Skocz do zawartości

Komputer na nosie


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Był tu już spis gogli na forum "wartych" do nabycia przez szanującego się wielbiciela najdzikszych stoków. Pozwolę sobie uzupełnić tą kolekcję o coś bardzo nowoczesnego -Smith IO Reckon. Przetestować je można przed zakupem w okolicy Salzburga. Załączam stosowny plik z bardziej wyczerpującymi informacjami.  Jest niestety w języku niemieckim. Nie mam czasu, by go przetłumaczyć. Może któryś z kolegów mieszkających bliżej Reichu...?

 

Pozdrawiam

Załączone pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoł, sporo ciekawych funkcji
https://youtu.be/Oq7PBnyrBB4
:)

Witam

 

Tego mi brakowało. Wizualizacji - jak to działa. Mózgownica coraz mniej elastyczna, więc trudno sobie coś tam sobie w niej "zwizualizować", tylko czytając suchy tekst. Bardzo przydatne przy jeździe offpiste z kolegami w gęstym lesie. Mają przecież znakomitą funkcję "track and follow your buddies".  Przy okazji łatwo się można przekonać, kto miał przez ten las optymalny przejazd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrażenie :-) Rozumiem, że śledzenie znajomych działa tylko i wyłącznie w przypadku, gdy sami mają te google. Ewentualnie może mają jakąś apkę śledzącą na telefon. Inaczej nie wiem, jakby to mogło działać.

 

Najlepsze jest to, że jeśli już ktoś stworzy dostatecznie dobry i elastyczny sprzęt, resztę się doda już na poziomie softu z czasem. Pomysłów można podać sporo: uproszczona mapa tras, informacja na rozjazdach, dokąd dany stok kieruje, jakieś proste komendy głosowe typu "zaczekaj", które zostaną przekazane drugiej osobie, podgląd informacji o kolejkach do wyciągów (jeśli jest skąd wziąć taką informację), prognoza pogody, ewentualnie podgląd kamer, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"track and follow your buddies" - pierwsza moja mysl "czym sie strzela?" ;)

A tak na powaznie, to czy nie jezdzimy na nartach m.in. dla oderwania sie od wszedobylskiej, coraz bardziej zaawansowanej techniki (zwanej niepoprawnie "technologia" - kalka z angielskiego "technology")?
Ja przez tydzien wyjazdu odpoczywam od komputera - nie uzywam nawet smartfona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej dwie osoby z forum już to mają :) W SkiAmade działała jeszcze funkcja wyświetlania mapek z trasami

Ma i trzecia osoba - znajomy kupił w super cenie same gogle , ale bez tego modułu w środku - może komuś rzuciło się w oczy , gdzie to ustrojstwo dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...