Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Lech Zurs czy St. Anton

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 386 postów
  • Na forum od: 09.2006
72
  • Umiejętności: 8
  • Kraków

Napisano 12 listopad 2019 - 21:24

Dzień dobry (chyba po 10 latach przerwy na forum :) )

Na rozpoczęcie sezonu wybraliśmy rejon Lech, Zurs am Arlberg  oraz st. Anton - to chyba ostatnie miejsce w Austrii którego nie znam i mam pytanie;

1. Czy lepiej mieszkać w Lech-Zurs czy w St. Anton?     (Podobno od zeszłego sezonu są połączone wyciągiem ale podroż tam i z powrotem zajmuje 1 dzień)

Dzięki

Jazda na nartach nie jest trudna i sprowadza się do nacisku na właściwą nartę w odpowiednim momencie.

#2 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3425 postów
  • Na forum od: 01.2008
1985
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 13 listopad 2019 - 16:16

1. Czy lepiej mieszkać w Lech-Zurs czy w St. Anton? (Podobno od zeszłego sezonu są połączone wyciągiem ale podroż tam i z powrotem zajmuje 1 dzień

Żartujesz czy serio? Jeśli serio chcesz mieszkać w Lech ...to daj mi autograf ;)

Są jeszcze możliwości: że nie sprawdzałeś jeszcze realiów albo gdzieś w okolicy wybudowali osiedle pod wynajem.

Zacznij może jednak od sprawdzenia realiów cenowych. Mnie St. Anton przerastało kosztowo, ale umiem sobie wyobrazic że dla masy ludzi jest OK, za to co do Lech- Zurs to wyobrazni brakowało ;) Byłem dawno ale nie sądzę że nastąpiły większe zmiany

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

• Wujot podziękował za tę wiadomość

#3 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 386 postów
72
  • Kraków

Napisano 13 listopad 2019 - 19:01

Żartujesz czy serio? Jeśli serio chcesz mieszkać w Lech ...to daj mi autograf ;) Są jeszcze możliwości: że nie sprawdzałeś jeszcze realiów albo gdzieś w okolicy wybudowali osiedle pod wynajem. Zacznij może jednak od sprawdzenia realiów cenowych. Mnie St. Anton przerastało kosztowo, ale umiem sobie wyobrazic że dla masy ludzi jest OK, za to co do Lech- Zurs to wyobrazni brakowało ;) Byłem dawno ale nie sądzę że nastąpiły większe zmiany Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Nie żartuję - jeśli już dojadę do Innsbrucka to mam raczej tendencje by skręcić przez Brenner do Włoch. No może jeszcze Soelden. I tej końcówki Austrii na pograniczu ze Szwajcarią zwyczajnie nie znam. Stad praktyczne pytanie w której części tego rejonu najlepiej się zatrzymać z uwagi na trasy/góry łatwość dostępu.

A ponieważ to jest spontan na 10 osób na otwarcie sezonu to spokojnie można znaleźć cały dom i wychodzi po 25-30E na osobę ...czy to powód by dawać autografy? ;D 

W 2-3 osoby prawie zawsze jeździmy omalże bez szczególnego planu  (poza oceną warunków śniegowych) - nocleg na miejscu "last minute" i przez ostatnie kilkanaście lat nigdy nie spałem na ławce w parku albo dla kontrastu w jedynym i najdroższym pokoju hotelowym, do się :)

Jazda na nartach nie jest trudna i sprowadza się do nacisku na właściwą nartę w odpowiednim momencie.

#4 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2045 postów
  • Na forum od: 04.2007
528
  • Bydgoszcz

Napisano 13 listopad 2019 - 20:11

To ja poproszę o linka do kwatery za 25 euro od osoby w Lech - Zurs , może być nawet od biedy St Anton , a co tam ;-)
<p> .

#5 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3425 postów
1985
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 13 listopad 2019 - 20:14

Weź kwaterę taka na jaka cię stać ...i tyle :)
Wszystko jedno gdzie.
Dla mnie ceny w Lech-Zurs są poza jakimkolwiek zasięgiem, i wydaje mi się że są dużo wyższe niż ww. ...ale mogę się mylić ;)

#6 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 421 postów
  • Na forum od: 12.2018
375
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 14 listopad 2019 - 11:06

My mieszkaliśmy w Pettneu..... A kiedy otwierają tam wyciągi?

#7 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 386 postów
72
  • Kraków

Napisano 15 listopad 2019 - 14:46

To ja poproszę o linka do kwatery za 25 euro od osoby w Lech - Zurs , może być nawet od biedy St Anton , a co tam ;-)

Proszę bardzo - cały dom w sam raz dla 10 osób - wychodzi po 39E na osobę, uciekł mi podobny (trochę dalej od wyciągów) za 27,6 E za osobę.  Parametry - 10 osób, 7 dni

Wybraliśmy Serfaus-Fiss-Ladis - cały wyjazd w cenie karnetu Lech-Zurs-St.Anton, które i tak kiedyś odwiedzimy.

O tutaj oferta: https://www.booking....room=#hotelTmpl

#8 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3425 postów
1985
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 15 listopad 2019 - 15:05

Proszę bardzo - cały dom w sam raz dla 10 osób - wychodzi po 39E na osobę, uciekł mi podobny (trochę dalej od wyciągów) za 27,6 E za osobę. Parametry - 10 osób, 7 dni

Wybraliśmy Serfaus-Fiss-Ladis - cały wyjazd w cenie karnetu Lech-Zurs-St.Anton, które i tak kiedyś odwiedzimy.

O tutaj oferta: https://www.booking....room=#hotelTmpl

Niezły temat jak na tamten rejon ale jak chodzi o szczegóły, to jednak mało sypialni i jednak 50% drożej niż wcześniejszy budżet :)
Powtarzam, jak na tamten rejon to i tak całkiem OK, w sezonie nie złapiesz.

#9 xed

xed

FreeRiders

• PipPipPip
  • 386 postów
72
  • Kraków

Napisano 16 listopad 2019 - 00:35

Niezły temat jak na tamten rejon ale jak chodzi o szczegóły, to jednak mało sypialni i jednak 50% drożej niż wcześniejszy budżet :)
Powtarzam, jak na tamten rejon to i tak całkiem OK, w sezonie nie złapiesz.

Tak masz rację, chyba zbyt blisko kasiastych Niemców i Szwajcarów i stąd relatywnie wysokie ceny. Ale wygląda na to że w tym roku będzie wyjątkowo śnieżna zima https://www.windy.co...569,8,m:eW7agsQ skoro już teraz jest go aż tyle to pewnie będzie dłuuuuugi sezon. Poczekam na low sezon na wiosne i przyjdzie pora na eksploracje tych terenów.

#10 wiesio

wiesio

Użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1198 postów
  • Na forum od: 07.2009
376
  • Umiejętności: 5
  • W-wa

Napisano 16 listopad 2019 - 23:24

Ojam ,ojtam
Zawsze można zamieszkać tutaj (może troszkę powyżej założonego budżetu, ale niewiele)
https://www.casamund...d=5460aeac92bf1

a kiedy brakuje śniegu: http://www.youtube.c.../trikuba/videos