Skocz do zawartości

Trening na Turni w Bukowinie


paw1

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się wrażeniami z wyjazdu ,,tyczkowego” na   Turnie w Bukowinie. Wyjazd 19-21 12.20114r. Turnia wyciąg ma jakieś 500-600m to dwuosobowe krzesełko. Stok jest średnio nachylony góra stromsza dół płaski. Jak dla mnie bardzo dobre miejsce do treningu.  Mimo dodatnich temperatur  19 i 20 grudnia  śniegu było dość i było bardzo twardo, w niedziele 21 nasypało około 15cm śniegu.  Trening a właściwie  4, wieczorem w piątek 2x w sobotę rano i wieczorem i rano w niedzielę. Prowadził Kuba Ilewicz ze swojej Akademii.   Moje doświadczenia z tego typu imprez obejmują jazdę z Szafrańskim, Moresportem, Skiracindays, Vis, Ptakiem.  Na plus fajne miejsce do treningu może nie tak dobre jak Poniwiec  ale za to na Podhalu jest śnieg i to naprawdę dobry.  Fajnie ustawiony gigant i slalom, przestawiany w  trakcie treningu. Mało osób trenujących – to dopiero jego drugi ski camp.  Za darmo można pojeździć na nartach testowych, można naostrzyć  i nasmarować narty (mają stolik, imadła itd.) Same uwagi w trakcie treningu i w czasie analizy video sensowne skupione na podstawowych błędach. Fajne ćwiczenia na stoku nastawione na eliminacje podstawowych a nie wszystkich błędów. Bonus dla naprawdę super jeżdżących ( jak dla mnie jeżdżących bez błędów – takie 11 forumowe) jest to ,że i oni mogą poprawić swoją technikę – prowadzący ogarnia temat daleko poza moje potrzeby szkoleniowe. Dla mnie  jeżdżącego słabo to był fajny wyjazd myślę że dla super ściganta będzie to też wartościowy trening. 

Dla mnie to dobrze że jest coraz więcej tego typu firm oferujących usługi dla takich podstarzałych  ,,zawodników’’ których mój kolega określa mianem – kupa sprzętu brak talentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...