Skocz do zawartości

Dobre narty do GS :)


Rambo!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Przeczytałem na forum wszystkie tematy dotyczące doboru nart GS, co nie zmienia faktu, że chciałbym uzyskać opinię dotyczącą mojego indywidualnego przypadku ;) 1. M 2. Wiek 26 3. Waga 87 4. Wzrost 180 5. Jak długo jeździsz na nartach - ok. 15 sezonów 6. Ja się oceniasz wg skali Forum 7/8 (zabieram się za pomocnika instruktora obecnie :) ) 7. Jakie masz buty ? Fischer Soma progressor flex 120 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol Radical 9S z sezonu 2009/2010 L=165 cm 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? jazda dynamiczna zarówno krótkim skrętem, jak i długim (gdy warunki pozwalają), a na stromym i oblodzonym śmigiem. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Polska, Alpy- bez znaczenia, Czerwone i czarne :) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Bardzo lubię dynamiczną jazdę w każdych warunkach, lód i muldy mnie cieszą, gdyż chcę się doskonalić. Chciałbym w najbliższych latach tak dopracować technikę, żeby nawet najtrudniejsze warunki nie wyprowadzały mnie z równowagi ;) W przyszłym sezonie planuję również większą liczbę startów w zawodach GS dla amatorów. 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Forma BDB, ćwiczę cały rok, siłownia, rower, bieganie itp. Na stoku spędzam 20-30 całych dni w sezonie :) Poszukuję nart do całodziennej, dynamicznej jazdy (bez zwożenia się ze stoku), takich które będą nadawać się do startów w zawodach GS, a równocześnie pozwolą mi na całodzienne szaleństwo w różnych warunkach na stoku. Obecnie śmigam na moich SL-kach Radical 9, a potrzebuję jeszcze czegoś do większych prędkości. Nikt nie mówił, że ma być wygodnie ;PP Ostatnio miałem okazję pośmigać na Headach I Supershape Speed i bardzo mi pasowały. (długość była 170 cm, więc wiem, że troszkę za krótkie). Po głowie chodzą mi intensywnie HEADY WC I speed lub Supershape I speed..... (hmmm długość 177 czy 184 cm ??? ). Myślałem też o Rossignolach 9GS 180 cm, a to z tego względu, że mam sentyment do tej firmy, bo bardzo lubię moje slalomki Rossignola ;) Koledzy doradźcie coś, bo póki co śmigałem głównie na SL-kach , a chciałbym powiększyć swój park maszyn o jakieś fajne GS-ki. Może jakieś inne pomysły :) ? Jakieś GS-y z rockerem od Voelkla lub Salomona, albo jeszcze cuś innego :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witaj. Tak na wstępnie nie mozna mieć narty gigantowej i sobie jeżdzić z nią na muldach....wiązało by sie to z duzym wysiłkiem, bo narta gigantowa nie jest do tego przenaczona. Osobiście jezdziłem na rossignolach gigantowych 9 i porównując go moich starych gigantek atomica 9m, to rossignol się łatwiej prowadził, łatwiej skręcało mi się na nich po prostu mimo tej samej długosci (180) i podobnego radiusa ( w rossignolu chyba nawet większy był z tego co pamietam) Pozatym zarówno ta i tamta narta to nie jest raczej na jakiekolwiek zawody ( nie wiem tez o jakich zawodach piszesz, bo byłem już na wielu i wiem ze gigant, gigantowi nie równy) Prędzej Atomic gs 12 ( teraz wiem ze jest GS D2, mam wrażenie że mocniejsza od starszej GS 12, ale nie wiem bo nie jezdzilem jeszcze) tylko z twoim poziomem umiejętnosci to chyba będzie za "mocna " narta, (chyba ze za sałbo oceniłeś swoje umiejętnosci), ale na gigant na amatorskie zawody (jak np wintercup, liga)była by w sam raz! Tylko taka narta nadaje sie tylko i powtorze to tylko na dobrze przygotowane trasy, gładko jak stół i wtedy mozna poszaleć ale czy dasz sobie rade ze swoim poziomem umiejetnosci? zjechać zjedziesz, ale czy bedziesz z tego miał przyjemność...trudno mi powiedziec 177 czy 184? jest roznica;p swoje wazysz i mierzysz;p a pamietaj ze im dłuższa narta tym bardziej stabilna w skręcie ...dlatego poniej 1.80 m bym z długościa narty w twoim przypadku (gdo giganta of course) nie zszedł Troszkę Cię podziwiam za buty 120...super czucie zapewne, ale wytrzymuje Ci noga cały dzien w takich?? Bo chcesz jeżdzić cały dzien;p Daltego według mnie trudno będzie Ci wybrać cos zeby dobrze prezentowalo się na tyczkach i dobrze prezentowalo na trasie cały dzien...a nie lubie osobiscie uniwersalnych nart bo jak coś jest uniwersalne to sam wiesz...;p Dlatego podsumowując: te rossi 9gs i heady sharpy na cały dzien jak najbardziej się nadają, na dobrze przygotowane trasy, ale i jak muldy będą to pomeczysz się nieco ale zjedziesz, te wordcup to tylko na wyratrakowany stok...o muldach i nieprzygotowanych trasach zapomnij. (pamietaj jednak o swoim poziomie) A co to technologi rocker to wiem tylko tyle ze na zawody to się raczej nie nadaja...a tak ogolnie to jak jezdzisz juz na te zawody to jak? atakujesz tyczki? czy raczej jest odstęp zachowany od nich pewnien? bo to też jest ważne;p jakbym nie miał racji to śmiało pisac i krytykować;p wszak dyskusja jest najlepszą forma nauki i pogłebiania wiedzy pozdrawiam Cie kolego i życzę powodzenia na tym pomocniku instruktora

1/ rozumiem, ze w innym terenie niz gladkim, na GS-ach nie mozna jezdzic 2/ rozumiem, z e autor watku mowi o "gigancie" a nie o prawdziwym GS 3/ dlug ponizej 180 jest po prostu smieszna do GS 4/ rozumiem, ze w butach 120 i wyzej nie da sie jezdzic caly dzien 5/ amatorski "gigant" smialo mozan jechac na byle czym, nawet na nartach z rocker - polecam oszczedny, przedni rocker...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da się tak jak da się 911 jeździć po polach ale łatwiej to robić Land Roverem Co to jest prawdziwy GS Różne rzeczy śmieszą różnych ludzi ja mam Atomic 175cm R 24m poprzednia narta Blizard 184cm R 27 była dla mnie zbyt trudna Oczywiście że można ale kolega pyta więc można mu odpowiedzieć Niestety tak bo liczą się głównie umiejętności i obawiam się że Ted objechał by mnie na 30 s gigancie jakieś 6-8s na nartach SL ( te 6-8s to chyba zbyt optymistycznie). Pozdrawiam Janie i wesołych świąt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Przeczytałem na forum wszystkie tematy dotyczące doboru nart GS, co nie zmienia faktu, że chciałbym uzyskać opinię dotyczącą mojego indywidualnego przypadku ;) 1. M 2. Wiek 26 3. Waga 87 4. Wzrost 180 5. Jak długo jeździsz na nartach - ok. 15 sezonów 6. Ja się oceniasz wg skali Forum 7/8 (zabieram się za pomocnika instruktora obecnie :) ) 7. Jakie masz buty ? Fischer Soma progressor flex 120 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol Radical 9S z sezonu 2009/2010 L=165 cm 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? jazda dynamiczna zarówno krótkim skrętem, jak i długim (gdy warunki pozwalają), a na stromym i oblodzonym śmigiem. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Polska, Alpy- bez znaczenia, Czerwone i czarne :) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Bardzo lubię dynamiczną jazdę w każdych warunkach, lód i muldy mnie cieszą, gdyż chcę się doskonalić. Chciałbym w najbliższych latach tak dopracować technikę, żeby nawet najtrudniejsze warunki nie wyprowadzały mnie z równowagi ;) W przyszłym sezonie planuję również większą liczbę startów w zawodach GS dla amatorów. 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Forma BDB, ćwiczę cały rok, siłownia, rower, bieganie itp. Na stoku spędzam 20-30 całych dni w sezonie :) Poszukuję nart do całodziennej, dynamicznej jazdy (bez zwożenia się ze stoku), takich które będą nadawać się do startów w zawodach GS, a równocześnie pozwolą mi na całodzienne szaleństwo w różnych warunkach na stoku. Obecnie śmigam na moich SL-kach Radical 9, a potrzebuję jeszcze czegoś do większych prędkości. Nikt nie mówił, że ma być wygodnie ;PP Ostatnio miałem okazję pośmigać na Headach I Supershape Speed i bardzo mi pasowały. (długość była 170 cm, więc wiem, że troszkę za krótkie). Po głowie chodzą mi intensywnie HEADY WC I speed lub Supershape I speed..... (hmmm długość 177 czy 184 cm ??? ). Myślałem też o Rossignolach 9GS 180 cm, a to z tego względu, że mam sentyment do tej firmy, bo bardzo lubię moje slalomki Rossignola ;) Koledzy doradźcie coś, bo póki co śmigałem głównie na SL-kach , a chciałbym powiększyć swój park maszyn o jakieś fajne GS-ki. Może jakieś inne pomysły :) ? Jakieś GS-y z rockerem od Voelkla lub Salomona, albo jeszcze cuś innego :>

Dobrze się zastanów nad zapisywaniem się na kurs instruktorski, bo póki co raczej nie jesteś gotowy do tej roli, chyba, że Twój post to tylko podpucha dla forumowych "ekspertów". :) Nawet JK dał się wciągnąć w ten wątek. :) Swoją drogą JK nie każdemu Matka Natura dała słuszny wzrost, dlatego uogólnianie pisaniem o nartach do GS min 180cm jest tak samo śmieszne jak Twoje wyśmianie cytowanego przez Ciebie tekstu. :) Pozdrawiam świątecznie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów. Przeczytałem na forum wszystkie tematy dotyczące doboru nart GS, co nie zmienia faktu, że chciałbym uzyskać opinię dotyczącą mojego indywidualnego przypadku ;) 1. M 2. Wiek 26 3. Waga 87 4. Wzrost 180 5. Jak długo jeździsz na nartach - ok. 15 sezonów 6. Ja się oceniasz wg skali Forum 7/8 (zabieram się za pomocnika instruktora obecnie :) ) 7. Jakie masz buty ? Fischer Soma progressor flex 120 8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Rossignol Radical 9S z sezonu 2009/2010 L=165 cm 9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? jazda dynamiczna zarówno krótkim skrętem, jak i długim (gdy warunki pozwalają), a na stromym i oblodzonym śmigiem. 10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? Polska, Alpy- bez znaczenia, Czerwone i czarne :) 11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? Bardzo lubię dynamiczną jazdę w każdych warunkach, lód i muldy mnie cieszą, gdyż chcę się doskonalić. Chciałbym w najbliższych latach tak dopracować technikę, żeby nawet najtrudniejsze warunki nie wyprowadzały mnie z równowagi ;) W przyszłym sezonie planuję również większą liczbę startów w zawodach GS dla amatorów. 12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Forma BDB, ćwiczę cały rok, siłownia, rower, bieganie itp. Na stoku spędzam 20-30 całych dni w sezonie :) Poszukuję nart do całodziennej, dynamicznej jazdy (bez zwożenia się ze stoku), takich które będą nadawać się do startów w zawodach GS, a równocześnie pozwolą mi na całodzienne szaleństwo w różnych warunkach na stoku. Obecnie śmigam na moich SL-kach Radical 9, a potrzebuję jeszcze czegoś do większych prędkości. Nikt nie mówił, że ma być wygodnie ;PP Ostatnio miałem okazję pośmigać na Headach I Supershape Speed i bardzo mi pasowały. (długość była 170 cm, więc wiem, że troszkę za krótkie). Po głowie chodzą mi intensywnie HEADY WC I speed lub Supershape I speed..... (hmmm długość 177 czy 184 cm ??? ). Myślałem też o Rossignolach 9GS 180 cm, a to z tego względu, że mam sentyment do tej firmy, bo bardzo lubię moje slalomki Rossignola ;) Koledzy doradźcie coś, bo póki co śmigałem głównie na SL-kach , a chciałbym powiększyć swój park maszyn o jakieś fajne GS-ki. Może jakieś inne pomysły :) ? Jakieś GS-y z rockerem od Voelkla lub Salomona, albo jeszcze cuś innego :>

Jeśli chcesz pojeździć w amatorskich zawodach to narty musisz mieć (przy twojej wadze i wzroście) minimum 180cm. Na początek proponował bym najwyższy model sklepowych gigantek (patrz testy NTN przed sezonem). Pozdrawiam! Szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się zastanów nad zapisywaniem się na kurs instruktorski, bo póki co raczej nie jesteś gotowy do tej roli, chyba, że Twój post to tylko podpucha dla forumowych "ekspertów". :) Nawet JK dał się wciągnąć w ten wątek. :) Swoją drogą JK nie każdemu Matka Natura dała słuszny wzrost, dlatego uogólnianie pisaniem o nartach do GS min 180cm jest tak samo śmieszne jak Twoje wyśmianie cytowanego przez Ciebie tekstu. :) Pozdrawiam świątecznie,

swiat tez zycze!! zauwaz, ze facet ma 180/87kg DoPaw1 tez pozdrawiam - prawdziwy GS dla mnie, to GS dostatecznie dlugi i o dostatecznym spadku, spelniajacy wymogi FIS-u ; 4 bramki rozstawione na hali szrenickiej, nieco bardziej "odstawione" niz do slalomu, to nie gigant, to wlasnie "gigant" to tak jak "off piste" wdluz trasy ugniecionej, dla mnie nie jest off-piste BTW; range rover'em po polach jezdzi sie dobrze - brakowalo mi jednak blokady mech roznicowych, ktor mam we wrangler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat mi się odrodził. Póki co byłem w tym roku na KK. Poszło gładko i przyjemnie. Miałem możliwość pojeździć z kolegami z PI i szczerze mówiąc różnica między nami była znikoma. Wkręciłem się więc w ten PZN-owski wir i postanowiłem zobaczyć jak daleko dojdę w tej układance. W którym miejscu mojego pierwszego postu napisałem coś, co ewidentnie wskazuje na to, że nie jestem gotowy do kursu instruktorskiego :) ??? Pisząc o zawodach GS miałem na myśli dużą liczbę startów w typowych polskich "gigantach" - dosyć podkręconych . Po prostu w przyszłym sezonie chciałbym zaliczyć kilkanaście zawodów typu Family Cup i różne inne zawody "GS" o puchar sołtysa ;))) Czyli trochę zabawa, ale i rywalizacja :) Raczej nie chciałbym ekstremalnie mocnych nart do GS a to z tego względu, że w Polsce warunki na stokach bywają różne (tłoczno, wąskie trasy itp.). Myślałem raczej o dosyć mocnych Race Carverach. Cały czas myślę o HEAD SUPERSHAPE SPEED lub Dynastar Speed Course TI z 2012. Śmigał ktoś z Was na tych nartkach drodzy koledzy ??? Które nartki z tych dwóch byście wybrali. Opinii poczytałem już bardzo dużo o Headach, ale o Dynastarach nie wiem zbyt wiele :) PS. No i ważę 85 kg obecnie ;) (ale na pewno nie jestem gruby, tylko solidnie zbudowany ;))) PS2. W butach flex 120 wytrzymuję bez problemu cały dzień, czasem tylko muszę je rozpinać jadąc na krzesełku czy w gondolce, ale jest OK :>

Użytkownik Rambo! edytował ten post 08 kwiecień 2012 - 13:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat mi się odrodził. Póki co byłem w tym roku na KK. Poszło gładko i przyjemnie. Miałem możliwość pojeździć z kolegami z PI i szczerze mówiąc różnica między nami była znikoma. Wkręciłem się więc w ten PZN-owski wir i postanowiłem zobaczyć jak daleko dojdę w tej układance. W którym miejscu mojego pierwszego postu napisałem coś, co ewidentnie wskazuje na to, że nie jestem gotowy do kursu instruktorskiego :) ??? Pisząc o zawodach GS miałem na myśli dużą liczbę startów w typowych polskich "gigantach" - dosyć podkręconych . Po prostu w przyszłym sezonie chciałbym zaliczyć kilkanaście zawodów typu Family Cup i różne inne zawody "GS" o puchar sołtysa ;))) Czyli trochę zabawa, ale i rywalizacja :) Raczej nie chciałbym ekstremalnie mocnych nart do GS a to z tego względu, że w Polsce warunki na stokach bywają różne (tłoczno, wąskie trasy itp.). Myślałem raczej o dosyć mocnych Race Carverach. Cały czas myślę o HEAD SUPERSHAPE SPEED lub Dynastar Speed Course TI z 2012. Śmigał ktoś z Was na tych nartkach drodzy koledzy ??? Które nartki z tych dwóch byście wybrali. Opinii poczytałem już bardzo dużo o Headach, ale o Dynastarach nie wiem zbyt wiele :) PS. No i ważę 85 kg obecnie ;) (ale na pewno nie jestem gruby, tylko solidnie zbudowany ;))) PS2. W butach flex 120 wytrzymuję bez problemu cały dzień, czasem tylko muszę je rozpinać jadąc na krzesełku czy w gondolce, ale jest OK :>

A o Volklu zapomniałeś ? zobacz te narty http://allegro.pl/vo...2257595773.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego grze proszę bez durnych komentarzy w stylu : Podziwiam kolegę za umiejętności 6 a buty z flexem 120. Opisując się jako 7/8 wiem, że nie zawyżam swojego poziomu jak 2/3 forum, a wręcz przeciwnie. To, że piszę , że chcę się doskonalić nie wynika z faktu, że na lodzie czy muldach się gubię...... radzę sobie doskonale.... chodzi jedynie o dopracowanie detali, które mało kto zauważy, natomiast ja czuję że parę rzeczy można dopracować ! PS> Dzięki za Twój pierwszy mądry post w tym temacie, ale ten drugi nie wiem czemu miał służyć oprócz dziwnej dyskusji jaka się rozwija :/

Użytkownik Rambo! edytował ten post 10 kwiecień 2012 - 16:53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiat tez zycze!! zauwaz, ze facet ma 180/87kg

Z całym szacunkiem dla Twojego lekarskiego fachu JK, ale polecanie nart 180cm facetowi o wzroście i wadze, jakie przytoczyłeś, który lubi startować w zawodach, wzbudza we mnie śmiech. :) Ok, napisałeś przynajmniej. ;) Swoją drogą odważny jesteś, że tak doradzasz przez internet. Na posługę lekarską też można u Ciebie liczyć przez net?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla Twojego lekarskiego fachu JK, ale polecanie nart 180cm facetowi o wzroście i wadze, jakie przytoczyłeś, który lubi startować w zawodach, wzbudza we mnie śmiech. :) Ok, napisałeś przynajmniej. ;) Swoją drogą odważny jesteś, że tak doradzasz przez internet. Na posługę lekarską też można u Ciebie liczyć przez net?

?????????????????????????????????????????????????????? Co Ty czytasz????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?????????????????????????????????????????????????????? Co Ty czytasz????

Janku, na Podhalu Święta trwają dłużej i intensywniej;). Myślę że to ich duch przemawia w ostatnich postach Karata:) Pozdrawiam, Maciek

Użytkownik keicam edytował ten post 11 kwiecień 2012 - 08:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...