Skocz do zawartości

Rodzaj nart , a dalsza NAUKA jazdy ...


Val_Gardena

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 lat jestem posiadaczką nart HEAD , komórkowych, które nabyłam zupełnie przypadkiem, nie mając w ogóle, najmniejszego pojęcia co kupuję ( długa historia ). W skrócie- pozyczyłam je ( nie wiedząc co pożyczam) , jezdziłam na nich dwie godziny, stwierdzilam,ze  jezdzi się bosko i kupiłam, dopiero w domu zaczęłam szukac na necie dokładniejszej ich specyfikacji i zamarłam, bałam się ich ponownie zapiąć. Na dwa lata trafiły do garażu, a ja ze łzami w oczach ujeżdżałam dalej moje stare , wyciorane, za krótkie i super miękkie klepki. Dramat.  Rok temu pojechalismy do Włoch i wiedzialam,ze na klepkach nie pojeżdżę, bo już dwa razy to przerabiałam, przeprosiłam się więc z moimi Headami i z duszą na ramieniu ( zdając sobie sprawę,ze nie dla psa kiełbasa) przejechałam na nich 250 km w dolomitach. Potem już na nich jezdziłam, ale wiem , jak wiele umiejętności mi brakuje. I w związku z całą historią mam pytanie- czy aby bezpiecznie szlifować umiejętności ( wg skali forum jestem mniej wiecej 5, minus umiejętnośc jazdy smigiem ;), powinnam nabyć inne natry, nie dla zawodowców, czy może jak dobiorę dobre buty ( jeżdzę w rozlazlych kapciach i jest to wyczuwalne w przenoszeniu impulsow na nartę ),to  może lepiej na twardszej , porządnej narcie próbować się doskonalić ?One rewelacyjnie trzymają się na śniegu , przecinają niewielkie  nierówności bez problemu, jednak to narty ( jak czytałam ) wyściowe , nie chciałabym zrobić sobie krzywdy :/ .

 

Mam nadzieję,ze nie macie dość moich pytań ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz wzrostu i jakie to dokładnie narty i jaka mają długość?

  Mam 164 cm, 54 kg, narty mają długość 151 cm.

W tej chwili nie pamiętam dokładnych danych, ale napewno narty nazywają się HEAD,  iSL team- na nich jest napisane, promień skrętu chyba 11m.

Jutro moge zrobić im zdjęcie i wstawić  jesli cos to da.

Ostatnio jadac na wyciągu jakis instruktor pytał mnie czy to narty juniorskie, powiedziałam,ze nie mam pojęcia, nie wiem po czym to sie poznaje. Dziewczyna, która na nich jezdzila, była bardzo drobna, duzo niższa i lżejsza ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dobrze czy zle ?

 

Zależy.

Jeżeli jest to juniorska komórka (sandwich) to przy Twoich umiejętnościach i parametrach możesz na niej ćwiczyć i jeździć. Szczególnie jak pasują Ci pod nogami i na śniegu. Choć niejeden głos może się pojawić, że przydało by Ci się coś ciutkę dłuższego i deczko uniwersalniejszego.

Lecz akurat ja i dla mnie - bo nie zbieram nart w 8 kategoriach i typach - nie jeżdżąc pozatrasowo to narta SL jest wystarczająco uniwersalna.

 

Jednak jeżeli jest to podstawowa decha SL team to jest zwykła narta dla dziecka, nie dla Ciebie.

Choć trochę nie chce mi się wierzyć aby taka była, bo wtedy nie miałabyś tak dobrych wrażeń z niej  :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy.

Jeżeli jest to juniorska komórka (sandwich) to przy Twoich umiejętnościach i parametrach możesz na niej ćwiczyć i jeździć. Szczególnie jak pasują Ci pod nogami i na śniegu. Choć niejeden głos może się pojawić, że przydało by Ci się coś ciutkę dłuższego i deczko uniwersalniejszego.

Lecz akurat ja i dla mnie - bo nie zbieram nart w 8 kategoriach i typach - nie jeżdżąc pozatrasowo to narta SL jest wystarczająco uniwersalna.

 

Jednak jeżeli jest to podstawowa decha SL team to jest zwykła narta dla dziecka, nie dla Ciebie.

Choć trochę nie chce mi się wierzyć aby taka była, bo wtedy nie miałabyś tak dobrych wrażeń z niej  :)

 

Pozdrawiam,

 Dziękuję za odpowiedz :) . Przybrałam sobie do głowy, że skoro są to takie "poważne" narty, to pewnie się na nich z moimi umiejętnościami wkońcu zabiję .  Wkroczył czynnik psychologiczny i się po prostu obawiam na nich jezdzić. Pocieszyłeś mnie ogromniście :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dziękuję za odpowiedz :) . Przybrałam sobie do głowy, że skoro są to takie "poważne" narty, to pewnie się na nich z moimi umiejętnościami wkońcu zabiję .  Wkroczył czynnik psychologiczny i się po prostu obawiam na nich jezdzić. Pocieszyłeś mnie ogromniście :) !

 

Głowa tez jest bardzo ważna w jeździe na nartach  :)

250 km na nich zrobiłaś z własnymi dobrymi odczuciami. Narcie przydało by się kilka cm. więcej, ale masz ją w okolicach nosa więc powiedzmy, że jest to minimalne minimum zachowane.

Oby jak najlepiej.

Powodzenia i pozdrawiam.

 

p.s. pamietej, że to jednak "tylko" doradzanie w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowa tez jest bardzo ważna w jeździe na nartach  :)

250 km na nich zrobiłaś z własnymi dobrymi odczuciami. Narcie przydało by się kilka cm. więcej, ale masz ją w okolicach nosa więc powiedzmy, że jest to minimalne minimum zachowane.

Oby jak najlepiej.

Powodzenia i pozdrawiam.

 

p.s. pamietej, że to jednak "tylko" doradzanie w ciemno.

Ojj tam,jak tylko nie napisałeś  " ojezusmaria to narty  dla zawodowców z umiejętnościami conajmniej 9 ! ", to wszystko inne jest mega pocieszeniem jak dla mnie :) Dobiorę sobie jeszcze tylko odpowiednie butki.

 

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj tam,jak tylko nie napisałeś  " ojezusmaria to narty  dla zawodowców z umiejętnościami conajmniej 9 ! ", to wszystko inne jest mega pocieszeniem jak dla mnie :) Dobiorę sobie jeszcze tylko odpowiednie butki.

 

Pozdrawiam serdecznie !

 

Oj dobieraj, dobieraj. Dobre butki są zawsze lepsze niż złe, a potrafią być nawet lepsze iż narty  :)

 

Wzajemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...