Skocz do zawartości

fugen (z U umlaut)


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wjeżdzie do Zillertal (na końcu tej doliny jest lodowiec Tux). Hochfuegen i Hochzillertal to dwa połączone tereny narciarskie. Ok 150 km, głownie czerwone. Tereny są wysoko, warunki śniegowe zazwyczaj dobre. To nowy i nowoczesny Skigebiet. Moim zdaniem jeden z lepszych w Austrii. Warto jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest t do jezdzenia w okolicach Fugen, austria???????????????? prosze o szybkie info, musze podjac dezycje:)

Witam-wszystko znajdziesz pod-www.zillertal.at-łącznie z interaktywną mapą /aktualne warunki,kamery,śnieg/-dolina zillertal jest jednym z najlepszych rejonów narciarskich austrii-warto jechac a zatrzymac sie w mayrhofen-dużo atrakcji po nartach i skibusami dojedziesz do wszystkich rejonów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayrhofen miasteczko full wypas (jak mówił mój syn). dużo bliżej do lodowca niż z fugen no i najnowocześniejsza gondola w austrii która zawiezie narciarzy (jednorazowo nawet 160 osóB) na ahorn w 7 minut na sam szczyt (1960m). jednak i ceny troszkę wyższe niż w fugen czy uderns. możesz zobaczyć jeszcze na tę stronkę: http://www.zillertalinfo.pl/ pozdro robert.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayrhofen miasteczko full wypas (jak mówił mój syn). dużo bliżej do lodowca niż z fugen no i najnowocześniejsza gondola w austrii która zawiezie narciarzy (jednorazowo nawet 160 osóB) na ahorn w 7 minut na sam szczyt (1960m). jednak i ceny troszkę wyższe niż w fugen czy uderns. możesz zobaczyć jeszcze na tę stronkę: http://www.zillertalinfo.pl/ pozdro robert.

dziekuje wam za odpowiedzi: nie wiem ale nie ukazuje sie opcja "podziekuj" otworze pozniej i klikne na to: czyli fugen jest dobre polecenia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak ! Mayrhofen i Fugen- zdecydowanie na pierwszym miejscu w moim osobistym rankingu austriackich tras i przygotowania pod narciarzy. <yes> Ogolnie Zillertal to jak dla mnie no UNO absolutne, najlepiej się tam bawiłam. no i genialny Tux.. <buja w oblokach> W tym roku też zamierzam pojechać. A autor niech się nawet nie zastanawia- jeeeeeeeedź ! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak ! Mayrhofen i Fugen- zdecydowanie na pierwszym miejscu w moim osobistym rankingu austriackich tras i przygotowania pod narciarzy. <yes> Ogolnie Zillertal to jak dla mnie no UNO absolutne, najlepiej się tam bawiłam. no i genialny Tux.. <buja w oblokach> W tym roku też zamierzam pojechać. A autor niech się nawet nie zastanawia- jeeeeeeeedź ! ;)

a ktora miejscowosc w okolicach fugen mam najbardziej wymagajace i strome trasy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a ktora miejscowosc w okolicach fugen mam najbardziej wymagajace i strome trasy?? to zależy, co masz namysli pisząc "wymagające". Dla mnie wymagająca (delikatnie mówiąc ;)) była trasa "Harakiri" w Mayrhofen, a ktoś inny jako 'wymagające' określi wszystkie zmuldzone trasy, albo te o zmiennych 'warunkach powierzchniowych' wystepujących na stotunkowo dłuuuugiej trasie- czyli względne to wszystko ;) Ja Ci powiem, że Zillertal zadowoli wszystkich- bez względu na preferencje, naprawde <yes>. Ale pytałeś o miejscowości w okolicach Fugen, od których rzut beretem do ciekawych tras..ja moge Schlitters polecić http://www.schlitters.at/ - w sumie rzut beretem od Tuxa nawet. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a ktora miejscowosc w okolicach fugen mam najbardziej wymagajace i strome trasy?? to zależy, co masz namysli pisząc "wymagające". Dla mnie wymagająca (delikatnie mówiąc ;)) była trasa "Harakiri" w Mayrhofen, a ktoś inny jako 'wymagające' określi wszystkie zmuldzone trasy, albo te o zmiennych 'warunkach powierzchniowych' wystepujących na stotunkowo dłuuuugiej trasie- czyli względne to wszystko ;) Ja Ci powiem, że Zillertal zadowoli wszystkich- bez względu na preferencje, naprawde <yes>. Ale pytałeś o miejscowości w okolicach Fugen, od których rzut beretem do ciekawych tras..ja moge Schlitters polecić http://www.schlitters.at/ - w sumie rzut beretem od Tuxa nawet. pozdro

dziekuje za obszerne wyjasnienia: o jakich odleglosciach, samochodem, tu mowimy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fugen do gondolki na lodowiec masz jakieś 40-45 km z czego ze 35km po płaskim a potem wspinaczka samochodem w górę po serpentynach. od fugen do lodowca w prawie każdej miejscowości masz jakiś ośrodek. przez tydzień nie zjeździsz wszystkiego (tak myślę). a sam lodowiec to hmmm - orczyki , orczyki i jeszcze raz orczyki. podobno nie ma krzeseł bo dość często wieje i musieli by zamykać wyciągi. pozdro robert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"o jakich odleglosciach, samochodem, tu mowimy??" od Schlitters do Fugen jest mniej więcej 15-20 min. jazdy z tego co pamiętam, z kolei z Fugen na Arene kolejne 20-30 min. W zalezności od przepustowości na drogach rzecz jasna czas może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Ale ze Schlitters nastawiałabym się raczej na dłuższa opcje tj. 40-60 min. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"a sam lodowiec to hmmm - orczyki , orczyki i jeszcze raz orczyki. podobno nie ma krzeseł bo dość często wieje i musieli by zamykać wyciągi" hmm Robert :) o którym lodowcu mówisz? bo ja z tego co pamiętam nie raz i nie dwa swoje szanowne 4 litery woziłam na krzesełkach :P pozdro

chodzi mi o sam lodowiec i jazdę na nim ola. nie o dojazd na sam szczyt. bo faktycznie jeżeli śmigasz z lodowca na sam dół do gondolki to oki. pozdro robert. ps. ach faktycznie - można wozić tyłek do krzeseł (zapomniałem). tylko że to chyba jedyne krzesła na samym lodowcu? :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czekaj, żebym dobrze zrozumiała- mówimy o Tuxie cały czas? :D Jeżeli tak, to w drodze na sama górę pamiętam co najmniej 2 wyciągi krzesełkowe, a był jeszcze jeden, z którego nie skorzystałam Niech mnie ktopś poporawi, jesli się myle pozdro

...a dodam,że na lodowcu hintertux jest ponad 80km tras obsługiwanych z wys.2100- 4 gondolkami,5 wyciągami krzeselkowymi i ok.10 orczykami /często bywa mgła przez to niektórzy niewidzieli wszystkiego/ jest to jeden z lepszych lodowców w alpach,są trasy nieuprawiane,są też muldy /miedzy końcową stacją gondolki a pośrednią/ i jest kilka czarnych dość wymagających tras .a w ubiegłym roku udostępniono trasę,którą mozna zjechać na sam dół do parkingu-piękna panoramiczna czerwona trasa... Jechać warto/a jak mgła to ciekawiej tylko mniej widać.../
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Jan Kowal pyta o Fuegen, a nie o cały Zierelltal. Otóż cała dolina Zierell obejmuje cztery, nie połączone ze sobą terny narciarskie (skipass jest wspólny: Hochfeuegen/Hochziereltall, Mitte, okolce Mayrhoffen, lodowiec Hintertux. Jeżeli mieszka się w Fuegen to jest mało sensowne jeździć na dalsze tereny, tym bardziej, że połączone tereny Hochfuegen i Hochzirelltal są najnowocześneijsze w całej dolinie. i zdecydowanie lepsze dla zaawansowanych narciarzy od pozostałych. Jest to 155 km tras, głównie czerwonych. Wjeżdza się gondolą w miejscowości Kaltenbach (dwie równoległe gondole, a zatem nawet, gdy jest dużo ludzi, to idzie szybko - w Mayrhofrn można natomiast poczekać nawet godzinę), albo wjeżdza się Skibusem lub samochodem z Fuegen. To znajdziesz panoramę terenu:http://www.alpenstad...te/panorama.htm. W Fuegen są też nowoczesne termy, otwarte w ubiegłym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Jan Kowal pyta o Fuegen, a nie o cały Zierelltal. Otóż cała dolina Zierell obejmuje cztery, nie połączone ze sobą terny narciarskie (skipass jest wspólny: Hochfeuegen/Hochziereltall, Mitte, okolce Mayrhoffen, lodowiec Hintertux. Jeżeli mieszka się w Fuegen to jest mało sensowne jeździć na dalsze tereny, tym bardziej, że połączone tereny Hochfuegen i Hochzirelltal są najnowocześneijsze w całej dolinie. i zdecydowanie lepsze dla zaawansowanych narciarzy od pozostałych. Jest to 155 km tras, głównie czerwonych. Wjeżdza się gondolą w miejscowości Kaltenbach (dwie równoległe gondole, a zatem nawet, gdy jest dużo ludzi, to idzie szybko - w Mayrhofrn można natomiast poczekać nawet godzinę), albo wjeżdza się Skibusem lub samochodem z Fuegen. To znajdziesz panoramę terenu:http://www.alpenstad...te/panorama.htm. W Fuegen są też nowoczesne termy, otwarte w ubiegłym roku.

dziekuje wszystkim za tak dokladne info:nie wiem niestety, dlaczego nie ma opcji "dziekuje" . moze ktos wie?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...