Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Puławy Górne - Beskid Niski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
  • Na forum od: 03.2006
335
  • Umiejętności: 8
  • Katowice/Warszawa

Napisano 08 maj 2006 - 12:34

Od 15 lat wybierałem się w tamte rogiony na letni wypoczynek, ale bywało tak, że przebywałem tam 1/2 roku! (mam tam domek letniskowy)
Niedawno wybudowano tam niezły mini ośrodek narciarski. Podobno jest extra! A do tego jeszcze idealnie czyste powietrze i tanie kwatery agroturystyczne!!!
Szczyty nie są wysokie jeżeli chodzi o "nad poziomem morza", ale o śnieg w sezonie nie ma się co martwić!!!

A co najważniejsze: jest mały tłok nawet w szczycie sezonu!!!

Najbliższej zimy napewno wszystko sprawdze na własnej skórze....:)

http://www.kiczerapulawy.pl/

http://www.twojebies...liki/pulawy.php

PROSZE O WASZE OPINIE!
pozdrawiam

#2 Salem

Salem

Użytkownik

• PipPip
  • 221 postów
24
  • Umiejętności: 6
  • Dębica

Napisano 09 maj 2006 - 04:24

Mój kolega jeździ tam dość często. Sam się tam wybiorę w przyszłym sezonie.
Ciekawostką jest to, że nie można tam (na miejscu) kupić nic procentowego, nawet piwa. Ponoć ten stok dzierżawią jacyś "innowiercy" i nie uznają alkocholu. Jeżeli ktoś już tak bardzo chce się napić np grzańca to niestety musi go sobie przywieść w termosie :) .

Pozdrowienia Salem

#3 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 09 maj 2006 - 09:40

Mój kolega jeździ tam dość często. Sam się tam wybiorę w przyszłym sezonie.
Ciekawostką jest to, że nie można tam (na miejscu) kupić nic procentowego, nawet piwa. Ponoć ten stok dzierżawią jacyś "innowiercy" i nie uznają alkocholu. Jeżeli ktoś już tak bardzo chce się napić np grzańca to niestety musi go sobie przywieść w termosie :) .

Mieszkają tam ZIELONOWIĄTKOWCY. Oni nie piją wogóle alkoholu. Niedawno jeszcze nawet w sklepie w Puławach Dolnych nie można było kupić piwa. Widać wszystko się zmienia i w końcu i tam będzie można napić się coś procentowego. W pobliskiej wsi Rudawka Rymanowska jest Mini Bar, w którym % jest pod dostatkiem, ale z tego co wiem jest on otwarty tylko w sezonie letnim(chyba, że się coś w tym roku zmieniło):confused: Pare kilometrów od Puław jest wieś o fajnie brzmiącej nazwie: Pastwiska:)
Jest tam fajny "Bar Leśny" - prowadzi go znajomy, ale on czynny jest zwykle od Maja do Września. Może w najbliższym czasie przedstawie mu myśl o otwarciu również w zime.

Jeżeli uda się coś wykombinować z ogrzewaniem mojego domku, to nie widze przeszkód, żeby zrobić tam w najbliższym sezonie kilkudniowy wypad na nartki:)
pozdrawiam

#4 Salem

Salem

Użytkownik

• PipPip
  • 221 postów
24
  • Dębica

Napisano 10 maj 2006 - 04:22

Mieszkają tam ZIELONOWIĄTKOWCY. Oni nie piją wogóle alkoholu. Niedawno jeszcze nawet w sklepie w Puławach Dolnych nie można było kupić piwa. Widać wszystko się zmienia i w końcu i tam będzie można napić się coś procentowego. W pobliskiej wsi Rudawka Rymanowska jest Mini Bar, w którym % jest pod dostatkiem, ale z tego co wiem jest on otwarty tylko w sezonie letnim(chyba, że się coś w tym roku zmieniło):confused: Pare kilometrów od Puław jest wieś o fajnie brzmiącej nazwie: Pastwiska:)
Jest tam fajny "Bar Leśny" - prowadzi go znajomy, ale on czynny jest zwykle od Maja do Września. Może w najbliższym czasie przedstawie mu myśl o otwarciu również w zime.

To ja już wole zaopatrzyć się w piwo we własnym zakresie :)

Pozdrowienia Salem

#5 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 13 maj 2006 - 23:36

To ja już wole zaopatrzyć się w piwo we własnym zakresie :)

Pozdrowienia Salem

Na podkarpaciu popularne są "Wojaki" :D ale... Leżajsk to pivo roku.
-oczywiście PO cięciu stoku
Czemu tak wszyscy zamilkli:confused:

Zobaczymy się w Puławach Salem:)

ZIMA JUŻ BLISKO

pozdrawiam

#6 spyder

spyder

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPip
  • 606 postów
  • Na forum od: 01.2006
42
  • Żywiec

Napisano 15 maj 2006 - 14:06

Fajne tereny, fajnie zaprezentowana infrastruktura ogólnie mi się podoba.
Niezła alternatywa dla ludzi z centrum ( i nie tylko ) i możliwość dla tych z okolic. Ile tam km z Katowic?
Czego szukasz w życiu? Czy miewasz takie pytania?

#7 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 15 maj 2006 - 14:35

Trudno mi powiedzieć ile dokładnie kilometrów. Zwykle jeździłem pociągiem - troche okrężną drogą:(
Myśle, że troche ponad 250 km. Na jeden dzień nie opłaca się tam jechać ze Śląska, ale na kilka dni... czemu nie:) Masz racje: miejscowi wpadli na naprawde dobry pomysł. A dla ludzi z większych miast i aglomeracji to naprawde raj na ziemi.
pozdrawiam

#8 cytrynoofka

cytrynoofka

Użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 10.2006
2
  • Umiejętności: 7
  • obecnie Krakow

Napisano 16 październik 2006 - 01:05

hej hej... tutaj to ja wam moge duuuzo powiedziec gdyz jestem z tamtych okolic :) Kiczera - Puławy...hmmm na poczatek gdzie mniej wiecej.. wiec pulawy dolne sa jakies 35 km od krosna. (krosno 180 od krakowa na wypadek gdyby ktos nie wiedzial gdzie to jest ;) a reszte juz sobie sami obliczcie ; ) w zaleznosni skad jestescie )... wyciag jest nowy zreszta co tam jest przeczytacie na wyzej zamieszczonych stronach.. teraz moja ocena... dojazd jest nienajlepszy :/ kilkanascie km w szczerym polu w czasie zamieci nie radze sie tam wybierac...(wiem co mowie raz wracajac spedzilismy kilka godzin w samochodzie gdyz nieopodal zasypało pracujacy plug :eek: ) co do samego wyciagu.. jak dla mnie gorka taka sobie jesli chodzi o nachylenie na poczatku troche stromiej a dalej płasko :/ .... podsumowujac.. podkreslam-->moim zdaniem ;).. jak na tyle trudu zwiazanego z dojazdem niepolecam dla ludzi z daleka chyba ze ktos tak jak wspomnial Wojto jedzie na kilka dni bo badz co badz okolica piekna : ) .. uff to sie spisalem .. jak cos to pytajcie chetnie odpowiem.. pozdro

#9 peryszkop

peryszkop

Użytkownik

• Pip
  • 52 postów
3
  • Piotrków Trybunalski

Napisano 16 październik 2006 - 18:26

Witam w Puławach bylem w lutym tegoz roku Na gorke wiedziemy dwuosobowa kanapka ( troszke ciasna ) juz po jakis 7 min jestesmy na gorze i mozemy podziwiac piekny krajobraz Trasa nie jest zbyt wymagajaca ( wiecej dosc monotonna) jedynie jej lewa czesc w gornej czesci zjazdu jest troszku stroma i tam fajnie mozna sie rozpedzic :) Dalej jest szeroka i plaska a na samym dole nawet maly lasek do objechania i to wszytko jak dla mnie to troszke mało .. Na dole przy wyciagu mamy mily barek gdzie mozna zjesc cosik dobrego ( ceny jak najbardziej przystepne) tylko ten dojazd jest utrudniony waska droga z diurami i wiedzie pzrez jakie chaszce-momentami ciezko nie da sie minac (a tak ps to po drodze tez jest jakis wyciag - a pzrynajmniej tak mowi reklama) A i karneciki nie sa drogie ( jak bylem to od 9 do 10 mozna bylo jezdzic za free) Pozdrawiam

#10 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 16 październik 2006 - 18:54

tylko ten dojazd jest utrudniony waska droga z diurami i wiedzie pzrez jakie chaszce-momentami ciezko nie da sie minac (a tak ps to po drodze tez jest jakis wyciag - a pzrynajmniej tak mowi reklama) A i karneciki nie sa drogie ( jak bylem to od 9 do 10 mozna bylo jezdzic za free) Pozdrawiam

Drogi rzeczywiście robią z asfaltu 3 gatunku:( Dziury trzeba łatać po każdej zimie, ale z chaszczami się nie spotkałem :)
Co do innego wyciągu po drodze, to są 3. Zależy jaką drogą kto jedzie:
W okolicach Rymanowa Zdroju 2 orczyki, ale bardzo króciutkie - takie typowe ośle łączki. I jeden w Karlikowie - jadąc w kierunku Komańczy, za Bukowskiem - to już konkretniejszy orczyk - a trasa chyba nawet ciekawsza niż w Puławach:)
pozdrawiam
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ

#11 Ryś

Ryś

Użytkownik

• PipPipPip
  • 542 postów
  • Na forum od: 08.2006
67
  • Rzeszów

Napisano 17 październik 2006 - 06:25

Wojto masz zupełną rację co do Karlikowa. Idealna trasa do nauki jazdy. Długa i łagodna. Jeżeli chodzi o infrastrukturę to PSS Społem lata 70te:D

Kiczera wypada pomimo krótrzego stoku o niebo lepiej. Przynajmniej widać że właściciel się stara.

#12 Salem

Salem

Użytkownik

• PipPip
  • 221 postów
24
  • Dębica

Napisano 17 październik 2006 - 08:58

Zobaczymy się w Puławach Salem

Tej zimy u teściów będę dość często. Mieszkają w Strzyżowie, to już nie daleko do Puław, więc napewno się tam zjawie. W jakim okresie tam będziesz, to spróbuje wpaść?
Tak przy okazji, w Strzyżowie też jest taki nieduży stok, więc też można pojeżdzić : http://www.oazaski.pl/
Skoro może być gorzej to znaczy nie jest źle, a skoro nie jest źle to jest dobrze.

Pozdrowienia Salem

#13 Ryś

Ryś

Użytkownik

• PipPipPip
  • 542 postów
67
  • Rzeszów

Napisano 17 październik 2006 - 09:05

W Strzyżowie faktycznie jest bardzo fajna górka, końcówka mogła by być lepiej wyprofilowana bo ząbki można stracić, ale ogólnie jest ok. Przesympatyczna knajpka na szczycie i rewelacyjny barman (no i jego grzaniec:D )

#14 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 17 październik 2006 - 10:53

Salem - jeszcze nie wiem dokładnie kiedy będe w Puławach. Wszystko zależy od tego jaka będzie pogoda i kiedy będą dobre warunki. Będe wiedział jakieś półtorej tygodnia przed samym wyjazdem, ale napewno dam znać.:)

Ryś - W Puławach troche szkoda, że nie ma żadnej knajpki z grzańcem, albo dobrym piwkiem jasnym pełnym;). Poza tym wszystko jest ok:) Nie wiem jak to wygląda w Karlikowie, ale tam chyba coś procentowego mają:confused:
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ

#15 Ryś

Ryś

Użytkownik

• PipPipPip
  • 542 postów
67
  • Rzeszów

Napisano 17 październik 2006 - 11:12

Kilka sezonów temu w Puławach (jeszcze jak budowali stację dolną) to był namiocik z żywcem i tak naprawdę to nie wiem dlaczego go zlikwidowali po zakończeniu budowy (myślę że chodziło o nabicie kasy na budynek stacji). Natomiast w Karlikowe są kanjpki tylko to wszystko jakieś takie zaniedbane (brak WC z prawdziwego zdarzenia) a szkoda bo stok jest bardzo fajny.

#16 cytrynoofka

cytrynoofka

Użytkownik

• 19 postów
2
  • obecnie Krakow

Napisano 18 październik 2006 - 16:56

http://www.wyciag-karlikow.pl/ tutaj jest kilka informacji o Karlikowie.. potwierdzam słowa poprzednika bardzo fajna górka :) a jak widac na zdjeciach i na tejze stronie juz jest WC ;) np w nowowybudowanej restauracji :D Wojto tam napewno jest sporo procentowych rzeczy ;) pozdr..

#17 PRAXA

PRAXA

Użytkownik

• PipPip
  • 200 postów
33
  • Umiejętności: 5
  • Świdnik k/LUBLINA

Napisano 25 październik 2006 - 21:45

Puławy /Górne bardzo fajna stacja narciarska ,ale nietylko ,w lecie zasówałem tam na rowerze porą zimową ceny przyzwoite kwatery jaki karnety jedyny minus to dojazd droga jest fatalna POLECAM

#18 _mAcIek_

_mAcIek_

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2006
0
  • ZKIW

Napisano 05 listopad 2006 - 13:11

Też często bywałem w zeszłym sezone na puławach i mnie sie podobało. Wyciąg krzesełkowy ,długość koło 1000m, myśle ze to fajny stok. Denerwują mnie tam tylko kolejki do wyciągu... Czasami są wręcz ogromne. :mad:

#19 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2006 - 23:43

Denerwują mnie tam tylko kolejki do wyciągu... Czasami są wręcz ogromne. :mad:

To chyba wszystko zależy od dnia... Beskid Niski i Bieszczady, to nie są regiony bogate w narciarskie stoki, tak więc ruch się kumuluje.
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ

#20 Wojto

Wojto

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1273 postów
335
  • Katowice/Warszawa

Napisano 21 grudzień 2006 - 13:51

Wygląda na to, że w tym roku coś się pozmieniało na plus. Może być naprawde ciekawie - tylko śniegu marne 5 cm:( Jak chcą zdążyć do Sylwestra, to najwyższa pora nocami (gdy bywa mróz) naśnieżać, bo mają taką możliwość.

http://www.twojebies...liki/pulawy.php
http://www.kiczerapulawy.pl/
CIERPLIWOŚĆ JEST CNOTĄ