Skocz do zawartości

Zillertal - porady


wychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Początkiem stycznia moja pierwsza wizyta w tej dolinie! Wiem, że w internecie o tym regionie napisano już prawie wszystko ale zależy mi na Waszych osobistych doświadczeniach i poradach. Kwaterę będę miał w Stumm. Najbliżej ok. 2 km tereny Skioptimal. Skibus przy kwaterze. Szczerze, chciałbym uniknąć korzystania z auta na miejscu. Czy widzicie możliwość sprawnego przedostania się skibusem na tereny Areny czy dalej Mayrhoffen? Do Tuxa daleko, i tu raczej tylko samochodem. Jak byście (przy założeniu, że i tak wszystkiego w 6 dni nie zobaczę) rozplanowali to narciarsko? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My na swoich 4-dniówkach jeździmy po 1 dniu w Arenie , Hochzillertal i Penken w połączeniu z Tuxem , a ostatniego dnia np.Spieljoch albo powtarzamy ośrodek , w którym były najlepsze warunki.Auta nie musisz ruszać - skibusem dojeżdżasz do "Ski-Zuga" i po przesiadce na pociąg dojedziesz aż do Mayrhofen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Początkiem stycznia moja pierwsza wizyta w tej dolinie! Wiem, że w internecie o tym regionie napisano już prawie wszystko ale zależy mi na Waszych osobistych doświadczeniach i poradach. Kwaterę będę miał w Stumm. Najbliżej ok. 2 km tereny Skioptimal. Skibus przy kwaterze. Szczerze, chciałbym uniknąć korzystania z auta na miejscu. Czy widzicie możliwość sprawnego przedostania się skibusem na tereny Areny czy dalej Mayrhoffen? Do Tuxa daleko, i tu raczej tylko samochodem. Jak byście (przy założeniu, że i tak wszystkiego w 6 dni nie zobaczę) rozplanowali to narciarsko? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

 

Cześć,

 

Stumm to piękna osada, jednak jednym kursem do wszystkich ośrodków to tylko taksówką lub koleją, jeździ do Mayrhofen (Sese to uskuteczniał, musisz poszukać Jego wskazówek na SF) 

 

Do Hochzillertal masz świetny transport z gór w postaci Regiotaxi (kilkanaście Euro za tydzień, w zał. rozkład z Gatterbergu), jeśli choć trocha gadasz po niemiecku to po drodze nawet z zakupami nie będzie problemu.

 

Nie wiem, gdzie masz kwaterkę więc trudno więcej napisać, niemniej jeśli u któryś z Hoelwarthów, to weź papier toaletowy, płyn do naczyń etc, bo to - jak to się mówi u nas - chytra baba ze wsi.

 

Jeśli chodzi o optymalną jazdę w dolinie to - gdy będzie dobra pogoda - koniecznie na lodowiec (niezbędny transport). Ski optimal też koniecznie, przejazd między ośrodkami Hochzillertal i Hochfuegen wahadłem jest świetnym doświadczeniem, tu masz namiastkę:

 

Warto odwiedzić Spieljoch, nieduży ośrodek, ale bardzo fajny i nie ma tłumów, jest wręcz kameralnie, a teren księżycowy.

 

Jeśli ambitnie podejdziesz do tematu to i tak raczej nie zaliczysz wszystkich ośrodków w 6 dni. Niemniej przemyślana dieta i odpowiednie odżywki, izotoniki, mogą pomóc w realizacji niesamowitej przygody. Na miejscu sami będziecie na bieżąco oceniać swoje możliwości. Bo kondycja i wydolność po 2 dniach okażą się kwestią kluczową. Zakładam, że jedziesz działać, a nie chlać.

 

Sam wracam do doliny na początku marca, wyrównać pewne rachunki, a przede wszystkim dobrze się bawić w gronie Przyjaciół ;)

 

Chłopaki dopowiedzą resztę, dobrej zabawy!

Załączone miniatury

  • DSC03985.JPG
  • DSC03986.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka wrażeń na szybko. Jazda tradycynie dla większości od niedzieli do piątku. Z naszej kwatery do dolnej stacji Skioptimal w Kaltenbach ok 2 km. Przystanek Skibusa 200 m. Pierwszy kurs 8:03. W niedzielę solidnie pada. Jeździmy w Hochzillertal. Dużo świeżego śniegu na trasach. Dzień rekreacyjny dlatego po ok. 3 godzinach postanawiamy przetestować Zillertalbahn i pojechać do Mayrhofen. Jedzie się ok. 20 minut. Rekonesans Penken i powrót. W poniedziałek skibus, kolej i kolejny skibus. Arena. Pogoda świetna. Po opadzie słońce. Niestety jakieś problemy techniczne i połączenie w stronę Gerlos otwarte bardzpo późno. Trasa z góry do Zell to prawie 2 km przewyższenia. Świetna trasa 18! Udany dzień. Wtorek pogoda "żyleta". Cały dzień Penken. Zjeżdżone właściwie wszystko.Wtorek cały Skioptimal w dobrej pogodzie. Czwratek cała Arena, choć połączenie od strony Zell ,Wotwarte koło 11. Po południu zaczyna się chmurzyć. Piątek cały dzień Skioptimal przy ciągłym opadzie. Nie byliśmy w Splejloh i Tuxie. Generalnie gdyby jeszcze nie tyle miejsc do zobaczenia, mógłbym tam jeździć co rok!

Statystyki może nie bardzo imponujące ale młodzieniaszkiem już nie jestem, i sportu w ciągu roku nie za dużo:)

Jan. 13. 2017 - Friday Zillertal - Hochzillertal 8.256 vm 16 lifts 40 km icon20-delete.png   Jan. 12. 2017 - Thursday Zillertal Arena 7.886 vm 20 lifts 59 km icon20-delete.png   Jan. 11. 2017 - Wednesday Zillertal - Hochzillertal 11.602 vm 20 lifts 55 km icon20-delete.png   Jan. 10. 2017 - Tuesday Mayrhofen 7.633 vm 17 lifts 48 km icon20-delete.png icon-warning-small.pngJan. 09. 2017 - Monday Zillertal Arena 8.136 vm 16 lifts 48 km icon20-delete.png icon-warning-small.pngJan. 08. 2017 - Sunday Zillertal - Hochzillertal 2.945 vm 8 lifts 12 km icon20-delete.png icon-warning-small.png   6 days 46.458 vm 97 lifts 262 km  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...