Skocz do zawartości

Serwis ręczny.


Rekomendowane odpowiedzi

Zafascynowany wiadomościami zawartymi w wątku 

Ostrzenie NART Warszawa??????

dotyczącymi serwisu ręcznego, chciałbym poznać opinie serwisantów i sprzedawców sprzętu do technik ręcznych co robicie ze ślizgiem i krawędziami od spodu w przypadku właśnie takiego tylko serwisu w narcie innej niż nowa lub po serwisie maszynowym.

Wygrzewanie w kocu, szlifowanie nawet najdrobniejszymi diamentami (najwyższa jakość) ma co za skutek przynieść jeśli planowanie ślizgu jest nie zrobione? Struktura nie na obowiązujące,  spodziewane warunki?

Czy klient takiego serwisu otrzymuje pełne info,  że serwis będzie lipny, otrzymuje informację że najpierw na maszynę? czy sam serwis udaje się do maszynisty? A potem dopiero ręcznie wykańcza?.

Ponieważ Prowinter prosił by zakończyć w tamtym wątku obcy temat,  zapraszam tu do rzeczowej dyskusji na temat waszych przebiegów dziennych i wymuszonych taką jazdą zachowań serwisowych.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie zawodowo, ale amatorsko serwisuje ręcznie narty moje i mojej rodziny.

Dolną płaszczyznę krawędzi staram się ostrzyć mozliwie rzadko, za każdym razem trzeba minimalnie kąt zwiększyć żeby w ślizg nie wejść.

Boczną płaszczyznę poprawiam przed każdym wyjazdem, czyli co 4-6 dni jeżdżenia.

Ostrząc w w ten sposób planowanie i nową strukturę można robić raz na dwa lata, kiedy dolna płaszczyzna krawędzi jest już za mocno podniesiona (powiedzmy o 1-1,5 stopnia).

 

Czyli na fabrycznej strukturze jeżdżę jakieś 2 lata, potem maszyna, nowa uniwersalna struktura, krawędż dolna spowrotem na 0,5 stopnia i kolejne 2 lata narty maszyny nie widzą.

 

Nie słyszałem, żeby amatorzy strukturę do warunków dobierali, część wogóle bez struktury jeździ, a i nie każdy serwis ma maszyny do jej nakładania.

 

Acha, dzienne przebiegi 50-80km, w sezonie jakieś 20 dni na nartach, na wyjeździe ani mi się nie chcę ostrzyć ani smarować nart na gorąco, co najwyżej płynem czy pastą po 4 dniach.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...