Skocz do zawartościMaxter37

Rejestracja: 16 lut 2013
Poza forum Ostatnio: 26 lut 2016
-----

Moje tematy

Uszkodzenie ślizgu - jak poważne?

05 styczeń 2015 - 19:04

Cześć i czołem :)

 

Nie będe się rozwlekał - śmigałem dzisiaj w Jurgowie, był warun na wyskoki poza trase, ogólnie rzecz biorąc było bardzo fajnie, ale niestety nawinęło się w paru miejscach pare kamieni... Ogólnie przybyło mi sporo rys - ale wzdłużnymi aż tak bardzo się nie przejmuję, natomiast martwi mnie jedno uszkodzenie, ze zdjeć poniżej... Wydaje mi się, że nie dotarło to do rdzenia, choć nie wiem sam - coś jaśniejszego od ślizgu jest widocznie na dnie tego zadarcia. (widoczne na drugim zdjęciu)

 

No i teraz moje pytanie brzmi - jak bardzo pilna jest to sprawa? No i czy wg Was dotarło to do rdzenia? Czy muszę lecieć do serwisu "teraz zaraz już", czy może będzie okej jeśli przy smarowaniu na gorąco wleje tam trochę smaru a narty do regeneracji oddam za jakiś czas (prawdopodobnie w lutym będzie jakiś "większy serwis").


Przemontowanie wiązań - Kraków

12 grudzień 2014 - 13:24

Cześć wszystkim :)

 

Noszę się z zamiarem przemontowania wiązań w swoich Scottach na ustawienie bliższe centralnemu. (aktualnie - dość mocno cofnięte) 

 

Czytałem, że jest to do zrobienia, że odpowiedni serwis wstawi mi wypełnienie w aktualne dziury i zrobi nowe. Pytanie, czy macie do polecenia jakiś serwis w Krakowie?

 

I czy nie wiecie może ile to może mnie zakosztować? :)

 

Z góry dzięki za odpowiedź!


Nowe narty dla zaawansowanego.

28 marzec 2013 - 20:28

Witam serdecznie wszystkich, sezon 2012/2013 jest na wykończeniu a ja już powoli zastanawiam się nad nowymi nartami, zbieram kasę do skarpety, żeby wiedzieć na co polować w sezonie nie-narciarskim :)

1. Mężczyczna
2. Wiek: 18
3. Waga: 72-73kg
4. Wzrost: 178cm
5. Jak długo jeździsz na nartach? Sezon 12/13 jest moim dziesiątym
6. Ja się oceniasz wg skali Forum? Po długim zastanowieniu się - mocne 7, dązę w stronę 8.
7. Jakie masz buty? Atomic Hawx 90
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol X-Fight 3 154 cm - TAK, WIEM ŻE SĄ KRÓTKIE!!! Kupione 3-4 sezony temu, kiedy mierzyłem 10cm mniej. Jeździ się okej ale czuję niestabilność, nerwowość... Choć skręty wycina zacne.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy? Skręty generalnie średnie - czasami pojadę ciaśniej, skrętem długim nie jeżdże praktycznie w ogóle, do tego lubię śmig, uczę się jazdy na muldach, frajde sprawia mi mierzenie się z rozkopanym śniegiem...
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju? Stety lub nie śmigam tylko w Polsce, czerwone i czarne głównie. Lubie pojechać zarówno fajnie na krawędzi jak i ślizgiem czy śmigiem, zarówno po sztruksie i głębszym śniegu
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć? Rekreacyjnie - "mierzyć się z górą" :)
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku? Kondycja całkiem okej, nie męcze sie szybko, w tym sezonie koło 20 dni, mam nadzieję, że w następnym też coś koło tego
13. Możliwości finansowe - cóż, zbieram "zaskórniaki" a ile z tego wyjdzie - to się zobaczy ;) Powiedzmy, że MAXIMUM to 1500zł.

Hmm, co tu wiele mówić, kręci mnie narta AM - wpadły mi w oko takie modele jak:

Rossignol Experience 83 (może 88? Choć odradzano mi go w sklepie ze względu na relatywnie szeroką talie)
Head Rev 80 (może 85?)
Volkl RTM 80 (a może 84? :P)

Z nieco bardziej AR...
Rossignol Pursuit 16

Aha - no i jakie długości tych nart? Te 3 AMy chyba koło 175 (Exp 83 - 176cm, Rev 80 - 177cm, RTM 80 - 176?) Natomiast Pursuity jak już to chyba 170? (niżej - 163, wyżej - 177)

Cóż, patrząc na to jak i gdzie jeżdżę - praktycznie wszędzie, więc z góry wykluczyłem narty race'owe. Kręcą mnie wycieczki poza trasę, na które jeszcze się nie zabieram ze swoimi wąskimi i krótkimi nartami. Najbardziej widzą mi się Experience 83 - ze względu na zachwalaną wszędzie uniwersalność. Pytanie tylko - czy te narty nie są zbyt... lajtowe? Czy nie zahamują progresu? Prosiłbym o rady, jak potrzebujecie coś jeszcze wiedzieć, żeby doradzić - pytajcie :)

Z góry dzięki!