Skocz do zawartości

Elan SL 06/07r czy to dobry wybór?


universus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zastanawiam sie nad kupnem nart z pólki Elan SL,Fischer Race SC,Atomic SL9, czyli tak zwana "druga slalomka" Wybór jest trudny (przynajmniej dla mnie) i dlatego potrzebuję waszej rady ,opinii która z nart w tej klasie jest najbardziej godna polecenia. Chodzi mi przyjemność z jazdy ale także trwalość i jakość wykonania Generalnie sklanialem sie ku Elanowi SL (wiele pozytywnych opinii i wyników testów) ale boję sie trochę o ich jakość, proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami Aha....i jeszcze jaka dlugość nart,mam 176cm wzrostu i 83kg wagi Jazda raczej krótkimi skrętami z tendencją do funcarvingu:D z góry dzięki za porady:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zastanawiam sie nad kupnem nart z pólki Elan SL,Fischer Race SC,Atomic SL9, czyli tak zwana "druga slalomka" Generalnie sklanialem sie ku Elanowi SL

dobry wybór ;) ,a kolejność z jaką wymieniłeś w/w narty również......chociaż zaraz odezwie się "fisher team",który tę nartę ustawi jako pierwszą z tych powyżej....;) Ja miałem wiele Elanów/jakość bez zarzutów/ a na SL miałem okazję się przejechać i bardzo mi sie podobało... Co do preferencji jazdy i wagi-długość 160 bedzie chyba git :)/a przy hardcorowym bodycarvingu nawet 155/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, czego chcesz, wytypowałeś narty, które pozostają w kręgu Twojego zainteresowania a więc pozostało tylko jedno – sprawdzić te deski na stoku. Wówczas sam zobaczysz które bardzie Ci odpowiadają i w jakiej długości. Tak robi większość z nas. Ja będąc w identycznej sytuacji jak Ty po testach na stoku wybrałem race sc. Co do trwałości elanów to poczekaj na wypowiedzi ich użytkowników ale nie przypuszczam by w jakiś znaczny stopniu jakością odbiegały od innych. Patrząc na Twoje parametry wybrałbym długość 160 cm. Powodzonka. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie kolejnosc powinna wygladac tak: fischer elan atomic Dodam, ze obecnie uzytkuje allroudy elana i slalomowki fischera... Po pierwszych jazdach na elanie doszedlem do wniosku, ze maja cholernie twarde i wytrzymale krawedzie - praktycznie nie do stepienia... Podobne ma fischer, ale plusa stawiam i tak elanowi, gyz moje elany nie sa zadnym topowym modelem, a jakoscia krawedzi dorownuja topowej slalomowce fischera... Fischery race sc odrobinke lepiej sie prowadza od elanow SL, a przy tym sa tansze... Dlatego trafily na szczyt mojej wyliczanki... Podsumowujac - zarowno zakup race SC jak i elan SL bedzie dobrym wyborem... Mysle, ze przy wtoich gabarytach 160 cm bedzie odpowiednia dlugoscia... Jesli wiecej jezdzisz bodycarwingiem to kup rozmiar krotsze, czyli 155 cm... Ale o tym juz pisali koledzy wczesniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam od siebie jedynie, ze nie ma co sie martwic o jakosc elanow... wogole nie wiem skad wsrod narciarzy chodza plotki o watpilwej jakosci elanow???moze ktos ma watpliwosci czy slowency moga robic rownie dobre i trwale narty jak austriacy czy francuzi??mam elany slx sprzed 4 sezonow i nic nie moge zlego o nich powiedziec, dla mnie poprostu rewelacja :D Polecam Elany!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chociażby Bakcyl z Wisły ,i złego słowa na te narty nie chcą powiedzieć ,Grzesiek chwali je nawet za bardzo także sam zaczynam myśleć o gigantce z Elana ps.Tomek Cichy (mistrz Polski amatorów) także używa Elana a gdybyś zobaczył model to zwątpiłbyś w teorie jakoby niskiej i słabej jakosci tej narty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...