Skocz do zawartości

Zamawianie z Aliexpress


hsk

Rekomendowane odpowiedzi

abstrahujac od jakosci tych produktow - zamawial ktos z was juz na aliexpress lub podobnych ? Jak sie ma do tego Urzad Celny w PL - czepia sie czy naliczy swoje oplaty a reszta ich nie interesuje? Sprawdzane wam byly w ogole te przesylki? Jestem ciekaw, bo zamowilbym pare "dech" do pingponga .Deska to deska, chinczyki tego schrzanic nie moga a okladziny kupie i okleje u siebie ;-). Mam tylko obawy czy przez logo Buterfly (bo faktycznie nie mozna byc pewnym ze produkt jest oryginalny) celnicy nie zarekwiruja mi przesylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo osób zamawia... ja jeszcze nie zamawiałem a mam w planach :) większość pisze, że cła udało się uniknąć chociaż czasem się trafia, że trzeba zapłacić...

 

 

tutaj goście non stop piszą o ali i zamawiają sporo rzeczy - http://www.wykop.pl/tag/aliexpress/

 

artykuł sponsorowany ale warto przeczytać na czym to polega - http://www.bankier.p...ss-7218906.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo rzeczy kupiłem na Ali- mam status VIP - i trochę to pojąłem.

Chętnie pomogę w ogarnięciu zakupów jednak przestrzegam przed kupnem podróbek ze znakami towarowymi.

W przypadku zatrzymania w cle problemem nie jest zapłacenie vatu czy cła ale sprowadzenie podrobionych towarów a więc spotkanie z kancelarią prawną prowadzącą daną markę. Kary sięgają kilku tys zł.

Również zabronione jest sprowadzenie oryginalnych produktów (takich na Ali nie ma).

Może to zrobić tylko firmowy dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka na pewno będzie prześwietlana, jeśli nie wzbudzi podejrzeń to  nie będzie otwierana, jest tzw. kontrola losowa. Poza tym ważne jest co nadawca napisał na deklaracji celnej załączonej do przesyłki. Przesyłki do 45EUR są zwalniane z cła i podatku- ważne także kto wysłał przesyłkę. Co do znaku towarowego jeśli stwierdzą że podróbka- wówczas skontaktują się z przedstawicielami firmy (wyznaczone kancelarie) i wzależności od ilości zostanie podjęta decyzja. Może być przepadek i zniszczenie-wówczas trzeba dodatkowo pokryć koszty zniszczenia, albo może firma odpuścić stwierdzając małą szkodliwość czynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki: jesli przesylka idzie China Post to na ogol jest zwolniona z oplat. Jesli idzie kurierem to na bank bedzie clona, koszt clenia to 100-150 zl, do tego oplaty - samo clo to pikus, ale dochodzi 23% VAT. Jesli ktos potrzebuje na firme to praktycznie pozostaje kurier, bo przy poczcie jest problem: jesli sami nie ocla, to trzeba by samemu jechac do urzedu celnego, zdobywac dowody oplat itp. problemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolnienia z należności celnych przywozowych przesyłek

Zwolnione z należności celnych przywozowych są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie, przy czym „towary o niewielkiej wartości" oznaczają towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę. ( nie mylić z podatkiem Vat- w tym wypadku Vat  trzeba zapłacić)

 

Towary w małych ilościach o charakterze niehandlowym, wysyłane z państwa trzeciego przez osobę fizyczną do innej osoby fizycznej, mieszkającej na obszarze celnym Wspólnoty, są zwolnione z należności celnych przywozowych do równowartości 45 euro. ( w tym przypadku nc nie płacimy)

Za przywóz o charakterze niehandlowym uważa się przywóz przesyłek, które jednocześnie:
• mają charakter okazjonalny,
• zawierają towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny, które nie wskazują ani swoim charakterem, ani ilością na ich przeznaczenie handlowe;
• są wysyłane do odbiorcy przez nadawcę bez żadnego rodzaju opłat.

Zwolnienie, o którym mowa, ograniczone jest na jedną przesyłkę do ilości podanych dla każdego z poniżej wyszczególnionych towarów:

a)      wyroby tytoniowe:
• 50 papierosów, lub
• 25 cygaretek (cygar o maksymalnej wadze 3 gramów sztuka), lub
• 10 cygar, lub
• 50 gramów tytoniu do palenia,
lub proporcjonalny asortyment tych różnych produktów w zestawie;

B) alkohol i napoje alkoholowe:
• napoje destylowane i spirytusowe o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 22 % objętości; nieskażony alkohol etylowy o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 80 % objętości: 1 litr, lub
• napoje destylowane i spirytusowe, i koktajlowe na bazie wina lub alkoholu, o zawartości alkoholu nieprzekraczającej 22 % objętości; wina musujące, wina likierowe: 1 litr lub proporcjonalne ilości wyżej wymienionych wyrobów w zestawie i
• wina niemusujące: 2 litry;

c) perfumy: 50 gramów, lub
wody toaletowe: 0,25 litra. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki #myszawwa, dodam tylko, ze to sa przepisy unijne, z drobnymi roznicami obowiazuja na terenie calej uni europejskiej, np w Austrii czy w Niemczech dolna granica to 21,90€ + 5€ przesylka. Przesylka wlicza sie w koszt nabycia - tak aby nie bylo naduzyc z przelozeniem kosztow.

 

Zapytam inaczej, czy komus zdazylo sie:

 

zamawiac / dostac paczke bez problemow / oplaty celne / konfiskata przesylki

 

takie info byloby cenne do oszacowania ryzyka, a tego nie wygooglujesz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam inaczej, czy komus zdazylo sie:

 

zamawiac / dostac paczke bez problemow / oplaty celne / konfiskata przesylki

 

takie info byloby cenne do oszacowania ryzyka, a tego nie wygooglujesz :-D

 

HSK, napisałem przecież wyraźnie: z mojej PRAKTYKI .....  Kupowałem na Aliexpress z Chin, kupowałem na ebay z USA i Australii. Kupuję elektronikę bazową i części do maszyn. Jak dotąd -odpukać- zero problemów za wyjątkiem tego co napisałem. W USA kupowałem używane karty RAID, w opisie aukcji mogłem wybrać opłata zwykła albo uwzględniająca wszystkie opłaty celne, będą opłacone przez sprzedającego. Wybrałem tę z opłatami. W rezultacie przyszło pocztą bez jakiegokolwiek dokumentu celnego i nie mogłem tego wrzucić na f-rę i musiałem sobie radzić na piechotę. Tego typu problemy. Jeśli idzie kurierem to jeszcze dobrze nie wyjedzie z Chin a już maż telefon z cła z prośbą o dokumenty

 

Teraz zobaczyłem że nie mieszkasz w Polsce - nie wiem jak gdzie indziej jest z wysyłkami pocztą - opisałem polskie przypadki

 

 

Na cle nie siedzą idioci - to że jest napisane gift ma minimalne znaczenie. Chińczyk na wszystkim pisze gift, nawet jeśli ma wymiar 40x40cm i waży 10kg. Prosisz chińczyka o f-rę na firmę a on ci wystawia imienną. I tak w kółko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK, napisałem przecież wyraźnie: {ciach}

 

Teraz zobaczyłem że nie mieszkasz w Polsce - nie wiem jak gdzie indziej jest z wysyłkami pocztą - opisałem polskie przypadki

wyslka do mnie nie wchodzi w gre - moglbym dlugo opisywac jak sprawnie dziala Urzad Celny w niemczech :-D, powiem tylko, ze kolesiowi mysze zabrali latarke LED za kilka dolco bo wygladem przypominala jakis model z katalogu.

Bywam natomias w Pl kilka razy w roku, wiec bym sobie odebral przesylke u rodzicow.

 

Musze przyznac, ze troche sie podjaralem bo znalazlem tam rakietki do pingponga z Butterfly nano Timo Boll po kilkanascie dolcow, u nas "te same" kosztuja od 80€ w Sale. do tego okladziny po ca. 100€ na strone - ale te kupilbym juz tutaj, bo sekret lezy w okladzinach a tu podrobki nie chce. Dwie deszczulki to dla mnie oszczednosc ca. 100€ ale jak mam miec problemy, albo robic problemy rodzicom to sobie daruje. Stad dociekliwe pytanie - czy ktos mial problem z urzedem celnym (i papugami) odnosnie znakow towarowych. Clo+Vat mozna wkalkulowa i dalej sie oplaca.

Czy faktycznie przy dwoch sztukach zakupionych za ca. 50USD musze sie bac? Na wykopie ludziska chwala sie podrobkami zegarkow, butow, ciuchow, torebek jakos to przechodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...