Jump to content

rob74

Members
 • Posts

  36
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by rob74

 1. Byłem 17. stycznia w Zieleńcu i ... zdziwiły mnie warunki. Na stronie internetowej piszą, że są dobre i bardzo dobre. Zgadzam się ale tylko w górnych partiach tuż przy zjazdach z kanapy 6. osobowej, na płaskim osłoniętym drzewami terenie:D. Na stokach śnieg (ok. 5-10cm) przewiany, nietrzymający się podłoża, które nie jest zbyt pokaźne bo na dużych obszarach widoczna jest trawa i ziemia. Na powierzchni dużo luźnych kamyków wyrywanych z podłoża. Na plus przemawia fakt, że nie stałem w kolejce do wyciągu. Jeździłem po 13 na nowej 4os. kanapie, prosto ze stoku na kanapę i samotnie do góry. I jeszcze jedno trzeba przyznać, robią co mogą. Obsługa podsypywała i ubijała śnieg w przetarciach, na stoku co pewien czas pojawiał się pan z wiaderkiem i zbierał kamyki . Przygotowanie stoku określam na +3 miejscami 4.
 2. Potwierdzam. Gdyby we wszystkich ośrodkach angażowano się w podobnym stopniu, z równą skutecznością, mielibyśmy w Polsce drugie Alpy
 3. Właśnie ma zbliżone do któregoś z metrona - M:EX Puls-ti (tytanowe pulsary w kevlarowych transmiterach), możesz porównać wymiary (dł.-przód-środek-tył-prom.): 165-119-84-109-18; 175-121-84-111-19; 185-123-84-113-20.
 4. Hej Cichy! Skąd wziąłeś tę wiadomość o cenach? To sprawdzone? Mam nadzieję, że nie .
 5. Dzięki, coraz lepiej. Nie korzystaliśmy teraz z rezonansu. Mieliśmy wypadek na nartach w Austrii, w żonę wjechała od tyłu inna kobieta z dużą prędkością. Następnego dnia odbyła się operacja przytwierdzenia kłykcia międzystawowego wiązadła ACL, ma piękny tytanowy wkręt. A wszystko to na EKUZ (NFZ).
 6. Współczuje Ci szczerze! Tymbardziej, że rozumiem Twój ból i cierpienie, tak się nieprzyjemnie złożyło że 10 dni temu moja żona miała dość poważny uraz kolana. Jeśli chodzi o rezonans to w szpitalu na ul. Traugutta jest jeden i jeszcze chyba na ul.Poświętnej, ale nie jestem pewny. Chemik- czy masz na myśli Dolnośląski Oddz. NFZ? [ ... i Borowina już odpowiedziała]
 7. Jaki to ma wpływ na atrakcyjność ośrodka? Nie znam ośrodka ale patrząc na mapke ośrodka to chyba duży minus, ale może jest inaczej?
 8. Czy to prawda że na Chpoku w górnych partiach często wieją silne wiatry i kolejka nie chodzi a poza tym zwiewa śnieg?
 9. Siła wypięcia zależy od: - wagi - wzrostu - rozmiaru skorupy - poziomu umiejętności - wieku Ponadto, przy wpinaniu maksymalnie dopchnij but do przodu, tylnie wiązanie musi dotykać do skorupy, but wpina się ślizgając po wiązaniach, które reagują sprężyści. Ja też bym radził dać do serwisu. Sama regulacja to koszt 9zł (cena Intersport dawny Makssport). W dobrych punktach powinni mieć jeszcze maszyny do sprawdzenia siły wyrwania i wypięcia bocznego przy rotacji. Wartości podane są przez producenta - patrz "Techmanual atomic"
 10. Prześle Ci manuala do m.in. wiązań. Podaj mi maila na priv. Zmierz dł. skorupy, jeśli nie ma nigdzie opisu, ustaw rozstaw z zaokrągleniem w dół. Podziałka jest co 5mm, jeśli skorupa ma 314mm daj na 310mm. Siłe wypięcia ustal z tabeli, umieszczonej na końcu manuala atomica. Jeszcze możesz mieć ustawienie wiązań względem "środka" narty.
 11. Jak tylko będą odpowiednie warunki: Czarna Góra, Łysa Góra, Zieleniec a na początku lutego Dolina Gastein - Ski Amade :cool:
 12. W Rzeczce są stoki dla początkujących, w zasadzie dla tych co stawiają pierwsze kroki. Dużym minusem są kolejki. Jedynie perwszy stok od Walimia jest nieco ostrzejszy ale krótszy, za to prawie nie ma na nim kolejek.
 13. To zależy jak długo jestem na stoku. Jeśli od rana do zamknięcia to zawsze robię przerwe na delikatny obiad- gulasz, coś z grilla albo jakieś słodkości , gorąca herbata... czasem małem piwo. Przy krótszych jazdach zadawalam się gorącą czekoladą, jem dopiero później. Kanapka lub pełny obiadek - zupa, danie główne i deser oczywiście obowiązkowo
 14. Czy ktoś z Was ma metrony M:8 lub słyszał opinie użytkowników? Proszę o uwagi, zamierzam sprawić sobie przyjemność zakupem tego modelu.
×
×
 • Create New...