Skocz do zawartości

Montaż wiązan Market Motion LT


Czajfoos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry! Zwracam sie z pytaniem do wtajemniczonych, czy udalo mi sie dobrze zamontowac ww wiazania do nart Volkl Unlimited. Narty kupilem przed sezonem przekonany o tym ze moje buty maja rozmiar 29.5 , niestety okazalo sie ze posiadam rozmiar 30,5. Jako ze tradycyjne krecenie srubka okazalo sie niewystarczajace , postanowilem zdjac tylne wiazanie z szyny i przesuwajac listwe do przodzu zwiekszyc jej rozmiar. Ponownie zalozylem wiazanie i zabezpieczylem je sruba, nastepnie przymierzylem but i pasuje idealnie. Moje pytanie brzmi czy montujac to wiązanie moglem zapomniec o jakims istotnym szczegole (np zle dopasowalem zakres regulacji pod spodem wiazania etc) ktory moze prowadzic do uszkodzenia nart bądź uzytkownika, gdyz wydaje mi sie ze wiazania znajduja sie dosc blisko poczatku/konca listwy mocujacej pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam że środek narty przypada w miejscu gdzie z boku jest śruba, jeśli tak to zdecydowanie masz przesuniętego buta do tyłu. Widać to na Twoim drugim zdjęciu, środek buta (taka kreseczka od spodu) jest przesunięty do tyłu względem śruby (zaznaczam że nie jestem pewien czy środek narty wypada na wysokości tej śruby, ale wszystko na to wskazuje). Na moim pierwszym zdjęciu zaznaczyłem środek buta. Na drugim środek narty, a na trzecim but wpięty w wiązanie i pokrywające się środki narty i buta. 1 Musisz ustawić przód wiązania tak, aby po włożeniu buta w przód wiązania środek buta pokrywał się w jednej linii z środkiem narty. 2 Unieruchamiasz przód i zaczynasz dopasowywać tył wiązania tak, aby but wchodził pasownie, a tył wiązania po zapięciu buta musi przesunąć się lekko w tył(ok 0.5 cm) 3 Na drugiej narcie robisz to samo sprawdzając czy ustawienia na obydwu nartach są takie same.

Załączone miniatury

  • ddd.jpg
  • ggg.jpg
  • jjj.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem pojawil sie w momencie zdjecia wiazania, zauwazylem ze mozna je regulowac nie tylko z poziomu pokretla ale tez przesuwajac na listwie, oba wiazania maja pod spodem regulacje wartosci od do 230-360 (zakkladam ze zarowno z przodu jak i z tylu powinno byc ono nastawione na jednakowa wartosc. reguluje na 340 i wsuwam oba wiazania w listwe, moge zaczepic je w jeden sposob albowiem dziurki w prowadnicy nart nie pozwalaja mi zamocowac ich wtedy wyzej/nizej. Edit: Dodaktowo zamontowalem juz w osadzonych wiazaniach buty i dokrecilem srubke, rzecz ktora mnie dziwi to to ze jedno wiazanie do ustawienia odpowiedniej pozycji buta potrzebuje 7 przeskokow a drugie 9 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...