Skocz do zawartości

Hintertux przełom list/gru 2015


BraCuru

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem parę dni temu z hintertuxa. To był mój pierwszy raz na tym lodowcu. 

Jakoś zawsze go omijałem bo byłem przekonany, że jest kichowaty jak Kaprun. 

Myliłem się. Wiele pozytywnych stron dla każdego narciarza oprócz dzieciaków. 

Przede wszystkim trafilismy na niemalże cud pogodę - 8 dni jeżdżenia w tym 5 dni przysłowiowej lampy. 

Śniegu poza trasami zero poniżej 2500m. 

Trasy dobrze przygotowane.

Gondole zaskoczyły nas funkcjonalnością, pojemnością i dzielnością wiatrową. Pierwsze trzy dni duło w porywach ponad 100km/h na szczycie a gondole funkcjonowały. Funfle byli w tym samym czasie w Soelden - 3 dni lodowiec był zamknięty (29,30.11 i 1.12)

Napiszę za parę bardziej szczegółowo. Zrobię też jakieś filmiki i wrzucę więcej fotek.

Na dobry początek wątku jazda z prosem:

 

 

Załączone miniatury

  • 20151130_135859.jpg
  • G0020559.JPG
  • G0030592.JPG
  • G0030689.JPG
  • G0080772.JPG
  • G0080775.JPG
  • G0110808.JPG
  • G0120835.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny film :) Gratulacje. W pewnym momencie, aż syknąłem pod nosem bo byłem przekonany, że stworzysz z Raso jedną wielką kulę śniegową z tyczką na czubku :)

Zrobiłem z nim trzy przejazdy. Za każdym razem było coraz bliżej. Na widło jest zapis ostatniego przejazdu. Nie ukrywam, że nie było miłe dostać po pychu bryłkami lodu wyrzucanego spod jego nart...

Teraz spójrzcie na tego zawodnika! Pierwszy raz miałem doświadczenia z jazdy obok zupełnie niewidomego narciarza. Chylę czoła przed Markiem i całą Słowacką ekipą. To się nazywa łamanie barier! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z nim trzy przejazdy. Za każdym razem było coraz bliżej. Na widło jest zapis ostatniego przejazdu. Nie ukrywam, że nie było miłe dostać po pychu bryłkami lodu wyrzucanego spod jego nart...

Teraz spójrzcie na tego zawodnika! Pierwszy raz miałem doświadczenia z jazdy obok zupełnie niewidomego narciarza. Chylę czoła przed Markiem i całą Słowacką ekipą. To się nazywa łamanie barier! 

Tydzien przed Toba tez bylismy na tuxie i widzialem ta pania!!!!!

Chapeau!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z nim trzy przejazdy. Za każdym razem było coraz bliżej. Na widło jest zapis ostatniego przejazdu. Nie ukrywam, że nie było miłe dostać po pychu bryłkami lodu wyrzucanego spod jego nart...

Teraz spójrzcie na tego zawodnika! Pierwszy raz miałem doświadczenia z jazdy obok zupełnie niewidomego narciarza. Chylę czoła przed Markiem i całą Słowacką ekipą. To się nazywa łamanie barier! 

 

Niesamowite. Pięknie sobie poradził.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tutaj krótki filmik z trasy na Tuxerjoch o 0900 rano:

Polecam gimbale do kamer! Naprawdę warto zainwestować tego tysiaka.
Mam ujęcia z tych samych tras z gimbala oraz z kijków. Te drugie się chowają. 
Największa róznica widoczna jest jak się zamontuje gimbala na bucie :) 
Ujęcia z buta bez gimbala nie do oglądania. 
 

Wkrótce napiszę pełniejszą relację z pobytu, bo ostatnio nie miałem czasu. Postaram się również wyskrobać lepsiejsze filmiki z lodowca i Mayerhofen.

Kto siedzi na Tuxie na Sylwka? Tłumy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a nawet rewelacyjnie. Na Jochu niezłe szkło było aż się świeciło.

Czy używasz tego stedi gdzie kamerkę mocuje się bez obudowy ? Pytam bo myślę o tym intensywnie ale to mocowanie trochę mi się nie podoba. W obudowie gdy przywalę to najwyżej wymienię obudowę. Bez obudowy gdy przywalę to jest po kamerce, bo  go-pro nie serwisują i nie naprawiają, tak czytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, a nawet rewelacyjnie. Na Jochu niezłe szkło było aż się świeciło.

Czy używasz tego stedi gdzie kamerkę mocuje się bez obudowy ? Pytam bo myślę o tym intensywnie ale to mocowanie trochę mi się nie podoba. W obudowie gdy przywalę to najwyżej wymienię obudowę. Bez obudowy gdy przywalę to jest po kamerce, bo  go-pro nie serwisują i nie naprawiają, tak czytałem. 

Szkła było dużo a śniegu na lekarstwo nawet na 3000m. Jazda poza trasami była bolesna dla kolan, bioder, łokci i nart.

Używam gimbala do gopro bez obudowy. Jeździłem wóczas ostrożnie mimo, że kamerka nawet bez obudowy jest całkiem wytrzymała.
Szczerze powiedziawszy to bardziej bałem się o wodoszczelność gimbala niż kamery.

Jeśli się boisz to radzę poczekac pod gimbale pod gopro 4 session - myślę, że to kwestia miesięcy aby pojawiły się takie gadzety. 
A jak pojawią się wodoszczelne to już będzie szał!
PS.
Jestem zauroczony praktycznością kształtu i braku obudowy w tej kwadratowej kamerce. Rozczarowany, że nie ma opcji robienia zdjęć podczas kręcenia oraz wymiany baterii. 
Widzieliście jak golfiarze używają tej kamery zamiast piłeczki golfowej????!!!!!!
Trudno sobie wyobrazić lepszy test na wytrzymałość. 
Mam nadzieję, że cała rodzina gopro 5 będzie miała taki kształt i więcej opcji!
Kolejny raz sprawdza się, że genialne zwykle jest proste - w tym przypadku kwadratowe. 

Nie widze sensu gimbala na bucie.Osobiscie ujecia z tego wynalazku fajnie nadaja sie na zblizenia i najazdy.Akcje preferuje z kija badz reki.

Owszem nie ma sensu trzymać długo kamery na butach, bo szybko się takie ujęcie znudzi. 
Jednakże jak się kręci tylko z jednej perspektywy (z głowy brrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!) to trudno utrzymać zainteresowanie oglądających filmik. 
To takie złamanie punktu widzenia - nadaje dynamiki składanym filmikom. 
Kręciłem najpierw z kamerą przyklejona bodajże taśmą i z 20 minut materiału może wykorzystam tylko parę sekund.
Oglądający mogą dostać choroby morskiej patrząc na szalejący horyzont.
Jak przymocowałem gimbala (pod pasek velcro) to dało się oglądać nawet cały zjazd bez zasypiania przed TV lub używania torebek na wymiociny  ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bra

jak zwykle fajna relacja, choć jak zobaczyłem ikonkę pierwszego filmu to myślałem, że wyskoczyłeś w piance i zaraz foila odpalisz  :D  :D  :D

Gość na drugim filmie - brak słów. Juz widziałem ludzi bez kończyn czy paraplegików na specjalnych siedziskach, ale tutaj na prawdę przelamanie kolejnej granicy.

 

pozd...Ro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego strachu to głównie chodzi mi o soczewkę. Na starej go-pro zrobiłem sobie rysę na obudowie (spadła mi z kaskiem z dachu samochodu na asfalt) tam gdzie jest soczewka i było to widać na filmach jako jasna plamka.

Ja "kręcę z kasku" bo u mnie to są filmy "krajoznawcze" i nie zależy mi na dynamice itd. Głowa jest najbardziej stabilna i dopóki nie kupię/zrobię sobie jakiegoś stedi to kamerka zostanie na głowie. 

Pierwszy film z giganta najlepszy. Stabilizacja powoduje, że wszystko dobrze widać i jest wrażenie dużej prędkości jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego strachu to głównie chodzi mi o soczewkę. Na starej go-pro zrobiłem sobie rysę na obudowie (spadła mi z kaskiem z dachu samochodu na asfalt) tam gdzie jest soczewka i było to widać na filmach jako jasna plamka.
Ja "kręcę z kasku" bo u mnie to są filmy "krajoznawcze" i nie zależy mi na dynamice itd. Głowa jest najbardziej stabilna i dopóki nie kupię/zrobię sobie jakiegoś stedi to kamerka zostanie na głowie.
Pierwszy film z giganta najlepszy. Stabilizacja powoduje, że wszystko dobrze widać i jest wrażenie dużej prędkości jazdy.

Moje Go Pro zaznalo pekniecia wyswietlacza podczas jazdy rowerem,schowalem do kieszonki nad biodrem I po 2 godz wyciagnalem uszkodzone,gleby nie było.Mnie z koleji wydaje sie,ze gimbal spowalnia jazde I zabiera dynamike.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bra

jak zwykle fajna relacja, choć jak zobaczyłem ikonkę pierwszego filmu to myślałem, że wyskoczyłeś w piance i zaraz foila odpalisz  :D  :D  :D

To by było niezłe oranie stoku ;) 
Zabieram się do pełnej relacji ale idzie mi jak krew z nosa :(
 

Co do tego strachu to głównie chodzi mi o soczewkę. 

 

Zgoda. Soczewka jest najbardziej wrażliwa. GoPro4 Session jest aktualnie najlpeszym rozwiązaniem z rodziny gopro. 

 

Ja "kręcę z kasku" bo u mnie to są filmy "krajoznawcze" i nie zależy mi na dynamice itd. Głowa jest najbardziej stabilna i dopóki nie kupię/zrobię sobie jakiegoś stedi to kamerka zostanie na głowie.

 

 A próbowałeś z kijów? Według mnie kije dają przyjemniejsze uczucie dla oglądającego. Mniej się kręcą ;)


Szybciorem wyedytowałem filmik pokazujący ujęcia z buta z gimbalem i bez. Jak widzicie różnicę? Osobiście wolę te z gimbala mimo, że jest spore niebezpieczeństwo uszkodzenia gadżetu.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Session daje najgorsza jakosc obrazu w rodzinie GP.

Zastanawiam się jakie trzeba mieć minima aby określić np poniższy obraz najgorszym. 
Dla mnie to jak rozkminianie, która z topowych modelek świata jest "najbrzydsza" ;)

Mayrhofen - pierwszy weekend sezonu 2015/2016 - nie ma fajerwerków a główną rolę odgrywa Pani Słońce! 
Nie uwierzycie ale podczas obiadku na tarasie moja czarna zbroja zaczęła cuchnąć palonym plastikiem!
Nie dało się dotknąć plastikowych części - a to wszystko działo się 6 grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jakie trzeba mieć minima aby określić np poniższy obraz najgorszym. 
Dla mnie to jak rozkminianie, która z topowych modelek świata jest "najbrzydsza" ;)

 

Wystarczy, że nie przepala i w miarę dobrze ustawia balans bieli.

Mnie w tych kamerkach jedynie wkurza winieta.

Ps.

Z buta ze stedi całkiem fajnie, horyzont trzyma się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej jestem za tępy na zrozumienie słabości tych sportowych kamerek. 

Jak to czasami wygodnie jest być nieświadomym lub tępakiem :)

 

Zapraszam na filmik a opis wyjazdu z oceną wrzucę w tym tygodniu - zabieram się do tego jak do jeża ;)
Przed obejrzeniem podkreślam - to co zobaczycie to przełom listopada grudnia - pogoda! pogoda! pogoda! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło, że Twoja kamerka nie przepala i ustawia dobrze balans bieli, a to dla mnie wystarcza, żeby kamerka była dobra. 

Poprzednie go-pro hd, go-pro 2 bardzo przepalały na słońcu i to była kicha, nawet filtry ludzie robili, żeby sobie z tym jakoś poradzić.

Najsłabsza to jest go-pro 4 white bo to jest tak naprawdę stara go-pro hd i ma wszystkie jej wady, przepały i pomarańczowy śnieg.

 

Ps. Film super, jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...