Skocz do zawartości

ppski

Members
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez ppski

  1. Cześć,   Zastanawiam się czy ma znaczenie, przy jednakowym S, kolor soczewki ? Tzn. mam do wyboru okulary S2 ze szkłami w kolorze - fiolet, czerwień, niebieski - czy poza barwą śniegu w nich te kolory jakoś wpływają na widzialność szczegóły itd ? Czy tylko kosmetyka i design ?
  2. ppski

    Francja - Trois Vallées

    Panowie czy jadąc do VT należy mieć łancuchy ? Jest to prawnie wymagane w Szwajcarii albo we Francji w tamtych rejonach, czy jest to po prostu zdrowy rozsądek żeby je mieć ? 
  3. ppski

    Francja - Trois Vallées

    Czad opcja z tym archiwum, dzięki!   Czyli ogólnie nie ma powszechnie znanego przeciwskazania, że w styczniu w ten rejon sie nie jedzie to pada i pizga i nartowanie jest tam wtedy bez sensu ?
  4. ppski

    Francja - Trois Vallées

    "25-45 jeśli nie codzień to w ciągu kolejnych dni kumulacja gwarantowana." Nie do końca rozumiem powyższe ?   Pada w nocy czy w dzień też  i nie ogarniają z ratrakowaniem ? Bo jak pada nocą i ratrakują rano to spoko, gorzej jak pada przez większość stycznia w dzień - a wtedy brak kontrastu to masakra ...
  5. ppski

    Francja - Trois Vallées

    Forumowicze,   Czy ValThorens w styczniu jest ok ? Chodzi mi czy nie jest to może taki okres, że przez położenie i klimat np w styczniu jest tam 90% opadów itp a słońce i kontrast dopiero w marcu ?   Boję się żeby przy takiej wyprawie nie skończyć tydzień w apartmanie bo w styczniu tam jest np. fatalnie z takiego czy innego powodu?   Co możecie powiedzieć z doświadczenia ?
  6. 2 miejsca wciąż wdo wzięcia za 700zł per miejsce.
  7. 2 miejsca do oddania na wyjazd z Bartkiem w terminie : 27.02-01.03 - Katschberg/Ainek + Turracherhohe ze zniżką!
  8. Hej,   Mam do odstąpienia z powodów zdrowotnych 2miejsca na ten wyjazd.
  9. Bardziej mi chodzi o 'standardowe' miejsce i czasy spotkań gajowego i jaro, tego typu wyjazdy są pod zegarek, więc na pewno wiedzą o której i gdzie oczekiwaliby na inną część ekipy jadącą z Wawy. Zainteresowany jestem też innymi terminami, dysponuję autem itd, także bardzije chciałbym wiedzieć czy oczekiwane czasy są osiągalne bez brania urlopu czy tracenia całej nocy.
  10. Hej,   Dla chętnych z Wawy, jakie jest preferowane miejsce spotkania z głównym autem i w jakich godzinach ? W jedną jak i w drugą stronę ? Przy założeniu że jedzie tylko Kraków albo też Gdańsk ?   WIelkie dzięki za odp!
  11. Powiedzcie mi proszę jak rozpoznać że ta przez wszystkich wspominana tajemnicza struktura wymaga odtworzenia ? Jak stwierdzić że przed smarowaniem wyszczotkowaliśmy ślizg i 'otworzyliśmy' strukturę ? Jak wygląda oczyszczona struktura po szczotkowaniu ? Jak wygląda 'zużyta' struktura ? Chodzi mi o wzrokową ocenę, dotyką lub podobną, a nie stwierdzenie że narty przestały jeździć Może i banalne pytania, ale z nigdzie nie widziałem odpowiedzi na nie.
  12. Hejka, but w wiazaniach jest stabilny, tzn przednia czesc wiazania nie ma wtedy na szczescie luzow. BTw. Pytanie czy jestem w stanie sam sprawdzic ze w serwisie mi ustawiono wiazania w odpowiednim miejscu - tzn nie za bardzo przesuniete do tylu albo przodu ? Na butach mam zaznaczony srodek ale na nartach (AC20) nie ma nic ... Użytkownik ppski edytował ten post 22 luty 2013 - 18:24
  13. Hej, Niecale 3lata, ale jezdzenia to max 2X dni, wiec bez szalu. Musze sprawdzic czy tez po wpieciu buta jest ten luz, jesli bedzie to juz chyba nie bedzie ok ?
  14. DObrzy ludzie, wezcie prosze swoje narty za przednia czesc wiazania ' glowke' i sprobujcie ja (ta czescia) poruszac na boki, jest luz czy tez nie ma ?
  15. Hej, Dzisiaj podczas czyszczenia nart zauwazylem, ze przednia czesc wiazania na obu nartach ma luzy tak okolo 1-2mm. Sa to Markery11, szyny(czy jak one sie nazywaja ) są stabilne, tylna czesc tez, ale jak biore przednia czesc wiazania w reke to moge ja krecic na prawo i lewo o te 1-2mm, do przodu i tylu jest stabilnie i nie ma ruchu ... Mam inne narty i tak takiego luzu nie ma. Czy to jest ok, czy tez cos sie stalo ?
  16. Mamy swoje nartki, lubie o nie dbac i przygotowywac (glownie w serwisach, za wyjatkiem smarowania sprayami na zimno i odrdzewiania), chcialbym zaczac robic 'serwis' sam. Narty były już w serwisach, więc wiazania są ustawione, krawędzie po nowości zrobione. CHciałbym żebyście doradzili zestaw mini do amatorskiego serwisowania nart: 1. Mam nowe ale nieużywane żelazko (z otworkami na spodzie) - nada się ? 2. Po sezonie krawędzie smaruję wazeliną, wiązania silikonem, a ślizgi sprayuję toko iroxem (bez grzania, czy coś, po prostu zostawima jego warstwę na ślizgach) - wystarczy czy zaproponujecie coś innego ? 3. Podczas wyjazdów albo pomiędzy - smaruję na zimno Toko maxi expressem i poleruję. 4. Mam zamiar kupić gumę szlifierską, ostrzałkę Toko do krawędzi, kofiksy do ubytków. 5. Jakie smary (z tego co wyczytałem to raczej bez Fluoru i bazowe) powinienem kupić - chodzi o najbardziej unbiwersalne, nie ma raczej opcji żebym smarował zależnie od pogody .. jak jest mokro i ciepło to odpoczywam a nie jeżdżę 6. WIem jakie wartości mam ustawić na wiązaniach, więc śrubokrętem mogę je bez problemu ustawiać po lecie samemu prawda? (na zimę całkowicie luzuję sprężyny). 7. Jako imadła będą służyć jakieś podstawki Jaki uniwersalny i ekonomiczny zestaw smarów i potrzebnych 'przyrządów' byście polecali, żeby ślizg był dobrze 'tłusty' i zadowolony Pewnie smarowanie na gorąco na początek i koniec sezonu, a nie po każdym zjeździe, po turnusie albo dniu jeżdżenia raczej minimalne smarowanie na zimno - tak jak napisałem wyżej, niewyczynowo, ekonomicznie, ale żeby narty były zadowolone
  17. ppski

    Francja - Deux Alpes

    SKI Fanatic, jak dużo jest 'dużo trawersów' ? Planuję L2A w marcu (jako że lodowiec, wiec roztopy nie zaskocza) ale czy jest tam tras na jezdzenie na 6pelnych dni - dla czlowieka, ktory z kontuzja robi 50km dziennie ... ? Polecilbys inny lodowiec pewniak marcowy ?
  18. Hmm a mi się wydaje że odkręcając tułow w dół stoku w skręcie, 4litery/biodra tak jak mówisz przesuwają się do wewnątrz czyli bliżej stoku, a to powoduje że kolana odkręcają się na zewnątrz i zakrawędziowanie się zmniejsza a nie zwiększa. (czysto teoretyczne dywagacje, bo na razie sneigu nie ma )
  19. ppski

    Tyrol - Ischgl

    Jakie macie doświadczenia z temperaturą w marcu/kwietniu i z warunkami śneigowymi ? Zaczyna być już mokro i płynąć ?
  20. Dzięki za filmik, mam co do niego pytanie - co ten kolega robi o 3:46 ?? Skręca biodra i barki w dół stoku - to przykład jak nie jeździć ?!
  21. OK, czyli barki już wiadomo, teraz kwestia kolan: czy to co ten pan mówi o kolanach jest prawdą ? Tzn w kwestii 'skrecania' stawu kolanowego aby uzyskać lepszy kąt - że jest to złe i niewłasciwe ? Rzeczywiście nie jest naturalny ruch dla kolan.
  22. Dzięki za te właściwe porady i za dywagacje też Mam jeszcze jedno pytanie, otóż czy zgodnie z teorią przy skrętach barki powinny być prostopadłe do linii nart (czyli iść za nartami), czy też powinno się skręcać tułów w dół stoku. Kiedyś przeczytałem na forum, że poprawna jest ta druga opcja(ale to było dawno i mogłem źle zrozumieć), obecnie natomiast wydaje mi się, że opcja pierwsza jest prawdziwa (pan Szczęsny opisuje to też w swojej książce), a druga (skręt tułowia w dół stoku) powoduje że zaczynamy hamować (zarzucać tyły nart) ? Czy cokolwiek z tego co piszę ma sens ?
  23. Dzięki Panowie! Poszukałem dodatkowo na forum i będę testował w praktyce. Nie chcę zwalać na narty, prędzej na słabe i niewytrenowane nogi oraz skilla Przy wąskim przesmyku - te 2-3m i dużym pochyle (czyli szybko zyskujemy prędkość) - przy 170cm nartach da się wykonywać zwroty/śmig niesiłowo ? IMO da się ale wtedy cięzko z hamowaniem, bo automtycznie jak siądziemy na tyłach i zahamujemy to stajemy bardzo w skos stoku i wtedy nie pozostaje wiele miejsca i trzeba pivotować się siłowo?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...