Skocz do zawartości

Łopata Lawinowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamierzam kupić sobie łopatę lawinową. W temacie perfekcyjnie obeznany nie jestem, ale mam już 2 typy: http://www.climbshop...ezna_expert.php http://taniewspinani...dpv=878&pages=1 Mnie osobiście bardziej mammut sie podoba, ale sie nie znam w 100%. Czy wy mi poradzicie, która z nich jest lepsza lub pokarzecie jakąś inną dobrą za ok 200 zł!!??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rado odnośnie łopat nie jestem jakimś ekspertem czy też chociaż dobrym znawcą ale może CI coś pomogę. Ostatnio trochę czytałem na ten temat różne fora i z tego co wyczytałem istotne jest to ile chcesz ja w sezonie użyć (oby jak najmniej, ale też niektórzy budują hopy, albo odbywają jakieś szkolenia lawinowe) więc jeżeli tylko w tej jedynej sytuacji chcesz jej używać to nie ma sensu CHYBA kupować jakiejś super dobrej łopaty całej z aluminium, wystarczy taka z plastiku jaką w ofercie ma ortovox co kosztuje 26e to prawie polowe taniej niż te podane przez Ciebie, i tu sie nasuwa pytanie czy taka łopata nie zawiedzie (wydaje mi sie że nie powinna skoro są w sprzedaży u takiej firmy która zajmuje się sprzętem lawinowym, ale ja nie mam z tym doświadczenia i chyba jednak wybrał z aluminium) Istotną sprawą też jest waga no ale myślę że nie ma co szukać też jakiejś ultra lekkiej łopaty bo tam te parędziesiąt gram nie robi różnicy a wiec tak do 700 gram myślę że jest ok. Jeżeli jednak chcesz dać więcej kasy na łopatę to mój typ łopaty (nie koniecznie ten model) chodzi mi głównie o to że można sobie schować sonde to trzonka łopaty i trochę luźniej się może zrobić w plecaku. Tu są dobre stronki ze sprzętem do wyboru do koloru Ranger Travel Backcountry Jeszcze czytałem gdzieś że ktoś używał małych łopat fiskarsa zakupionych w obi czy tam castoramie ale zdania już były podzielone na ten temat, a więc wątek niby prosty ale nie do końca…. Teraz niech się ktoś wypowie co już troche sobie poużywał…. ;) EDIT: znalazłem to forum co sie rozpisali na temat łopat Info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupować jakiejś super dobrej łopaty całej z aluminium, wystarczy taka z plastiku jaką w ofercie ma ortovox co kosztuje 26e to prawie polowe taniej niż te podane przez Ciebie, i tu sie nasuwa pytanie czy taka łopata nie zawiedzie

Ortovox robi bardzo dobre łopaty. Ja swoją mam ponad 6 lat i jak pisałem w wątku który przytoczyłeś tylko w 2005 roku zgiąłem jej sztyl (ale dało sie wyprostować). A używana jest od jakiegoś czasu przez całą zimę co tydzień (kopię przekroje) + inne aktywności. Dodatkowo obecne modele Ortovoxa są zrobione z bardzo elastycznego materiału i mają jakąs kosmicznie długą gwarancję.

Jeżeli jednak chcesz dać więcej kasy na łopatę to mój typ łopaty

Łopaty i sondy BCA (tudzież Trackery DTS) można kupić w Krakowie: www.madrock.pl

(nie koniecznie ten model) chodzi mi głównie o to że można sobie schować sonde to trzonka łopaty i trochę luźniej się może zrobić w plecaku.

Mnie akurat się ten patent niezbyt podoba - sonda tylko 186 cm a i wyciąganie nieco trudniejsze ale faktycznie rozwiązanie kompaktowe. W tej chwili w cenie <200 PLN będą (info od dystrybutora) dostępne w Polsce jeszcze łopaty Piepsa, ale nie wiem gdzie je można nabyć. Pozdrawiam, Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomocne informacje, kupiłem łopatę firmy bakoda:) Chociaż do ostatniej chwili wahałem się pomiędzy łopatą Black Diamond w Cerro Torre. Jeszcze raz dzięki!

w mojej kolekcji sa lopaty life link i ortovox ostatnio nabylem black diamond space aluminium jeszcze nie sprawdzilem w terenie ale pierwsze wrazenie: BD zdecydowanie ciezszy od LL i Ort:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey Eric mam jeszcze jedno pytanie: Jak wozisz na nartkach swoją łopatę. Ona jest z tyłu przytroczona przy najkrótszym rozłożeniu?? Czy może chowasz którąś część, bo ja już mam tą łopatę z Bakoda, ale ona troszku długa jest. Nie tak krótka np jak Black Diamond, którą spoko pod mojego małego Deutera bym przytroczył!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...