Skocz do zawartości

Plecak do freeride-u


Siurpo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem czytałem ten wątek kiedyś ale uważam że dobrze by bylo jak by o plecakach tego typu bylo wiadomo od razu z tytulu bo tamten watek jest jako dodatkowe zabespieczenia, a tu niekoniecznie chodzi o plecaki z żółwiami ale tez o plecaki jako plecaki chociaż tam był poruszany ten temat. I tak wracając do tematu fajne plecaki robi jeszcze firma black diamond, ktore sa wyposazone takze w avalung. A co do tego pierwszego artykułu to nie weim dlaczego brak systemu recco w plecaku to wada, z tego co wiem to podczas lawiny jesli jest szansa to powinno sie zdjac plecak o ile nie jest wyposazony w system ABS, zreszt plecak tez moze zostac zdardy podczas lawiny wiec czy jest sens montowac recco do plecaka, zeby szukali mojego plecaka a nie mnie???? To jest chyba jakas moda wszedzie recco niedlugo zacznal go dawac do czapek i rekawiczek co jest juz chyba zupelnie pozbawione sensu?! Brak mi doswiadczeni a w tej materii ale tak mi sie przynajmneij wydaje co o tym sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Siurpo - Recco powinno znajdować się tylko i wyłącznie przy poszukiwanym tj. chyba najlepiej w ... spodniach. Ale znając kreatywnie myślących ludzi w działach marketingu powsadzają to wszędzie i ostatecznie zespół ratunkowy będzie odkopywał np. czapkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Crisis']Recco, to najlepiej na buta nakleić międzu botkiem a skorupą znaleźć jakiś punkt :-) Lawina potrafi sponiewierać i może zerwać polecam black diamond revelation 35 ucha na narty sa na boku ale dla mnie jest to rozwiazanie dobre:) co do recco: nie wybralbym sie w teren z partnerem tylko posiadajacym recco:transceiver jest niezbedny 99,9% ludzi kupujacy sprzet z reco przez cale zycie nawet nie zbliza sie do sytuacji w ktorej recco bylo by potrzebne: i dobrze!!!! jezeli juz recco uzywasz to powinno byc usytuawane jak najblizej ciala: na plecaku bez avalung to zupelne nieporozumenie: transceiver nie rozroznia czy recco jest na ciele czy w szczerym polu lodowym w zerwanej z delikwenta kurtce::: czyli opoznia wlasciwe poszukiwania widzialem duzo szpanerow jezdzacych z transceivers na kurtce: o wiadomo masz transceiver wiec jestes wyjadaczem off piste: oczywiscie jest to glupota: transceiver powinien byc jak najblizej ciala, co najmnije pod kurtka: NIGDY na kurtce. :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...