Skocz do zawartości

voelkl two


Rekomendowane odpowiedzi

ostatnia z nowych par na ten sezon wyprobowana - nei lubie slowa "testowac" - wiec sprobowalem

 

 

narta

Volkl Two , dlug 196cm, wiaazania Duke EPS czy jak tam

warunki?? takie sobie tzw slash, czyli rozjezdzony, granularny snieg  przy temp ok 5pow zera

 

Two, to druga pod wzgledem wyprnosci , narta volkl'a. pierwsza to kuro 

na oko, kuro 195cm w porownaniu z Two 196 maja ok 10-15 % wiecej powierzchni

 

ciekawy  profil dziobu w rzucie "z gory"..

 

total  rocker, zdecydowanie zarysowany.

to, na ubitym, wymaga starannej rownowagi przod/tyl… skreca to dobrze, jak sie wlozy na krawedz. na prosto - klapia na ciebie jak wsciekly pies - podejrzewam, ze jak poczuja  puch , przestana klapac - na pewno sie denerwowaly te narty, ze jakis idiota wzial je w warunki zupelnie przeciwne do tych, do jakich byly zaprojektowane…..

 

jezdzilem krotki, dlugim, smigiem i carvigowym skretem…. zupelnie przyzwoicie. zupelnie nie reaguja na zwaly rozjezdzonego sniegu...

 

slowem - narta  nie na warunki ubite, chociaz poradzii sobie. druga czesc testu po przyjezdzie z jackson, do ktorego  je biore. 

 

acha -  nie polecam  montowania wiazan na tej narcie plus iles tam - neutralny montaz jest  zdecydowanie wystarczajacy, chyba , ze ktos jezdzi duzo switch w puchu - wtedy plus 2-3 ma sens…..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

obiecana czesc druga testu

 wczoraj  spedzilem caly dzien na Mantra'ch

od poludnia, po poludniu, wieczorem i przez noc sypalo - a jak w Jackson sypie to potrafi zasypac:

 

1/ konia

2/ kowboja na tym koniu

3/ a nawet jego kapelusz

 

no i dostalismy w granicach 30-50 cm .... wiec.....

czas na czesc  druga testu Volkl Two:

 

a wiec, w takich warunkach narta pokazuje, do czego zostala stworzona.. idzie  w takich warunkach znakomicie - co mi sie podoba w stos do Kuro to to, ze na Two mozna  sobie pozwolic na  np jump turns, co na Kuro jest  utrudnione. moze to ze wzgledu na inna geometrie przodu...

Ciekawe ( kiedys trzeba dojechac do ubitego)  -  na ubitym klapie, jak to juz opisalem, ale  wjedz na pobocze trasy,  daj jej troche chociaz swiezego sniegu i od razu sie uspokaja.....

 

co do dlugosci - kazdy centymetr w tej narcie jest  celowy!!

przy dlug 196 ta narta jest niesamowicie zwinna -  w  puchu w drzewach, w puchu na otwartej przestrzeni, takze na przewianych muldach...

 

w sumie - ta narta chyba jest moim faworytem na swiezy, gleboki puch!!!!

co za dzien!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JK co byś polecił jako drugą pare nart (pierwsza to turowe lekkie Atomic 85mm) dla osoby 173cm i wadze 60kg. Oczywiscie narty na "lepsze" warunki myslalem o czyms w okolicach 115-120mm pod butem sprawdzi sie przy tej wadze? :)
Gotama? Shiro? Nunataq?

Pozdrawiam

hmm w takich warunkach  zdecydowanym faworytem bylby by ..katana   - zwlaszcza w wersji werks niesamowicie lekkie i z "dziura" w dziobie przygotowana do  fok. dlugosc - w zaleznosci od umiejetnosci i spodziewanych opadow -  wybieral bym miedzy  183 ( i to na Twa wage  chyba najlepsza opcja) - jezeli wybierasz sie w gory, gdzie  sa duze przestrzenie i gleboki snieg, 191 przy doskonalych umiejetnosiach   nie bylo by za duzo - ale raczej, ze wzgledu na wage, 183 wydaje sie byc optymalne.... moja starsza ma podobne  "wymiary" i  lata na 183 wlasnie katana....

ew druga opcja shiro w podobnej dlug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytek to trafiłeś! :)

 

JK Dzięki, nie wiedziałem że Volkl robi w lżejszej formie V-werks. Tez myślałem że jak już brać to raczej coś 183-188cm. Jedynie co mnie zastanawia to Rocker w tych nartach bo wychodzi na to że Shiro ma większy? (nigdzie nie ma podanej długości Rockera)

 

tabela-freeski-rocker2013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytek to trafiłeś! :)

 

JK Dzięki, nie wiedziałem że Volkl robi w lżejszej formie V-werks. Tez myślałem że jak już brać to raczej coś 183-188cm. Jedynie co mnie zastanawia to Rocker w tych nartach bo wychodzi na to że Shiro ma większy? (nigdzie nie ma podanej długości Rockera)

 

tabela-freeski-rocker2013.jpg

masz racje

nie mozna porownywac rocker w two/one vs katana

 

shiro i two/one maja podobnie zaakcentowany rocker (two/one  bardziej). przy czym shiro sa bardziej miekkie...

kuro, mimo, ze jest  wymieniony jako high rocker, ma mniej  zarysowany..

katana ma bardzo oszczedny, tak jak np rtm84

 

PS dodam, ze poprednia wiadomosc wysylalem przed zobaczeniem postu Pytka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major - nie upieralbym sie tylko na Voelkl - tyle fajnych nart do wyboru :)

 

Osobiscie poszedlem w Automatic 186 (do kpl z Voelkl Bridge 179) i ostatnio w Monterosa jezdzilem z grupka zapoznanych szwedow (1 na Automatic 193, pozostalych dwoch na Black Diamond AMParage 175 i 185) - generalnie podobne konstrukcje - kolo 115 pod butem, duuuzy front rocker + camber = MEGA wszechstronnosc-

Mielismy okazke jezdzic po wszystkim od ubitych tras po 50cm swiezego (tuz po opadzie), las, otwarte pola, rozjezdzony - wszedzie bez zadnego problemu.

zadnego "klapania" na trasie, zadnego toniecia w swiezym - dla wielu "one ski quiver". Polecam!

Szukalbym cegos w ten desen - sporo pod butem (ale bez przegiecia) + camber i rocker.

 

POZDRO!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Major - nie upieralbym sie tylko na Voelkl - tyle fajnych nart do wyboru :)

 

Osobiscie poszedlem w Automatic 186 (do kpl z Voelkl Bridge 179) i ostatnio w Monterosa jezdzilem z grupka zapoznanych szwedow (1 na Automatic 193, pozostalych dwoch na Black Diamond AMParage 175 i 185) - generalnie podobne konstrukcje - kolo 115 pod butem, duuuzy front rocker + camber = MEGA wszechstronnosc-

Mielismy okazke jezdzic po wszystkim od ubitych tras po 50cm swiezego (tuz po opadzie), las, otwarte pola, rozjezdzony - wszedzie bez zadnego problemu.

zadnego "klapania" na trasie, zadnego toniecia w swiezym - dla wielu "one ski quiver". Polecam!

Szukalbym cegos w ten desen - sporo pod butem (ale bez przegiecia) + camber i rocker.

 

POZDRO!

obecnie jest tyle typow nart, ze trudno wybrac. ja pisze o tym ,co probuje i na czym sie znam.

 

Np moja corka (byla zawodniczka) ma bridge jako podstawowa narte - ja bardziej lubie code/GS na twarde - coz sprawa gustu.

 

polaczenie , w obecnej fazie rozwoju narty,  115 pod butem plus camber jest nieco dziwne…….. w tej szerokosci dzis  total rocker jest regula...

powiedzmy, do 100 + camber+front rocker - DOSKONALA  kombinacja….

 

Domingo - ten post nie jest po to,zeby Cie krytykowac - po prostu kulturalna dyskusja NT dzisiejszego ksztaltu narty……. Volk nie placi mi za reklame….. po prostu lubie te firme i  mnie nigdy nie zawiodla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominGo nie upieram sie wcale przy Volkl :) poprostu wiem ze JK je ujezdza dlatego pytam.
Oczywiscie w tym roku nie planuje zakupu poniewaz dopiero co sprawilem sobie Atomic Aspect 85mm jako podstawowa narte i jak na razie warunkow w ogole brak nie mowiac o 50cm puchu :P. Dlatego spokojnie rozglądam sie na przyszly sezon za druga parą. Raczej nie mniej niz 110mm ale i nie wiecej niz 120mm lekki jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...