Skocz do zawartości

Pejo


Iva

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się do Pejo, proszę o informację o trasach, a także o miasteczku, termach itp

http://www.skionline...srodek,728.html

http://www.visittren...l/localita/peio

 

 

Fajny nieduży ośrodek z wysoką górą (gondola) i kilkoma trasami w poblizu... Dla mnie był idealną odskocznią gdy w Madonnie obłożenie na Groste i Spinale przekraczało juz 2 narciarzy na 10m2, a barze kolejka była na >poł godziny stania. W Pejo był luz, blus  i sztruks do popołudnia. Oczywiście, jak ktos musi przejechac 100km RÓZNYCH tras dziennie, to nie ma tam czego szukać.

Termy tez są ok po nartach.... :-)

 

 

pozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemna stacja.

"Druga" gondola wyjeżdża na 3200m i trasa z góry robi wrażenie: piękne widoki i wysokogórska atmosfera. Zjazd z samej góry do dolnej stacji długi i naprawdę przyjemny. Problemem bywa pogoda na górze: jak to na szczycie lubi złapać jakąś chmurkę, lubi wiać i wtedy dużo przewianego śniegu na trasie.

Trasy położone nieco niżej raczej łatwe. Także w sumie stacja jest dla każdego.

Miasteczko bardzo małe, ale sympatyczne i wszystko mające -- jak to we Włoszech.

Myślę że na 6 dni pobytu to trochę mało, ale jest blisko do innych stacji w VdS -- więć ogólnie polecam.

 

PS. Powyższe dotyczy Pejo Fonti, które jest na górce zaraz przy dolnej stacji kolejki. W Pejo Fonti są też termy. W dolinie jest jeszcze miejscowość Cogolo di Pejo przez którą tylko przejeżdżałem, ale sprawiała wrażenie większej. No ale coś za coś na narty trzeba sie wybrać ski busem. Z Cogolo di Pejo jest bliżej do Marilevy, Tonale itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...