Skocz do zawartości

Promień skrętu nart Ski Cross?


Harpia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiadomo Wam coś o regulacjach FIS w Ski Cross? Jeśli smutni panowie dali by spokój tej grupie nart to np. komórka Stockli Laser SX mogła by z powodzeniem zastąpić gigantowe komórki dla ambitnych narciarzy którzy chcą startować w amatorskich zawodach. Na dziś taka narta dla długości 180cm ma zupełnie przystępny promień: http://de.stoeckli.c...d=1&skiPrdId=83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo Wam coś o regulacjach FIS w Ski Cross? Jeśli smutni panowie dali by spokój tej grupie nart to np. komórka Stockli Laser SX mogła by z powodzeniem zastąpić gigantowe komórki dla ambitnych narciarzy którzy chcą startować w amatorskich zawodach. Na dziś taka narta dla długości 180cm ma zupełnie przystępny promień: http://de.stoeckli.c...d=1&skiPrdId=83

Na dziś ta narta ma taki promień jak GS by FIS - do tego roku :) Kiedyś coś googlałem, teraz mi się nie chce - ale wynikało, że zawodowcy w crossie wcale nie jeżdżą na nartach typu SX, które znamy z katalogów, tylko na normalnych gigantkach GS, po prostu :) FIS się chyba nie wtrąca w sprzęt w crossie (?), bo gdyby się wtrącał to coś by było w tym dokumencie: http://www.fis-ski.c...ion-2011-12.pdf a chyba nie ma - nie znalazłem. Swoją drogą chyba fajna narta - ta pod linkiem :) PS. zapytaj może na stronie NTN - tam sporo piszą o Karolinie Riemen, czy na skifighters (wszystko jedno - jeden portal). O, ona jest jedną z autorek - po prostu - zapytaj więc zawodniczkę z Pucharu Świata w skicrossie :) http://www.ntn.pl/author/riemen/

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 11 marzec 2012 - 23:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wspomniałem Stockli bo to jedyna znana mi komórka Ski Cross o tych parametrach. Tylko oni zrobili specjalnie nartę do tej dyscypliny. To nie jest pewne ponieważ widuję zawodników na Dynastarach których nie ma w żadnym katalogu. Może z Macro? :) Na Stockli jeździ bardzo wielu zawodników. Jeśli od przyszłego roku gigantowe będą sztachetami to czy w Ski Cross będzie można jeździć na tych co teraz? Gdyby tak było, to jak pisałem pozostaje szansa na zakup bardzo wysokiej klasy narty o normalnych parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna narta. Szkoda tylko,że laser Fis zaczyna się dopiero od 180cm,ja z metra cięty jestem i trochę za długie. Jestem skazany na cywilnego lasera. Nie wiem jak z komórkami,ale SX cywilny na przyszły sezon, z tego co słyszałem zmienia szatę graficzną i promień skrętu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem skazany na cywilnego lasera.

Ze Stockli jest akurat tak, że ich sklepowa "nie boli". :) To właściwie to samo co komórki tylko trochę miększe. Prawdę mówiąc to jedyna firma której SL poleciłbym lekkiej osobie ( powiedzmy poniżej 60kg) sklepowe a nie komórki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.Jeżdziłem:) A ,że chodzę w tej wadze,to potwierdzam Twoje słowa. Stockli sklepowa nie odbiega znacznie od komórki to fakt,po prostu dobre dechy robią i jeszcze jedno co mi się podoba to ,to że nie stosują udziwnień typu wbudowana szyna pod wiązania itp. przez co można gołą dechę kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie "parametry" ma narta poniżej. Dynastar Speed SX 2013 Jeżdżą na tym w Ski Cross Może odpowiednik Laser SX FIS? dynastar_speed_sx_2013.jpg p.s. widziałem dziś katalog Dynastar 2012/2013. Nie ma w nim tych nart. O.

Użytkownik Harpia edytował ten post 12 marzec 2012 - 21:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegów z innego forum:rolleyes: "wiem wszystko" To są gigantowe komórki z miększym dziobem i odmiennyą kolorystyką używane w Ski Cross'ie. Jednocześnie zgodnie z tym co podaje witryna : http://www.fisfreest...s-info1111.html What Equipment is used in Ski Cross? Ski Equipment; GS Skis with softer tip (no FIS regulation on length or side cut) Ski Boots and bindings (FIS Rules) No one piece Speed Suits allowed Pants and Jacket (two pieces) are required and they are to be ‘loose' Body Protector, (back, arms and hip) usually used under suit Helmets are required To jak dla mnie dobra wiadomość bo zachowuje to szansę na bardzo dobre GS z sensownym taliowaniem. Właściwie specyfika Ski Cross'u ( i brak regulacji FIS ) powoduje, że narty używane przez zawodników tej dyscypliny powinny być najlepszymi GS z możliwych. Pierwsza zareagowała firma Stockli ( Laser SX FIS ) miejmy nadzieję, że za nią pójdą inni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...