Jump to content

grzegorzf

Members
 • Posts

  70
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by grzegorzf

 1. Na świętokrzyskich stokach rewolucja. Niestety nie w pozytywnym słowa znaczeniu. Cennik na nowy sezon powala. Poniżej linki do stron:

  Niestachów

  Krajno

  Bałtów

  Rozumiem, że "stacje narciarskie" pracują głównie w sezonie, ale to juz przesada poza tym Bałtów i Krajno zarabiają cały rok . 3 godzinny wyjazd czteroosobowej rodziny na nasze pi...górki w weekend to wydatek 240 PLN. Gruba przesada. Moje jeżdżenie w tym sezonie ograniczy sie prawdopodobnie do paru wyjazdów w "duże góry", a szkoda. Tak było miło spędzić te parę godzin na świeżym powietrzu. I proszę nie pisać, że inwestycje itd... Inwestycje to są w Szczyrku i tam karnet na cały dzień kosztuje tylko  30 PLN wiecej a mamy do dyspozycji 22 km tras a nie 400 - 600 metrów. Może ktoś to jeszcze przemyśli .

  Wkurzony narciarz :P

  Nie jest to mój rejon zamieszkania, jestem z dolnośląskiego, ale widzę tu piękną zmowa cenowa. Moim zdaniem cena karnetu 3 godzinnego jest skandaliczna. Ja również bym odpuścił taką weekendową wyprawę,a skupił się na dłuższym wyjeździe.

 2. Już na ferie zostanie odpalony nowy wyciąg orczykowy w Sokolcu. Będzie to 500 metrów przyjemnej niebieskiej trasy, tuż za kompleksem Górnik. To pierwsza instalacja z planowanej inwestycji. No ale o tym to już gestor napisze. (jak mu konto odblokujecie...)

   

  Pozdrawiam, radcom

  Czyli mówimy o nowym orczyku na Przełęczy Sokolej?

 3. Na początek może się przywitam, bo jestem tu nowy. Wrócę może do meritum - wyboru kamery. Nie wiem czy ktoś z Was miał do czynienia z SJCAM model SJ4000. Wygląda toto jak kopia Gopro, a jakością produkowanych filmów porównywalne jest z Gopro 3 Silver. Cena w PL 400-500 zł w zależności u kogo. W komplecie prawie wszystko co trzeba do montażu na kasku, nartach, rowerze itp. Poza tym praktycznie wszystkie elementy montażowe są kompatybilne z GP.

  Mnie nie bardzo było stać na Gopro, a potrzebowałem kamery na narty, rower i kajak. Kupiłem więc SJ4000 i póki co jestem zadowolony, a parę złotych w kieszeni zostało.    

  Różnica jest kolosalna. Ja używam opecnie Opticam WDV5000 o rozdzielczościFullHD 1920 x 1080 pikseli.  Ostatnio zrobiliśmy parę testów. Uzyliśmy do porównania 4 kamery.OPTICAM WDV5000, SJ4000,  REDLEAF RD990 WIFI i GoPro Silver.  Różnica jest zdecydowana w wielu aspektach. GoPro deklasuje o lata świetlne pozostałe kamery w stabilizacji obrazu. Zdecydowanie większe drgania obrazu na trzech pozostałych. Kolejna zasadnicza różnica to optyka!  samo Podczas nagrywania scen w dużym zaciemnieniu, różnica potężna. W dużym nasłonecznieniu duża utrata szczegółów, pod słońce na tanim sprzęcie mało co widać. To, że kamery wyglądają jak kopie kamer markowych niestety nie oznacza, że nimi są. Ja używam swojej kamery w nurkowaniu do 40 metrów. Ale pod wodą moja WDV5000 tak jak Redleaf zdecydowanie przegrywają z GoPro. Moja rada, chcesz fajną kamerę na narty, gdzie masz duże drgania, sporo światła bądź jazda nocna, a nie masz większej gotówki kup GoPro2, bądź Sony AS-15, ale nie SJ400 czy WDV5000. REDLEAF nagrywa trochę lepiej niż pozostałe dwie kamery, ale do GoPro mu daleko. 

   

  Pozdrawiam

 4.      To i ja dorzucę swoje pięć groszy. Tak jak napisał Arky warunki jak na kapryśną zimę bardzo dobre. Szcze mówiąc nie spodziewałem się zmrożonego śniegu z samego rana i temperatury lekko poniżek 0C :) Co jeszcz było zaskakujące to brak wiatru na przełęczy sokolej. W Walimiu już dmuchało i to całkiem, całkiem.

       Zgadzam się z Arkym, że jak biznes się rozwinie, to chyba obowiązkowa będzie jakaś kanapa, bądź dodatkowe wyciągi, bo jeden tego wszystkiego nie obrobi. Z moich uwag, to osłonił bym siatką drzewa po lewej stronie na trasie, bo kiedyś ktoś w nie wjedzie, więc lepiej dmuchać zachowawczo na zimne. Wydaje mi się też, że potrzebna będzie zmiana ustawienia bramek wejściowych pod innym kątem, bo w przypadku większej kolejki będzie się to wszystko komplikować przez ten ostry nawrót do wejścia. Dołożym bym też szykany na dole w celu wyhamowania narciarzy na samym dole. I na dole przy stolikach przydało by się jakieś stoisko z ciepłą herbatką, bo czasem fajnie usiąść na dole i popatrzeć na innych.

      Na plus fajna, pomocna i miła obsługa, dobrze przygotowana trasa. Jest potencjał na fajną stację narciarską.

   

  Pozdrawiam Arky, miło było poznać, do miłego.

   

   

  Załączone miniatury

  • SAM_2283.JPG
  • SAM_2284.JPG
  • SAM_2285.JPG
  • SAM_2286.JPG
  • SAM_2287.JPG
 5. Mnie tylko dziwi, że właściciele pensjnatów z okolic Pieszyc, nie podejmuja wspólnych inicjatyw na rzecz przywrócenia wyciągów na Sowie. Czy to Tadeusza, czy samej Sowy. Przecież to leży w interesie tych osób. Ale niestety u nas każdy czeka na gotowe i godzi się na marazm. Zresztą większość Sudeckich ośrodków poza chyba Zieleńcem może uczyć się od Białki, Wisły, Krynicy na czym polega interes zimowy.

 6. Jeżeli nurkujesz od dawana to zapewne wiesz, że zasada ta tyczy się nurkowań rekreacyjnych. Powiedz mi jak w przypadku nurkowań technicznych na głębokościach przekraczających np 200m pomożesz partnerowi? Przecież wiesz, żę już poniżej głębokości uznanych za tzw. rekreacyjne czasem jeden błąd np. w użyciu niepodpowiedniej mieszanki spowoduje już poważne kłopoty bądź śmierć. W takiej sytuacji nie pomoże już nawet partner. Tu jest podobna zasada, czasem przebywając tak wysoko, w niskiej zawartości tlenu w powietrzu już się poprostu nie da nic zrobić. Trzeba walczyć o siebie, czasem może i można coś więcej, ale ja nikgo nie winię. To są zupełnie innne realia, niz wspinaczka w Tatrach czy Bieszczadach. Nie ma tam juz zastępów ratowniczych gotowych nieść pomoc, człowiek myśli i zachowuje się zupełnie nieracjonalnie, bo włączają mu się instynkty przetrwania. Myślę, żę pora zakończyć ten temat. Zupełnie nie wiemy o czym rozmawiamy . Jedno jest pewne, że byli to dobrzy wspinacze i, że jadąc tam wiedzieli jakimi zagrożeniami przyjdzie im się zmierzyć. Podobne prawa rządzą w nurkowaniach technicznych. Tam też każdy jest świadomy zagrożeń i liczy na siebie bo wie, że partner mu tego nie zagwarantuje, bo nie będzie w stanie.

  Tu nie chodzi o indywidualna odporność tego czy innego osobnika, bo to powinien ocenić kierownik wyprawy w czasie jej kompletowania i wypraw przygotowawczych. W końcu tam nie jadą amatorzy.
  Z drugiej strony są juz komercyjne wejścia „z ogłoszenia" na Mont Everest.
  Problem leży gdzie indziej - w zasadach.
  Nie wspinam się, ale nurkuje i to od bardzo dawna.
  Jeśli zespół, jedna czy dwie dwójki idzie razem, to w przypadku jakichkolwiek kłopotów cały zespół przerywa zejście i się wynurza. To kardynalna zasada i nie ma od niej odstępstw. W tej sytuacji to nieważne, że przyjechałeś na to jedno nurkowanie z drugiego końca Polski, że bardzo chcesz, że następne może będzie za rok, albo już nigdy - zespół to zespół i nie zostawia się nikogo.
  Po wypadku zapytałem wytrawnych wspinaczy, czy takiej solidarności nie ma miedzy nimi. Odpowiedzi bardzo mnie zdziwiły. Stąd zacytowana wypowiedź i jeszcze jedna - „Partnera nie zostawia się, nawet jeśli jest bryłą lodu, mówiło się za moich czasów. Przydałoby się, by z młodymi ktoś porozmawiał o etyce. I o pokorze. Rozmowa z jedną z najwybitniejszych polskich himalaistek Anną Czerwińską”

  Każą nam wychowywać synów jak dziewczynki a potem pretensje, że zachowują się jak baby.


  Użytkownik grzegorzf edytował ten post 20 wrzesień 2013 - 06:05

 7. Tak szczegółowo, to będzie to na razie instalacja dośnieżania, bo zbiornik jest zbyt mały by naśnieżyć cały stok. Ale zawsze coś. Prawdziwym hitem będzie coś, co czeka na zmontowanie. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi... Pozdrawiam, radcom

  Czas najwyższy, aby do tej miejscowości powoli wkraczała nowocześność :)
 8. Wyjeździłem się dzisiaj do południa na maksa. Od rana do południa luz na stokach, piękna zima. Puste kanapy, świeży puszek na trasach. Dopiero około 12 zauważyłem zwiększającą się ilośc osób. Warto było wybrać się dzisiaj do Szklarskiej, szczególnie do południa. SAM_0530.jpg :)

  Załączone miniatury

  • SAM_0502.jpg
  • SAM_0493.jpg
  • SAM_0505.jpg
  • SAM_0506.jpg

  Użytkownik grzegorzf edytował ten post 01 kwiecień 2013 - 20:43

 9. Chciałem dzisiaj podjechać od strony Bacówki, ale dałem sobie spokój (nie chciało mi się zakładać łańcuchów :) ) Wracając minąłem się z ciągnikiem, który zaczynał odśnieżać dojazd do schroniska. Podjechałem na Przełęcz Walimską i poszedłem na mały spacerek. Na szczycie wyciąg stoi i niszczeje, chociaż o dziwo liny i reszta żelastwa na miejscu. Brak pewnie tylko kabli ;) Śniegu na Sowie pod dostatkiem, piękny mrozik, warunki do jazdy idealne :( Przejeżdżając przez Rozciszów obserwowałem miejscowe pensjonaty. Wszędzie pustki i informacje o wolnych i tanich noclegach. Przecież to musi być dramat dla miejscowej społeczności. Dwa pobliskie wyciągi nieczynne. Mówię o Potoczku i Tadeuszu. Na Tadka chciałem dzisiaj dojść spacerkiem i pstryknąć parę fotek tego co po nim zostało, ale niestety nie miałem gdzie postawić auta. Droga do Tadeusza kompletnie niedrożna przez pługi zasypujące zjazd. Podchodząc na Sowę od strony Przełęczy Walimskiej, będąc już niedaleko szczytu po prawej stronie widziałem jeżdżących ludzi. Na stoku był widoczny przekaźnik, więc zakładam, że to wyciągi Rymarza, ale mogę się mylić. POZDRAWIAM 6644974_przelecz-walimska.jpg

  Załączone miniatury

  • IMG_4713.jpg
  • IMG_4715.jpg
  • IMG_4712.jpg
 10. Koniec dla mnie :) Może jeszcze uda mi się w ten weekendzik gdzieś jeszcze pojeździć. Opuszczając dzisiaj Szklarską, żegnała mnie zima na całego. Mróz, śnieg, spore zachmurzenie. Do końca tygodnia warunki na pewno będą bardzo dobre.

  Ale koniec sezonu dla Ciebie czy czujesz ,że już koniec bo warunki będą kiepskie?

 11. SAM_0448.jpg Niedziela - mało narciarzy, beż żadnych kolejek. Temperatura typowo wiosenna +5C. Popołudniem sporo muld i nierówności, ale dało się pojeździć. Poniedziałek - powrót zimy, na stacji dolnej około -6C. Pustki na trasach, kanapy chodziły często puste. Z racji powrotu zimy, na całej trasie lekkie oblodzenia. Ale przez cały dzień brak muld. Dzisiaj warunki jak dla mnie idealne. Pustki na śnieżynce oraz hali. Narty pięknie trzymały na lekkim lodzie. Jedyne mankamenty, to utrzymujące się nisko gęste chmury które dzisiaj ograniczały widoczność w górnych odcinkach na kilkanaście metrów, oraz pierwsze przetarcia na Śnieżynce w połowie trasy. Jeszcze tylko jutrzejsze szusowanie do południa i chyba koniec sezonu :(

  Załączone miniatury

  • SAM_0422.jpg
  • SAM_0426.jpg
  • SAM_0446.jpg

  Użytkownik grzegorzf edytował ten post 11 marzec 2013 - 21:46

 12. Szkoda chłopaków. Od informacji o przymusowym biwaku wiadome już było, że raczej dobrze się to nie skończy :(. Szkoda, że młody polski himalaista Kowalski zgubił specjalne leki wpływające na serce i resztę organizmu. Może to dało by mu szanse walki o przetrwanie. Himalaizm to sport wyczynowy, każdy wspinający zdaje sobie sprawę, jak wielkie ryzyko jest z tym związane. Mam tylko nadzieje, że program POLSKI HIMALAIZM ZIMOWY nie zostanie zawieszony. Cześć pamięci Polakom. Nic więcej napisać się nie da.
  Pozdrawiam

  Użytkownik grzegorzf edytował ten post 09 marzec 2013 - 14:09

 13. Świeradów ma spory potencjał, niestety zupełnie niewykorzystany. To niepojęte, żeby w zasadzie sprawne wyciągi na ciekawych trasach nie działały. Miasto, którego jedynym dochodem są turyści zupełnie nie działa w kierunku poszerzenia swojej zimowej oferty.
 14. Mnie zastanawia dlaczego większość ośrodków w Sudetach aż tak znacząco odbiega jakością od małopolskich ośrodków. Opłaty za wszystko, brak kanap, infrastruktury typu bary, wc. Może to wina lokalnej społeczności, która godzi się na wszystko za dość duże pieniądze, bo nawet ceny karnetów mamy zdecydowanie wyższe.
 15. Jestem w Białce od niedzieli. Jeżeli ktoś wybiera się na stok, to tylko po godzinie 17. Spokojnie można wyjeździć się do 22. Rano proponuję inne ośrodki. Śniegu sporo. W nocy dopadało kolejne kilka cm plus śnieg z armatek. Co do gości ze wschodu to uważam, że zachowują się podobnie do nas. Wszędzie znajdzie się kawał chama i buraka.

  Użytkownik grzegorzf edytował ten post 09 styczeń 2013 - 22:54

 16. Jak na tegoroczne warunki stan stoku okreslam na ocene db+. Wyjezdziłem się dzisiaj od 9 rano. Z racji braku alternatywy, popołudniem na tym niedużym ośrodku zrobiło się nawet dość tłoczno. Podsumowując nie jest źle. Można pośmigać.
×
×
 • Create New...