Skocz do zawartości

Utah 2019


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

ostatni tydzien Marca spedzilismy w Utah, Nasze ulubione rewiry tam to Alta, Snowbird i Solitude…..

Przylecielismy w sobote  rano - dzieki roznicy czasu , bylismy w Salt Lake o 10 z minutami. Wypozyczenie samochodu, wladowanie sie  do domu i jazda do Solitude

 

]

 

pierwszy dzien na XCountry skis.. Swietna pogoda, podsypuje, bedzie dobra jazda….

 

IMG_3036.jpg IMG_3036.jpg

 

 

 

Sypie do poniedzialku, kazdego dnia od 15 do 30 cm swiezego bostwa….

 

IMG_3045.jpg

 

Moja Malzonka tez lubi  swiezy snieg - tutaj ujezdza 100eight,,,,,, znajdujemy swiezy snieg kazdego dnia az do wtorku...

 

 

 

Ja  tez z tego korzystam, jak moge - tutaj jest tylko ok 20 stopni spadku, zwykle jezdzimy  nieco gdzie indziej

 

IMG_3048.jpg

 

"kolejki" sa straszliwe przez caly tydzien - tutaj chyba ok 11:30 w Solitude

 

IMG_3070.jpg

 

 

Od wtorku do czwartku mamy tzw spring skiing - dosc cieplo, ale w drzewach zawsze znajdujemy doskonalej jakosci  snieg- przejezdzony, ale stale dosc gleboki. Nasze ulubione drzewa w lewo od Gad II (wyciag w Snowbird)

 

IMG_3075.jpg

 

w czwrtek znowu zaczyna sypac. Rano w piatek musze juz odwiezc Zone na lotnisko - ja zostaje do soboty. W drodze z lotniska napis nad autostrada jest poezja dla oczu : tzn w obu Canyons sypie!!!

 

 

IMG_3090.jpg

 

Juz w Little Cottonwood Canyon (little tylko z nazwy) wiemy, dlaczego sa te wymagania - droga do Alty  jest "ciekawa"…...

 

IMG_3092.jpg

 

W sumie do soboty rano  nasypalo ok 70 cm swiezego… W piatek np nawet w czasie ostatniego zjazdu mam face shots…czyli w skrecie snieg przelatuje nad kaskiem….

 

W sobote, juz jestem spakowany, bo odlatuje o 17:15. Ale juz o 8:20 jestem pod dolnym wyciagiem w Alta, bo chce sie zalapac na pierwsze krzesla - i tak bylo..

 

IMG_3094.jpg

 

Te fotke robi jeden z "kolejkowiczow…..

 

Widoki z jednego z pierwszych krzesel sa piekne…...

 

IMG_3099.jpg

 

IMG_3100.jpg

 

Caly dzien jezdze gora/dol: o 10 sprawdzam czas - gdzie te kolejki (sobota swiezy puch..) - nie ma. O 11 - nie ma: caly czas bez kolejek i w swiezym puchu az do 14 - bo musze juz jechac na lotnisko

 

Ostatni zjazd po wspinaczce na szczyt Cathrine' Bowl

 

IMG_3102.jpg

 

 

Odlatuje z niewielkim opoznienim co mnie zaczyna denerwowac, bo do polnocy musze odebrac pozyczone auto z lotniska w moim miescie

ostatnie widoki na Rockies - stale mnostwo sniegu - ten rok byl wyjatkowy pod wzgledem swiezego sniegu!!

 

 

IMG_3112.jpg

 

W sumie spedzilem 7 dni w Montana i 8 w Utah w sumie 15 dni:  DWANASCIE dni w swiezym puchu, zwykle ok 30 cm i wiecej kazdego dnia!!!!! VChyba najlepszy sezon dla mnie!!!

 

W Pit laduje  za 15 polnoc: zdazam odebrac samochod - jutro ( w niedziele) musze byc  400 km stad: musze oddac "rentaL' i odebrac nowa zabawke. Wiec  chyba zostaje mi 5h snu, skoro musze byc w okolicy Washington DC o 11-tej.. Nowa zabawka prezentuje sie doskonale…..

 

IMG_3127.jpg

 

 

jeszcze chyba wyskocze na weekend do Denver w koncu kwietnia, ale to juz koniec bedzie

 

Zycze milej wiosny i lata!!!!

 

PS czy ktos wie jak owdrocic zdjecia, zeby nie byly "na boku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

PS czy ktos wie jak owdrocic zdjecia, zeby nie byly "na boku"?

 

Chyba wszystkie programy do edycji zdjęć to potrafią, a nawet viewery. Ja używam do takich prostych operacji IrfanView: Image ->Rotate a nastepnie oczywiście zapis tego obróconego obrazka.

Dzięki za relację. Niedługo zamieszczę swoją.

 

Pozwalam sobie wrzucić Twoje fotki obrócone przy pomocy IrfanView:

 

post-150221-0-87051900-1554564316r.jpg

 

post-150221-0-56635200-1554563036r.jpg

 

post-150221-0-49840300-1554563141r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...