Skocz do zawartości

Val Thorens 2018


mlesik

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz byłem w 3 dolinach i poniżej kilka wrażeń może komuś się przydadzą - tych na plus i na minus.

 

- daleko oj daleko. dobrze że swoim samochodem bo podróży busem nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

- zakwaterowanie klepnąłem sobie we wrześniu. Dzięki temu duuuużo taniej i rabat na skipas. Apartament/studio takie jak miało być. Czysto, ciepło, dobrze wyposażone (kubki, szklanki, garnki inne duperele) i mega małe. Dobrze że są narty bo lekkiej klaustrofobii można się nabawić. Fantastyczny stolik wychodzący ze ściany.

- Val Thorens jest genialne, zostawiasz samochód i widzisz go za tydzień. Dojazd do miejsca gdzie mieszkasz na nartach chyba że odśnieżą ulice. Klimat fantastyczny. Drogo ale jest to wiadome przed przyjazdem. Mimo wszystko browar na stoku 8,5 eur który pyszny nie jest lekko szokuje.

- a teraz to co najważniejsze - trasy, stoki, możliwości do jazdy fantastyczne. Ilość poraża. Byłem w wielu miejscach ale w takim jeszcze nie. Do tego masę stoków do freeridu. Także wszystkie moje 3 pary nart zostały wykorzystane. Jednym słowem mistrzostwo świata.

- kiedy nie ma połączenia z innymi dolinami w VT robi się tłoczno, gdy to połączenie jest do kolejek nie stoisz ale na większości tras dość tłoczno.

- przez pierwsze dwa dni był duży opad, pożniej z nim walczyli na trasach, ale przygotowanie stoków obiektywnie gorsze niż w innych krajach alpejskich. Być może ta ilość tras jest niedoprzejechania ratrakiem w ciągu nocy.

- karnet trzeba koniecznie wykupić na 3doliny. Być w takim miejscu i skupić się np tylko na VT bez sensu.

- trasa jerusalem będzie jedną z moich ulubionych już na zawsze.

- później wstaje dzień i wyciągi ruszają od 9. Można się spokojnie wyspać bez nerwu że traci się coś z jazdy:)

 

POLECAM

kilka fot:

Załączone miniatury

  • IMG_3503.JPG
  • IMG_3512.JPG
  • IMG_3521.JPG
  • IMG_3554.JPG
  • IMG_3577.JPG
  • IMG_3584.JPG
  • IMG_3598.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w 3 dolinach sporo lat temu i był to mój pierwszy prawdziwy wyjazd w Alpy. To był szok i to do kwadratu. 

Subiektywnie najlepiej przygotowane trasy: Włochy, Austria, Francja, Szwajcaria

Genialne trasy genialne uczucie wielkich gór (porównuje np z Zermatt czy Solden)

Infrastruktura na stoku prawdziwie na stoku.

PS Zazdroszczę wyjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...