Skocz do zawartości

Stary GS Fis - porównanie z nartami grupy Master


jaro323

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy poszukując tej wymarzonej miałem okazję pojeździć na różnej maści nartach GS. Niektóre mi pasowały mniej lub bardziej i z grubsza rzecz biorąc najlepiej przypasowała mi narta komórkowa.
Sklepówki póki co wykluczyłem - jedyna którą brałem pod uwagę nie jest już produkowana i nie można jej dostać nawet na receptę :)
Narty tej chcę używać jako całodziennej tak więc najbardziej przypasowałaby mi narta o bardziej cywilnym taliowaniu czyli tzw Master.
Niestety ceny nowych Masterów przyprawiają o mdłości ale czasami trafiają się do kupienia nowe narty FIS ze starymi promieniami w bardzo rozsądnej cenie.
Na przykład stary Volkl Racetiger Gs przy długosci długość 185 ma R > R23, widziałem też wersję 187 cm R 27, Nordika ma wersję 186 R27, czasem widuje się jakieś Blizzardy itd.
Czego mogę się spodziewać po starych FIS-ówkach ? Czy technologicznie jest to narta podobna do Mastera czy też jednak są to narty sporo bardziej wymagające, mniej elastyczne.
Wrzucam zdjęcie poglądowe Volkla własnie w długości 185.
Proszę o opinie rejserów którzy mieli kontakt z różnymi tego typu nartami.

185.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy poszukując tej wymarzonej miałem okazję pojeździć na różnej maści nartach GS. Niektóre mi pasowały mniej lub bardziej i z grubsza rzecz biorąc najlepiej przypasowała mi narta komórkowa.
Sklepówki póki co wykluczyłem - jedyna którą brałem pod uwagę nie jest już produkowana i nie można jej dostać nawet na receptę :)
Narty tej chcę używać jako całodziennej tak więc najbardziej przypasowałaby mi narta o bardziej cywilnym taliowaniu czyli tzw Master.
Niestety ceny nowych Masterów przyprawiają o mdłości ale czasami trafiają się do kupienia nowe narty FIS ze starymi promieniami w bardzo rozsądnej cenie.
Na przykład stary Volkl Racetiger Gs przy długosci długość 185 ma R > R23, widziałem też wersję 187 cm R 27, Nordika ma wersję 186 R27, czasem widuje się jakieś Blizzardy itd.
Czego mogę się spodziewać po starych FIS-ówkach ? Czy technologicznie jest to narta podobna do Mastera czy też jednak są to narty sporo bardziej wymagające, mniej elastyczne.
Wrzucam zdjęcie poglądowe Volkla własnie w długości 185.
Proszę o opinie rejserów którzy mieli kontakt z różnymi tego typu nartami.

attachicon.gif185.JPG

ja jedynie moge sie  wypowiedziec o dokladnie tej narcie, jaka pokazales na zdjeciu - mialem ja i wersje cywilna z tego samego roku - nie  za bardzo sie roznily - moze RD troche lepiej ciela lod. i to wszystko

jezeli masz to za dobra cene nie ma sie co zastanawiac...

 

dodam, ze moja ulubiona GS na twarde warunki jest GS speedwall 185 (cywilna)  z markerem do 16 . lubil bym ja jeszcze bardziej, gdyby robili  np 190-195

Zeby Cie "podrajcowac" dodam, ze na sezon 15/16  w modelu speedwall GS nieco zwiekszono dziob (116) a promien przy 185cm dlug to tylko  20,3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi Master to moim zdaniem wybitne narty, połączenie elastyczności, dynamiki i trzymania na twardym oraz skretności.

Jak dla mnie to jest meeeega decha, jezdziłem na różnych komórach GS (r>23 oraz r>27) i żadna nie łączyła powyższych cech tak jak Master 

Póki co dla mnie na PL warunki (stoki i giganty) jest to nr1

 

PS. żaden GS FIS nie ma r=23 i r=27, promienie zawsze są większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty GS kom. są robione tak ,żeby były szybkie i nic więcej,
to nie to samo co kom. slalomka.

Nie pytałem o komórkową slalomkę. Miałem dynka komórkowego który przy r25 naprawdę fajnie jechał, fajnie się gioł tylko był dosyc race-owo taliowany i jako narta całodzienna nie do końca mi leżał. Parę godzin zabawy jak najbardziej tak. Miałem również kilka sklepówek ktorym ewidetnie "pomagało" bardziej cywilne taliowanie i można było na nich robić wszystko, no prawie wszystko. Dynek je miażdzył pod względem trzymania, elastyczności, sprężystości itd.

Rossi Master to moim zdaniem wybitne narty, połączenie elastyczności, dynamiki i trzymania na twardym oraz skretności.
Jak dla mnie to jest meeeega decha, jezdziłem na różnych komórach GS (r>23 oraz r>27) i żadna nie łączyła powyższych cech tak jak Master
Póki co dla mnie na PL warunki (stoki i giganty) jest to nr1

PS. żaden GS FIS nie ma r=23 i r=27, promienie zawsze są większe.


Własnie o te niuanse mi chodzi - nie mam możliwości wziąć na testy nart z grupy fis z bardziej cywilnym taliowaniem, dlatego podpytuje na forum. Wychodzi na to że zwykła Fis-ówka samym taliowaniem nie załatwi sprawy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o komórkową slalomkę. Miałem dynka komórkowego który przy r25 naprawdę fajnie jechał, fajnie się gioł tylko był dosyc race-owo taliowany i jako narta całodzienna nie do końca mi leżał. Parę godzin zabawy jak najbardziej tak. Miałem również kilka sklepówek ktorym ewidetnie "pomagało" bardziej cywilne taliowanie i można było na nich robić wszystko, no prawie wszystko. Dynek je miażdzył pod względem trzymania, elastyczności, sprężystości itd.

Własnie o te niuanse mi chodzi - nie mam możliwości wziąć na testy nart z grupy fis z bardziej cywilnym taliowaniem, dlatego podpytuje na forum. Wychodzi na to że zwykła Fis-ówka samym taliowaniem nie załatwi sprawy...

 

Mam stare GS-y FIS  r=25.4 iGS RD i obowiązuje zasada Fredowskiego: nie ma gazu nie ma skrętu. Do zwykłej jazdy to bym brał r=18-21m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem starego Atomica, Blizzarda R 27m, Damskiego Atomica 23m, Masters Atomica 25m. 

Jeżdziłem np na Dynastarach 27m. Tego pierwszego Atomica nie pamiętam, Blizzard był bardzo dobry przy wolnej jeździe, na bramkach nie ogarniałem zbyt dużego promienia. Atomic 23m był bardzo fajny dostał się mojej żonie, Obecnie Masters Atomica jest super (2013/2014). O Dynastarach się nie wypowiadam zjechałem na nich 2x Jak dla mnie: jak wybieram się ze swoimi rodzicami na narty w Alpy to zabieram tylko GS (kiedyś brałem również SL ale to bez sensu). Jeżeli cena tego Volka jest dobra to bierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy poszukując tej wymarzonej miałem okazję pojeździć na różnej maści nartach GS. Niektóre mi pasowały mniej lub bardziej i z grubsza rzecz biorąc najlepiej przypasowała mi narta komórkowa.
Sklepówki póki co wykluczyłem - jedyna którą brałem pod uwagę nie jest już produkowana i nie można jej dostać nawet na receptę :)
Narty tej chcę używać jako całodziennej tak więc najbardziej przypasowałaby mi narta o bardziej cywilnym taliowaniu czyli tzw Master.
Niestety ceny nowych Masterów przyprawiają o mdłości ale czasami trafiają się do kupienia nowe narty FIS ze starymi promieniami w bardzo rozsądnej cenie.
Na przykład stary Volkl Racetiger Gs przy długosci długość 185 ma R > R23, widziałem też wersję 187 cm R 27, Nordika ma wersję 186 R27, czasem widuje się jakieś Blizzardy itd.
Czego mogę się spodziewać po starych FIS-ówkach ? Czy technologicznie jest to narta podobna do Mastera czy też jednak są to narty sporo bardziej wymagające, mniej elastyczne.
Wrzucam zdjęcie poglądowe Volkla własnie w długości 185.
Proszę o opinie rejserów którzy mieli kontakt z różnymi tego typu nartami.

attachicon.gif185.JPG

 Nie znam nart ktore nie moga sluzyc do calodziennej jazdy

Te na zdjeciu mysle, ze sie nadaja.

Posiadam bardzo podobne narty z tym, ze przy takiej samej kalkomanii maja 187 cm i R 27m.

Jaro przejedz sie na najlatwiejszych jakie znasz/masz narty bez zatrzymania i policz ilosc skretow.

Na tych nartach z obrazka powinienes zrobic tyle samo. Nie pamietam juz jak jezdzisz a chyba jezdzisz lepiej.

To najlepszy test na calodzienna narte.

Masz 740 skretow do pobicia.

 

Edit. 20:14. Kalkomania jest nieco inna - napis World Cup, Racing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...