Skocz do zawartości

gogle z kamerą


merman

Rekomendowane odpowiedzi

jaki w temacie czy ma ktoś z was doczynienie z czymś takim ? jak to ogarnia sprawy w porównaniu z kamerami sportowymi na kask?

chodzi o te z Biedrony ???

 

Normalnie używam Contoura.... ale trochę dla zabawy kupiłem tez te....249 nie majątek...  a jednych gogli mi w rodzince brakowało...

na razie sprawdziłem w domu.... przy świetle żarowym wieczorem...  

obraz płynny... a jakoś ... Jak za ta cenę jest przyzwoicie... w normalny dzień może być jeszcze lepiej...

Myślę że matryca i obiektyw to jest to samo z w Liqiud Image za 650 pln ten sam chińczyk składa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba jednak nie ten sam Chińczyk składał kolega kupił te z biedronki i porównalismy  pare filmików z Liquid i róznica jest spora, ale przedewszystkim różnica jest w wykonaniu  samych  gogli  i tu już jest przepaść. 

Być może....  

Ja teraz je przez kilka dni testowałem na stoku i...

Jakoś filmów nie jest zła.... za 249 pln można by nawet powiedzieć że jest b.dobra...

Minusem jest spora... nawet mocno spora dystorsja beczkowata ...  wg mnie należy nagrywać w fullhd a potem obraz przyciąć do hd obcinając około 20 % powierzchni kadru...  Nadal sporo zostanie a można pozbyć się efektu rybiego oka...

Filmy w fulll Hd nie klatkują , obraz jest płynny i wyraźny...

Oczywiście widać różnicę pomiędzy np moim Contourem a tymi goglami, ale ja je traktuje bardziej jako uzupełnienie...

Zdjęcia również nie wychodzą źle - pod warunkiem że ich nie zbliżamy :-)   czyli do obejrzenia na Tv lub PC sa ok, bez powiększania....

Również tutaj dystorsja beczkowata jest poważna .......  W przypadku jednak gdy obiekt znajduje się mniej więcej w centrum kadru jest OK....

 

Sumując ...za 250 myślałem ze będzie większy szajs :-)

 

Musze pobawić się jeszcze plikiem z ustawieniami - może wyciągnie się coś więcej...

Co do jakości - szybka mi odpowiada... choć ogólnie nie cierpię jeździć w goglach.... wole 10x bardziej okulary.

U mnie jest pewien problem z ładowaniem - wszystko się zapala jak należny ale nawet po całej nocy na nie zapala się lampka sygnalizująca naładowanie baterii :-)

wiec póki co ładuję ją w inny sposób :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem 5 dni  

z szybka i plastikiem wszystko ok...

 

Między innymi Twoja pierwsza opinia zadecydowała o tym, że kupiłem też ten wynalazek (a konkretnie to nabył dla mnie to kolega z Bydgoszczy więc pomacać na razie nie mogę). Po pierwszych próbach też jest zadowolony - ale jakby co to pamiętaj, że wisisz mi te 250 stówy. :D. Usunięcie dystorsji z fotografii to sekund 5. Podejrzewam, że można wsadowo zrobić tak też z filmem (przy okazji usuwając też aberację chromatyczną zapewne też obecną).

 

Zaletą zakupów w Biedronce są ich procedury reklamacyjne - cokolwiek się dzieje to po prostu oddają kasę. Zero problemów.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między innymi Twoja pierwsza opinia zadecydowała o tym, że kupiłem też ten wynalazek (a konkretnie to nabył dla mnie to kolega z Bydgoszczy więc pomacać na razie nie mogę). Po pierwszych próbach też jest zadowolony - ale jakby co to pamiętaj, że wisisz mi te 250 stówy. :D. Usunięcie dystorsji z fotografii to sekund 5. Podejrzewam, że można wsadowo zrobić tak też z filmem (przy okazji usuwając też aberację chromatyczną zapewne też obecną).

 

Zaletą zakupów w Biedronce są ich procedury reklamacyjne - cokolwiek się dzieje to po prostu oddają kasę. Zero problemów.

 

Pozdro

Wiesiek

O ile ze zdjęć rzeczywiście dystorsję można łatwo zniwelować... to przy filmach po prostu tego nie robiłem... Ale od czego tutoriale na You Tube... Na razie ogarniam Sony Vegas i przycięcie kadru wydawało mi się łatwiejsza opcją... Przy okazji nieco powiększa się tez obraz no bo wiadomo że przy 170 stopniach wszystko co dalej niż 10 m jest już maciupcie...  Na razie nie reklamuję ładowania bo mi się nie chce :-) a naładowanie baterii w innej ładowarce jest w sumie niespecjalnie uciążliwe.....  

Czasem jest tak że nie chce się wyjąć telefonu czy aparatu z kieszeni a te gogle maja to do siebie że jednak łatwo cyknąć fotkę w sekundę...  Może jak już będę zaawansowanym reżyserem-montażysta to kupię kiedyś jakiś lepszy sprzęt... Teraz do zabawy i nauki w montażu to w zupełności wystarcza...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to przy filmach po prostu tego nie robiłem...

 

 

 

Sprawdziłem, że w Ps da się to zrobić eksportując film do klatek (w PNG) uruchamiając wsadowo akcję i z powrotem na film. Oszacowaliśmy, że obróbka 10 min filmu może zająć 8 godz. czyli spoko - zapuszczasz akcję wieczorem a rano jest gotowe...

 

pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...