Skocz do zawartości

Zagadka


lski

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach nowych wyzwań nabyłęm komórki gigantowe Elana 195 cm/35 m.Zauważyłem sporo oznaczeń,nieznanych mi ,na szacie graficznej,

może ktoś jest głębiej w temacie?Nie chodzi mi o tłumaczenie z angielskiego,bo znam, tylko objaśnienie głębsze znaczenia.

1.Left and right-pierwszy raz widzę.

2.Handmade in Slovenia.model AEC.

3.Glue na środku narty.

4.Liczba 1261 napisana flamastrem.

Załączone miniatury

  • elan2.jpg
  • elan3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach nowych wyzwań nabyłęm komórki gigantowe Elana 195 cm/35 m.Zauważyłem sporo oznaczeń,nieznanych mi na szacie graficznej,

może ktoś jest głębiej w temacie?Nie chodzi mi o tłumaczenie z angielskiego,bo znam, tylko objaśnienie głębsze znaczenia.

1.Left and right-pierwszy raz widzę.

2.Handmade in Slovenia.model AEC.

3.Glue na środku narty.

4.Liczba 1261 napisana flamastrem.

1. Graficzna pozostałość po sklepowej wersji Amphibio ( narta prawa-lewa z powodu rockera tylko na wewnętrznej krawędzi)

Twoje na pewno Amphibio nie mają.

2. ?

3. Informacja aby przed wkręceniem śrub zalać otwory pod płytę klejem ( uszczelnienie przed wodą)

4.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Graficzna pozostałość po sklepowej wersji Amphibio ( narta prawa-lewa z powodu rockera tylko na wewnętrznej krawędzi)

Twoje na pewno Amphibio nie mają.

2. ?

3. Informacja aby przed wkręceniem śrub zalać otwory pod płytę klejem ( uszczelnienie przed wodą)

4.?

Dzięki,tylko na Ciebie liczyłem.Co to jest to Amphibio-u mnie pisze jednak na narcie Amphibio GSX?Te liczby flamastrem to pewnie jakaś selekcja parametrów.A handmade pewnie nic nie znaczy,tylko marketing-i wiemy prawie wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,tylko na Ciebie liczyłem.Co to jest to Amphibio-u mnie pisze jednak na narcie Amphibio GSX?Te liczby flamastrem to pewnie jakaś selekcja parametrów.A handmade pewnie nic nie znaczy,tylko marketing-i wiemy prawie wszystko...

 

Te narty to "komórki" więc handmade to nie marketing i wytworzone były w "komórce sportowej" ręcznie, w technologii "na mokro" w odróżnieniu od "suchego" procesu stosowanego w seryjnej produkcji nart.

 

Amphibio to ;https://www.elanskis...-fusion-150785/

To rocker na zewnętrznych  krawędziach i camber na  wewnętrznych.

Twoje na pewno tego nie mają.

Gdyby miały to wewnętrzna krawędź była by szersza od zewnętrznej.

Obstawiam, że w Twoich krawędzie są tej samej szerokości.

Miałem komórki Elan SLX z takimi napisami ale narta była z tradycyjnym camberem.

 

Odręczne oznaczenia zwykle nanoszone są po pomiarach flexu i służą parowaniu nart aby para była możliwie zbliżona do siebie.

Różnice wynikają z niepowtarzalności drewnianego rdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...