Jump to content

cruzier

Members
 • Posts

  34
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by cruzier

 1. Dziękuję  Już patrzę na oferty i lokalizację   PS: A cos o Andrychowie napiszecie?
 2. Witam ponownie. Szukam miejsca gdzie stoki będą otwarte, zakwaterowanie w pobliżu i w miarę nie napchane jeśli chodzi o ilość osób. Chcę się uczyć jeździć. Może orientujecie się gdzie można wyjechać. Jak coś prosiłby o konkretną lokalizację - nocleg też możecie polecić Pozdrawiam serdecznie
 3. Dziękuję Wam za rady. Siła ustawiona na "6". Będzie teraz pytanie głupie i Was rozśmieszy ale ponoć kto pyta nie błądzi: Narty mam w pokrowcu, złożone ślizgami do siebie tak, że wiązania są na zewnątrz. W jaki sposób mam je ułożyć w pokrowcu. tak aby wiązania były po bokach a narty leżały na krawędziach, czy jedna narta wiązaniem do dołu a druga wiązaniem do góry. Logika podpowiada mi że ta pierwsza opcja. Czy nie ma to znaczenia ?
 4.   Dziękuję! Takie pytanko jeszcze ... Jak zrobić aby podziałka siły wypięcia od strony pięty była dobrze widoczna przy ustawianiu. Obecnie przysłania mi ją "język" do wypinania buta.
 5. Witam. Raz jeszcze dziękuję. Narty dziś dojechały do mnie. http://www.cruzier.p...rty/kastle1.jpg   Tu mam jeszcze pytania:   -Czy do długości mojego buta wynoszącej : 293 mm dobrze ustawiłem wiązania? http://www.cruzier.p...rty/kastle2.jpg -Do mojej wagi 77-78 kg jaką siłę wypięcia ustawić ?   Pozdrawiam.
 6. Witam. ! Naczytałem się i głowa mi spuchła. Co prawda narty najprawdopodobniej będę miał jutro. Ogólne moje odczucie jest takie, że to dobry wybór. Mam tu małe pytanko bo przyznam się nie dopytałem : Ile te KASTLE (MX74 - 172 cm) mają szerokości pod BUTEM?   Pozdrawiam.
 7. Nie dziękuję - bo nart jeszcze nie mam. Wiadomo, że narty same nie jadą     Coś podejrzewam, że wiele wody w Wiśle upłynie nim tak szczerze nauczę się jeździć. Oczywiście wyrażę swoją opinię
 8. Dziękuję! Mam nadzieję, że takim wyborem będzie ... I, że jakoś się z nimi szybko "zakoleguję" i pozwolą mi się oswoić     
 9. To może przedstawię w ten sposób - choć nie nówki ... https://www.kaestle....nmeSbquGmSdpLuY
 10. Dziękuję Wam za uwagi     Rzetelnej opinii, zobacz to to i to, to jest takie a to takie. Narty ogólnie szmelc - chyba tego.   Pojechałem do gościa. Wyciągnął mi kilka par nowszych. Porównywał do 3-letnich Atomiców, w których krawędzie były cieńsze niż w tych Dobremannach. Wprawny zawodnik wie jak do tego się odnieść a ja ... skąd? Nie pojechałem tych nart kupować - tylko je zobaczyć .
 11.   Nie rozumiem skąd ten atak - jednak i  taką krytykę biorę na klatę. Moją jazdę trudno nazwać jazdą a raczej jej próbą. Pojechałem zobaczyć narty z ciekawości - zrobiłem zdjęcia z tą myślą, że prezentując je tutaj dowiem się czegoś więcej ( w sensie też nauki ). Od kilku dni próbuję coś porównywać od najtańszych do najdroższych nart ma jakie mnie stać, widać z różnym skutkiem. Zdjęcia pewnie nie pokazują tego co najistotniejsze: czyli jakiś części ślizgu i krawędzi. Tu akurat teraz nie trafiłeś Kolego - dwa dni temu przywiązywałem dużo większą wagę do kolorystyki - teraz liczy się stan ślizgu i krawędzi, to jak narta była użytkowana, jaką ma sprężystość z czego jest w środku. Tego właśnie dowiedziałem się tutaj od WAS. I masz rację kolorem się nie jedzie - akurat tak porobiłem zdjęcia , że koloru rzuca się w 70%. Jesteście można powiedzieć "wyjadaczami" świetnie jeździcie, macie dużą wiedzę, nie jedną nartę mieliście na nogach i setki oglądaliście. Co ma powiedzieć człowiek który nie ma żadnych punktów odniesień - próbuje jak może.
 12.  Witaj. I nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny, za każdy ich post - czasem też ten krytyczny. Uważam, że kto pyta nie błądzi - a każde moje nawet to najgłupsze pytanie, niekiedy śmieszne powiększa moją wiedzę. Założyłem ten temat po to aby mam nadzieję dokonać najlepszego wyboru dla siebie. Chyba o to w tym wszystkim chodzi.
 13. Kilka poglądowych fotek.   http://cruzier.prv.pl/narty/1.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/2.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/3.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/4.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/5.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/6.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/7.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/8.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9a.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9b.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9c.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9d.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9e.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9f.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9g.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9h.jpg http://cruzier.prv.pl/narty/9i.jpg
 14. Tak też Kolego podchodzę - napisałem 4-ry posty wcześniej. Mam wszystko oprócz "desek". Buty oczywiście nowe i swoje.   A tak poważnie ... ile warto dać za te "dziadki" dobremany z OLXa ? Wiem, że pewnie napiszecie jak naj mniej ,,, ale cóż , pojadę je choć zobaczyć
 15. Racja ... Poszukałem teraz . Narty z 2009/2010 rok.
 16. Witam Pal licho już z outfitem. Odpowiadając na Twoje pytanie: Sprzęt kompletuje od 3ch lat - a obecnie brakuje mi tylko "desek". Zawsze miałem narty pożyczone - za każdym razem z innej parafii. Postanowiłem, że zakupie sobie używane swoje narty. Zawsze oszczędzę na tym czas. Myślę, że pozwoli mi to też przyzwyczajać się do jednego sprzętu - czuję, że to ma sens dla mnie. Za rok czy dwa lata pieniądze się znajdą na zmianę - choć w to wątpię, że zmienię tak szybko.   Teraz tak... U siebie w Częstochowie znalazłem człowieka ( jak się okazało instruktor narciarstwa ). Przez telefon wydął się bardzo konkretny i szczery. Ma na sprzedaż: Narty Nordica Doberman Spitfire 170 cm narciarz zaawansowany Częstochowa Podjasnogórska • OLX.pl Dziś mam jechać oglądać te narty. Powiedział, że narty dawały mu mega frajdę i na żadnych innych nie czuł się tak pewnie. Powiedział też, że tną stok jak samurajskie miecze i że raczej dla mnie nie są - bo sprawią mi dużo trudności na początek - ale jak jestem zdeterminowany to mogę próbować. Stan techniczny nart ocenia jako dobry - wszystko przygotowane do jazdy. Nie ukrywam, że cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna. Co sądzicie ?   Pozdrawiam.
 17. Witam. Rozumiem, że na stronie https://www.skionline.pl- są narty katalogowe - i najlepiej z tych modeli wybierać ? Jeżeli jakiegoś modelu narty nie ma na tej stronie, np. takiej: https://allegro.pl/o...azja-9900560908- to znaczy, że nie jest to wypust polecany ?
 18. Przeglądam dalej i w sumie , chodzą mi po głowie też: 1. https://allegro.pl/o...rzep-9643200943 2. https://allegro.pl/o...421a14291fbf951
 19. Pomijając kolor. Napiszcie proszę czy te Kastle MX74 - 172 cm, dla mnie czyli osoby początkującej - stawiającej pierwsze kroki na nartach - to dobry wybór? Trochę się pogubiłem , nie wiem czy niektóre wypowiedzi ni mają ziarnka ironii.
 20. Dzień dobry - szczerze Wam powiem. Chciałem trochę pójść na łatwiznę. Myślałem, że podsunięcie mi linki do ofert nart dla mnie na początek nauki, które Waszym zdaniem będą okej i nie wyrzucę pieniędzy w błoto. Wiem, że nart z tzw. rdzeniem piankowym nie chcę. Nie chcę nart mega drogich, jak załapię bakcyla to zmienię za sezon czy dwa a może nie zmienię. Te Kastle od Kolegi Bruneta na prawdę może i bardzo dobre. Cały czas ich kolorystycznie nie widzę do czerwonej kurtki, czarnych spodni i czarno-czerwonych butów. Wiem też, że z Waszej profesjonalnej strony wygląda to inaczej i pewnie sugerujecie mi dobrze proponując wybór nart na przyszłość.
 21. No podobają mi się te Kastle. Może to głupie... Kask mam czarny, kurtkę czerwoną, buty - czarno - czerwone. Kastle: biało - niebieskie ....
 22. To jak w końcu z ta długością nart ? - ja myślałem, że tak do ust ?
 23. No to chyba wywołałem jakieś "przepychanki". Czyli w moim przypadku narty 168, 170 - tej długości. A napiszecie coś Panowie o tych które podałem w dwóch linkach ?
×
×
 • Create New...