Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Karlików

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
254
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 06 wrzesień 2007 - 07:50

Bukowsko - Karlików

Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka.

Strona ośrodka: http://wyciag-karlikow.pl

Położenie

Dojazd

Parkingi
(1, free, przy stoku)

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)

Noclegi

Trasy
(2 trasy, 1126, łatwe, mapki)

Ceny
(37 zł - 10 zjazdów weekend/12 zjazdów pon-czw)

Kamera online
(http://wyciag-karlikow.pl)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(restauracja na stoku)

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)

#2 martrix

martrix

Użytkownik

• Pip
  • 44 postów
  • Na forum od: 01.2009
6
  • Umiejętności: 7
  • Rzeszów

Napisano 04 luty 2009 - 20:57

koniecznie zabierzcie ze sobą kijki- w innym wypadku trudno dojechać na sam dół :D

#3 PRAXA

PRAXA

Użytkownik

• PipPip
  • 200 postów
  • Na forum od: 10.2006
33
  • Umiejętności: 5
  • Świdnik k/LUBLINA

Napisano 19 styczeń 2010 - 01:06

Karlików jest pięknie położona stacja narciarską w Beskidzie Niskim .Jest tam potrzebny inwestor ,pamiętam ten stok z przed m/w 30 laty gdzie był jednym z dłuzszych na płd-wsch. nie licząc Laworty w U.D .dwie podwójne nitki orczyka .Bedąc w Bieszczadach odwiedziłem to miejsce :eek:kurcze nic się nie zmieniło oprócz jednego budynku który ktoś międzyczasie wybudował ,chyba obsługa ta sama,orczyki podwójne,parking tragiczny,maszynownia nadal obudowana jakąś blachą.Aż żal bierze ,że takie takie miejsce nie jest priorytetem dla sanockiego MOSiRU.Jestem zdania iż byłby to najlepszy ośrodek sportowy (nie tylko narciarski) na południe od Rzeszowa
PRAXA

#4 Ado

Ado

Użytkownik

• PipPip
  • 279 postów
  • Na forum od: 11.2006
76

Napisano 19 styczeń 2010 - 10:15

Nie narzekaj. Kilka lat temu zrobili naśnieżanie. Poza tym, jak wyciąg jest sprawny i ma przepustowość stosowną do trasy i ośrodka to po co go wymieniać. W Szwajcarii w super kurortach, na niektórych trasach, chodzą jeszcze bardziej oldskulowe orczyki.

#5 dziurka

dziurka

Nowy użytkownik

• 16 postów
  • Na forum od: 10.2009
1
  • Tarnobrzeg/Rzeszów

Napisano 22 grudzień 2011 - 09:01

Witam ktoś wie na kiedy planowane jest otwarcie sezonu ?

#6 pbartek_13

pbartek_13

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 26 luty 2012 - 13:03

Witam, czy ktos się orientuje jakie obecnie są warunki na stoku? Mam do przejechania 160 km, nie zdaje sie na opisy na stronie a kamerki nie duzo pokazują ;) Z góry dzięki za odpowiedz.

#7 mech15

mech15

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 01.2012
0

Napisano 15 marzec 2012 - 21:30

Ja******!! Karlików jest idealny, ale niestety mało kiedy!! W tym roku byłem tam chyba z 5 razy i tylko z jednego wyjazdu jestem zadowolony. Droga dojazdowa, czyli zjazd z drogi nr 889 jest tragiczna, ale to można przeboleć. Mam 120 km do Karlikowa. Dzwonię wcześniej na stok, żeby zapytać o warunki i czy w ogóle otwarte. Starszy głos zapewnia, że wszystko przygotowane, poza przelotnym śniegiem z mrzawką nic nie przeszkadza no i "na pewno nie będzie pan żałował" - przyjeżdżam, na parkingu 3 auta, stok zamknięty, w barze dowiaduję się że obsługa pojechała do domu. Innym razem: pani z kasy nie wie czy ma sprzedawać czasówki, czy nie, dzwoni i pyta - dalej nic nie wie, czekamy, w końcu sprzedaje. Ostatni raz byłem w niedzielę 11.02. Ratrak wyjechał dopiero o godz 13 kiedy przed bramką zrobiła się mała kolejka, przejechał 3 razy po połowie trasy i tyle. Stok był nierówny, poryty a na środku jakaś "skocznia" - nie da się fajnie jeździć na nartach carvingowych, gdy od nierówności one cały czas podskakują!!

Użytkownik jark edytował ten post 15 marzec 2012 - 21:41
język ....to niejest słownictwo , jakie tu akceptujemy

#8 Plywak

Plywak

Użytkownik

• PipPip
  • 241 postów
  • Na forum od: 04.2012
93

Napisano 07 luty 2015 - 21:30

Wie ktoś może co się dzieje z Karlikowem ? Na stronie mają, że nieczynne, a FB milczy. Jestem w pobliżu i chętnie bym odwiedził :)

#9 zabolski

zabolski

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 108 postów
  • Na forum od: 07.2008
11
  • Umiejętności: 6
  • Rzeszów

Napisano 07 styczeń 2017 - 13:14

Był ktoś w Karlikowie w tym roku???

Zabolski GRUPA SKI PODKARPACIE

#10 robin-d

robin-d

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
  • Na forum od: 12.2015
19

Napisano 07 styczeń 2017 - 14:20

Byłem 3 stycznia  . Jeszcze tak nieprzygotowanego stoku nie widziałem a byłem od otwarcia .Chodzi tylko 1 wyciąg , drugiego nie ma liny pościągane.

Lewa strona patrząc od dołu   nie chodziła - nie była nawet przygotowana .Szkoda bo stok bardzo fajny .

• zabolski podziękował za tę wiadomość

#11 zabolski

zabolski

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 108 postów
11
  • Rzeszów

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:40

Byłem 3 stycznia  . Jeszcze tak nieprzygotowanego stoku nie widziałem a byłem od otwarcia .Chodzi tylko 1 wyciąg , drugiego nie ma liny pościągane.

Lewa strona patrząc od dołu   nie chodziła - nie była nawet przygotowana .Szkoda bo stok bardzo fajny .

A ta jedna trasa jest w ogóle przygotowana? Tzn ratrakują ją czy w ramach oszczędności nic nie robią? Mam zamiar tam pojechac bo dawno nie byłem i nie wiem czy warto

#12 robin-d

robin-d

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
19

Napisano 07 styczeń 2017 - 15:56

Jak byłem , to ratrak przejechał z tego co było widać po jego śladach szerokość około 100 m od wyciągu . Reszta bez śladów jego pracy .

Przygotowanie trasy , tak jak wcześniej pisałem . 

Były nawet dziury w śniegu po ratraku . 

Z uwagi , że na stoku było około 25 -30 osób to można było je omijać spokojnie - dziury oczywiście .

#13 zabolski

zabolski

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 108 postów
11
  • Rzeszów

Napisano 07 styczeń 2017 - 16:01

Jak byłem , to ratrak przejechał z tego co było widać po jego śladach szerokość około 100 m od wyciągu . Reszta bez śladów jego pracy .

Przygotowanie trasy , tak jak wcześniej pisałem . 

Były nawet dziury w śniegu po ratraku . 

Z uwagi , że na stoku było około 25 -30 osób to można było je omijać spokojnie - dziury oczywiście .

na kamerce nie wygląda strasznie, ludzie jeżdżą to chyba jednak się skuszę

#14 robin-d

robin-d

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
19

Napisano 08 styczeń 2017 - 16:58

Daj znać co i jak , bo może to była ,, jednorazowa wpadka" i akurat tak trafiłem.

#15 zabolski

zabolski

GRUPA SKI Podkarpacie

• PipPip
  • 108 postów
11
  • Rzeszów

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:13

Daj znać co i jak , bo może to była ,, jednorazowa wpadka" i akurat tak trafiłem.

Byłem.... i więcej nie pojadę! Byłem na stoku po 10, wyciąg działał, kupiłem karnet stanąłem w kolejce i du..a. Wyciąg stoi. Po 10 min poszedłem do baru(żurek ohydny-nie jeść!) Po ok 20 min wyciąg ruszył więc się ubrałem stanąłem w kolejce i znowu stoi! Po 15 min ruszył, wyjechałem na górę, warunki super, stok wyratrakowany. Zjechał na dół i co? i znowu wyciąg stoi, koleś z obsługi kazał nam iść do baru... Poszliśmy do kasy oddać karnety i to tyle na temat Karlikowa

#16 robin-d

robin-d

Użytkownik

• Pip
  • 34 postów
19

Napisano 08 styczeń 2017 - 17:24

No to ,,nie wesoło".

Nam też się ,,udało" 2 razy tak stać po około 10 minut na tym wyciągu , ale nie chciałem już dokładać do opinii.

Na temat ich zaplecza kulinarnego też mam taka opinię-można wypić tylko kawę i to tzw. parzoną bo inną zepsują.

Bardzo szkoda bo stok fajny.