Skocz do zawartości

Na czym czołówka pucharu świata?


mlodziak1993

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie naczym jeździ czołówka pucharu świata bo tak sobie patrze na zdjecia i maja identyczne jak mozna kupic w sklepie.....Czy one sa jakos wzmacniane czy to takie same sa jak w sklepach:p :D:confused:

to sa calkiem inne narty... poszukaj sobie temat o nartach "serwisowych" albo "komorkowych" a te z ktorymi pozuja do zdjec to sa narty sklepowe ktore sluza im tylko do reklamowania danej firmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mi się wydawało ale pare razy widziałem zawodników, którzy jadą na modelach z zeszłych lat (szczególnie zjazd, ostatnio chyba Raich)..to kwestia przyzwyczajenia, czy może deski do konkurencji szybkościowych im starsze tym lepsze??

no zdarza sie tak czesto. poprostu zawodnik najwyszej klasy moze sobie wybierac miedzy paroma modelami danej marki, narty te moga sie roznic miedzy soba np. twardoscia jak np. lepiej mu lezy narta z zeszlego sezonu to bierze to narte. narty to nie wino;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mi się wydawało ale pare razy widziałem zawodników, którzy jadą na modelach z zeszłych lat (szczególnie zjazd, ostatnio chyba Raich)..to kwestia przyzwyczajenia, czy może deski do konkurencji szybkościowych im starsze tym lepsze??

hmm moze bylo tak, ze servismeni szykuja na zawody tyle par nart ile maja od akzdego zawodnika. kazda jest przyszykowana na inne warunki i moze akurat beni raich mial zeszlosezonowa szate(moze nawet model sprzed sezonu na ktoryms z modeli ktory akurat byl przyszykowany(nasmarowany) na jakiej konkretne warunki, ktore panowaly na stoku?? P.S. swoja droga mysle(moze sie myle?), ze nie ma az takiej roznicy w technologii pomiedzy nartami komorkowymi z zeszlego sezonu czy z biezacego, tylko szata jest robiona nowa, a konstrukcja i tak zawsze dla nich jest indywidualna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa ze zrobienie takiej samej szaty na calkowicie innej narcie to dla danej firmy zaden problem narta wyglada tak samo jak ze sklepu ale jest zrobiona z czegos innego a co do tego ze narty ze sklepu tak bardzo roznia sie od tych zawodniczych to nie byl bym do konca przekonany przecie np fischer nie moze stwozyc calkowicie innej narty moze ja tylko dopracowac ze szczegulami i uzyc najlepszych materialow pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego ze narty ze sklepu tak bardzo roznia sie od tych zawodniczych to nie byl bym do konca przekonany przecie np fischer nie moze stwozyc calkowicie innej narty moze ja tylko dopracowac ze szczegulami i uzyc najlepszych materialow pozdro

oj kolego bardzo sie mylisz.. narta ktora ogladasz na zawodach w tv to calkim inna narta niz ta ktora widzisz na nszych stokach.to mniej wiecej taka roznica jak miedzy Subaru impreza wrx a subaru impreza WRC podobne ale calkiem inne , zreszta jak bys sam zobaczyl taka narte nazywo to odrazu bys zobaczyl pewne roznice ktore sa widoczne na pierwszy rzut oka:) zalozmy na to ze narta sklepowa Fischera jest tylko podobnie malowana jak narta Fischera na ktorej jezdzi sie w pucharach swiata. reszta jest calkiem inna. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertar no pewnie masz racjie ale calkiem inna narta to tez nie bedzie jakies ich technologie ktore sa w zwyklej narcie sa w tych zawodniczych plus jeszcze masa innych dodotkow i poprawek to mialem na mysli.Tak samo jak kupowalem buty sprzedawca proponowal mi Langi ktore byly robione na wzor zawodniczych pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertar no pewnie masz racjie ale calkiem inna narta to tez nie bedzie jakies ich technologie ktore sa w zwyklej narcie sa w tych zawodniczych plus jeszcze masa innych dodotkow i poprawek to mialem na mysli.Tak samo jak kupowalem buty sprzedawca proponowal mi Langi ktore byly robione na wzor zawodniczych pozdro

:) uwierz mi ale to naprawde jest calkiem inna narta, wiadomo ze moze do jej budowy sa uzyte podobne materialy jak do budowy narty sklepowej, ale one sa tylko podobne:) a teraz taka sytuacja: goscie w pucharze swiata to prawie roboty ,przecietny zawodnik wazy ponad 90kg i ma taka sile w nogach ze sie w glowie niemiesci. i jak by mial jechac np jakis Slalom gigant na narcie sklpeowej to ta narta po 1 zjezdzie nadawala by sie do wyrzucenia,a pozatym to ten zawodnik by nie dojechal wogole do mety bo ta narta by go nie utrzymala przy mocnym docisnieciu. mialem okazje jezdzic na kilku nartach na ktorych jezdza polscy najlepsi zawodnicy a nawet na narcie na ktorej jezdzil Ivica Kostelic i naprawde z czytstym sumieniem moge powiedziec ze tych nart nieda sie do siebie porownac. a co do butow to sytuacja jest tak samo jak z nartami ,buty sa do siebie podobne ale tylko z wygladu. zreszta to jest w pelni zrozumiale gdyz to poprostu chwyt marketingowy:) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na fotkach identyczna szata graficzna jak w sklepach:P

dokladnie to wyglada to tak ze po zjezdzie na dol zawodnik wypina swoje narty pokaze je do kamey, co by kazdy zobaczyl jaka firma, a zaraz potem przybiega facet z serwisu zabiera jego narty i wrecza mu zwykle "sklepówki", zwlaszcza kiedy ma najlepszy czas i edzie dlugo pokazywane przez kamery. No i oczywiscie narty na ktorych zjezdzaja maja tak smao pomalowane jak "sklepowki" to jest scisle przemyslany marketing (tak jak sposób ukladania towarów w hipermarketach) przeciez to sa wielkie firmy ktore maja caly sztab specjalistow od reklamy i marketingu, przeznaczaja na ten cel milony dolarów wiec w sumie nie ma sie co dziwic ze mniej zorientowana czesc narciarzy w tym temacie daje sie nabierac na te sztuczki marketingowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertar dlatego sie poparwilem i powiedzialem ze uzywaja tych technologi co w zwyklych plus mase innych wiec w normalnej narcie mamy tylko namiastke zawodniczej a co do butow to napisalem tak samo ze byly robione tylko na wzor zawodniczych wiec sie w pelni z toba zgadzam pozdro

Te "technologie" to w pewnym stopniu sprytny marketing, zawodnik wiekszosci z nich nie potrzebuje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "technologie" to w pewnym stopniu sprytny marketing, zawodnik wiekszosci z nich nie potrzebuje ...

i jeszcze pare uwag po slalomie G lub super G servisanci wkladaja w reke zawodnikow nie tylko te "zwykle" racing narty ale tez narty ktore sa KROTSZE od tych uzywanych np do GS co do konstrukcji: obecnie jest taka paradoksalna sytuacja ze technologicznie, narty "na rynek" sa bardziej udziwnione i przeladowane "systemami" niz zawodnicze: zawodnicze to w wiekszosci klasyczny sandwich pisalem o tym juz gdzies i zamiescilem zdjecia pokazujace roznice miedzy racetigers "sklepowymi" i tych z topu worl cup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda ,ze narty komórkowe które może dostać śmiertelnik w Austriackim Intersporcie mają się nijak do tych z PŚ. Oni maja je robione dokładnie pod zawodnika. Narty z PŚ i sklepowe dzieli przepaść ale te Komórkowe dostępne dla ludu z tymi "zwykłymi" sklepowymi nie różnią się tak strasznie. Tzn np Narty Volkla są zupełnie inne, Atomica są do siebie zbliżone. Inna sprawa ,ze do serwisówek dostępnych dla ludu trzeba mieć wagę i siłę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka prawda ,ze narty komórkowe które może dostać śmiertelnik w Austriackim Intersporcie mają się nijak do tych z PŚ. Oni maja je robione dokładnie pod zawodnika. Narty z PŚ i sklepowe dzieli przepaść ale te Komórkowe dostępne dla ludu z tymi "zwykłymi" sklepowymi nie różnią się tak strasznie. Tzn np Narty Volkla są zupełnie inne, Atomica są do siebie zbliżone. Inna sprawa ,ze do serwisówek dostępnych dla ludu trzeba mieć wagę i siłę...

piszac o race mam na mysli narty ktore sa robione dla potrzeb pucharu:nie mowie o "race" ktore mozna czasami dostac w sklepach....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

są też world cup sklepowe... bo np fischer worldcup SC to wcale nie jest komórkowa narta... za to worldcup SL już jest...:D jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach

bo sa WORLD CUPy i "world cupy"... to prawie taka roznica jak pomiedzy subaru impreza wrx a subaru impreza wrx sti N-grupowa.... i to impreza i to impreza ale to tak naprawde calkiem inne samochody, ktore tylko z zewnatrz sa do siebie podobne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde nigdy nie wiadomo na czym scigaja sie zawodnicy. nie wszystko jest tym na co wyglada. Np w winsurfingu zdarzalo sie tak ze zawodnik zwiazany kontraktem z firma AHD zauwazyl ze deski firmy Starboard sa w danym sezonie znacznie szybsze. Sponsor kupuje deske Starbord przemalowuje na AHD i wszyscy sa szczesliwi zawodnik ma szybka deske a sponsor jest widoczny na zawodach i wszystko gra. Job done end of story.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...