Skocz do zawartości

Sestriere - jaki macie doświadczenia?


sebeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wybieram sie do Sestriere w połowie stycznia i chętnie bym poznał wszelkie informacje praktyczne na temat tego ośrodka.

Jak jest z wypożyczeniem nart? Jakie najfajniejsze trasy? Czy jest co robić po nartach?

I wszelkie inne rzeczy, które ktoś doświadczył ;-)

 

Pozdrawiam,

Sebeq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Raczej tylko na nartach, czasem jak wieje to poszczególne odcinki obsługiwane są przez autobusy. Wycieczka na nartach do Mongenevre jest przyjemna. choć długa i nie wymaga wysokich umiejętności. Jednak należy na to zaplanować cały dzień, wyjechać jak najwcześniej, pilnować czasu i sprawdzić pogodę, żeby zminimalizować ryzyko że odetnie nas wiatr -- co prawda uruchamiają wtedy autobusy, ale jak będziemy blisko końca działania wyciągów, to możemy nie zdążyć wrócić do doliny na autobus. Jeśli chce się pojeździć po całym ośrodku Mleczna Droga (Via Lattea) to lepiej wybrać coś bardziej centralnie położonego np. Cesane. Szczerze mówiąc mnie Sestiere niezbyt się podoba: zwykle spędzałem tam pół dnia - zwłaszcza denerwujące jest zamykanie najlepszych tras na treningi i rozmaite zawody , natomiast Mongenevre i Sansicario to prawdziwe perełki. Na Mongenevre zdecydowanie warto poświęcić dwa dni.
  • Dominują szerokie trasy, choć zdarzają się też niebieskie dojazdówki typu leśna droga, wyratrakowana dla narciarzy. Należy unikać niebieskiej trasy 46 z M. Fariteve do Sestiere - sama trasa jest kiepska: nudna i nieprzyjemna, a ląduje się kawałek od wyciągów i trzeba zasuwać na piechotę -- no chyba że się mieszka przy końcu tej trasy; dużo lepiej jest zjechać gondolką albo trasą 82, która jest fajna, choć bywa na niej mało śniegu. Z Sestere  do geometrycznego centrum ośrodka  bodajże Monte Fraiteve jedzie gondolka, potem ma się kilka możliwości zjazdu różnymi trasami (czerwone i czarne), gondolka do Cesany, trzy krzesła i jesteśmy ma górze Monti Di Luna. Tam jest znowu kilka możliwości zjazdu w dół do Claviere i już jesteśmy na początku Mongenevre. Z Mongenevre można wracać górną z Rocher l'Aigle bardzo piękną trasą, albo dołem przez Claviere
  • w tym roku nie byłem
  • dla mnie 2 tygodnie na nartach to za dużo, ale w ośrodku byłem 3 razy i chętnie pojechałbym 4...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...