się , natomiast dość łatwo podwijam palce. Czy tak powinno być ? W zwiazku z brakiem butów o odpowiwdniej twardości przesunąłem tesy x9 na następny dzień. O wynikach oczywiście poinformuję pozdrawiam z Krynicy !
 19. Po prostu węszę Typy Jurka bardzo mi z opisu pasują Może nawet jutro kupię nowe buty. Będzie łatwiej testować. Obawiam sie tylko, ze ich w Krynicy nie dostanę do testów ....
 20. To jeszcze pomęczę Was trochę A co polecacie z krotszym promieniem skrętu?
×
×
 • Create New...