Skocz do zawartości

Gdzie do Włochy w styczniu?


Morwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Planuję w tym roku wybrać się w styczniu do Włoch po raz pierwszy, wcześniej przez 4 lata męczyłem Austrię ale czas na coś innego. Głównie szukam ośrodka z duża liczbą czerwonych i czarnych tras jako że należę do tych już "lepiej" śmigających. Dość dobrą infrastrukturą i bez przesadnego tłoku w styczniu, kompletnie nie wiem co wybrać... Stąd też proszę o propozycję gdzie warto do słonecznych Włoch jechać na ten pierwszy raz. Czekam na propozycję i z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpinam się do pytania.

Po kilku latach we francuskich 3 Dolinach i Val d'Isere pora na zmianę.

Trochę poczytałem, ale dalej nie wiem.

Francja przywyczaiła mnie do pary rzeczy - może komuś w dwóch słowach będzie się chciało (p)odpowiedzieć:

termin styczeń-marzecz 2013.

1. Da się gdzieś w Włoszech w normalnych cenach znaleźć apartament na stoku (bezpośrednie wyjście na stok) (ok. 100euro/os)? Nie lubię jazdy skibusami i autem na miejscu...

2. Które spore ośrodki mają dużo prawdziwie czerwonych i czarnych tras? Bo często oznakowanie tras niewiele ma wspólnego z rzeczywistością...

3. Są jakieś skipasowe promocje? Np. ostatnio w Espace Killy (Tignes-Val d'Isere) każdy czwarty skipas jest za darmo (3+1), a w 3 Dolinach w promocji do skipasu jest apartament gratis (w styczniu 2013 w 3D płaciliśmy 250euro/os za skipass z apartamentem na stoku (normalnie sam skipas koło 260 euro...). We Włoszech taka cena w ogóle jest możliwa?

4. Jakieś miejsca do odwiedzenia na 100% lub odrzucenia na 100%?

Z góry ogromne dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ośrodkiem z dużą ilością czerwonych i czarnych tras to trochę trudno coś zaproponować, bo z tego co ja widziałem to włoskie ośrodki nie należą do tych najtrudniejszych. Ale przecież wszędzie nie byłem i ja raczej szukam tych ośrodków z łatwymi trasami żeby pojeździć na krawędziach a nie piętkami zsuwać śnieg ze szczytu w dół.

 

Co do trudnych to mogę polecić Arabbę. Nowoczesny spory ośrodek, z dużą ilością trudnych tras połączony z Sella Rondą. Ja osobiście bardzo lubię Obereggen - Ski Center Latemar. Nie wiem dlaczego, jakiś dziwny sentyment na zasadzie pierwszej miłości. Nic mu nie brakuje, jak chodzi o trudne trasy aczkolwiek jest generalnie łatwiejszy i mniejszy od Arabby.

 

Na pierwszy raz do Włoch poleciłbym jednak zakwaterowanie w Moenie. Ładne miasteczko z dużą ilością tanich apartamentów, hoteli, restauracji. Z Moeny jest bardzo blisko (max. kilkanaście kilometrów) do paru fajnych miejsc. Kupiłbym skipas 4+2 (dobra cena w poprzednich sezonach) co oznacza 4 dni w ośrodku Tre Valli i 2 dni w innych z Dolomiti Superski. Tre Valli to znajdujący się obok Moeny Alpe Lusia oraz połączone ze sobą San Pellegrino i Falcade. Dwa pozostałe dni wykorzystałbym na poznanie dwóch ośrodków o których wspominałem wcześniej czyli Ski Center Latemar - Obereggen i Arabbę. Do pierwszego droga z Moeny jest krótka i bardzo prosta jedziemy na południe w kierunku Cavalese zatrzymujemy się na bezpłatnym parkingu przy skoczniach w Predazzo, jedziemy w górę gondolką i mamy do swojej dyspozycji jeden z ciekawszych moim zdaniem ośrodków. Żeby dojechać do Arabby droga jest trochę dłuższa. Moim zdaniem najlepiej pojechać do Canazei (sporo parkingów w mieście przy dolne stacji kolejki - niestety płatnych - ostatnio po 5 euro). W Canezei też szybko gondolką do góry a z ośrodka Belvedere Sella Rondą do Arabby bliziutko. To są moje rozwiązania sprawdzone 3-6 lat  temu. Ciągnie mnie w te miejsca które opisałem ale jest tyle innych zapewne też atrakcyjnych których jeszcze nie widziałem, w związku z czym na razie nie wybieram się tam ponownie.

 

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...