Skocz do zawartości

Pierwszy raz w Alpy - gdzie jechać ?


Hansio

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Forumowicze. Planujemy rodzinny 3 osobowy wyjazd w Alpy (Austria) w terminie 11.02. - 18.02.2012 r. na około 7 dni. Dotychczas poznaliśmy większość polskich i kilka słowackich ośrodków. Może któryś ze wspaniałomyślnych forumowiczów poleci jakiś konkretny namiar na ośrodek i kwaterę. Jeździmy od 9 lat więc trudność tras może być zróżnicowana, jedzonko raczej oszczędnie we własnym zakresie więc fanie by była gdyby kwatera miała anex kuchenny i nie będę twierdził, że cena nie gra roli:). Nie planujemy wieczornego hulania po dyskotekach - narty na maxa i wypoczynek. W Was cala nadzieja - jak dotychczas wszystkie miejsca polecone przez forumowiczów były super. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Planujemy rodzinny 3 osobowy wyjazd w Alpy (Austria) w terminie 11.02. - 18.02.2012 r. na około 7 dni. Dotychczas poznaliśmy większość polskich i kilka słowackich ośrodków. Może któryś ze wspaniałomyślnych forumowiczów poleci jakiś konkretny namiar na ośrodek i kwaterę. Jeździmy od 9 lat więc trudność tras może być zróżnicowana, jedzonko raczej oszczędnie we własnym zakresie więc fanie by była gdyby kwatera miała anex kuchenny i nie będę twierdził, że cena nie gra roli:). Nie planujemy wieczornego hulania po dyskotekach - narty na maxa i wypoczynek. W Was cala nadzieja - jak dotychczas wszystkie miejsca polecone przez forumowiczów były super. Z góry dzięki

Z racji, że jest to pierwszy wyjazd w Alpy to gdzie byś nie pojechał będziesz zadowolony:) A tak na serio to napisz więcej wymagań, ile tras, itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasz zestaw to 2 x 40 plus i 20 letni syn. Ulubione trasy z dotychczasowych to Tatrzańska Łomnica (od samiutkiej góry), Kasprowy, Jurgów. Szczyrk też jest OK bo jest do wyboru kilka tras. Jeśli już zadam sobie trud dojechania do Austrii to chciałbym poczuć, co to znaczy ALPEJSKIE TRASY I WIDOKI. I co nikt nie pomoże ? krisaz liczę na twoje podpowiedzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że ktoś pomoże:) No cóż wariantów cała masa, z tymże jedziesz w mało ciekawym terminie i może być kłopot ze znalezieniem noclegu w rozsądnych cenach ale dla chcącego nic trudnego:) Ale po kolei: z bliższych rejonów Austrii (patrząc z perspektywy dojazdu przez Czechy) warte uwagi jest całe Skiamade a zwłaszcza takie rejony jak 4 Berge Skischaukel (Schladming i przyległości) i Sportwelt (rejon Flachau i Wagrain). Jeśli byłoby dla was "za ciasno" na tym samym karnecie macie również Hochkoenig Winterreich gdzie nawet w czasie ferii jest pusto. Inna, trochę bardziej kameralna wersja to rejon Lungau (Katschberg, Grosseck Speiereck) Można również skorzystać z karnetu Lungo i wtedy możesz jeździć również w Oberauern) Saalbach- Hinterglemm fajna narciarska karuzela, niestety w tym okresie będzie tłoczno. Noclegi w Leogang (bezpośrednie połączenie gondolą) ewentualnie Maishofen (dojazd samochodem/skibusem do pierwszej gondoli w Saalbach). Reschenpass (Nauders, Schoeneben)- mało znany w Polsce ośrodek na pograniczu austriacko- włoskim. Ciekawe, bardzo szerokie trasu, niewiele ludzi i fajne ceny. Jedyny minus to brak jakiejś bogatej oferty apres ski i konieczność przemieszczania się skibusem/autem (oczywiście jeśli dla kogoś jest to w ogóle minus) Warintów masz naprawdę multum, a te propozycje które Ci napisałem to tylko jedna z wielu możliwości...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz i w okresie ferii to polecam http://www.obergurgl.com/ i hohgurgl to są dwa ośrodki połączone w jeden. jestem zakochany byłem dwa razy i nie zawaham się pojechać trzeci raz. Bardzo blisko masz Solden. Tylko różnica taka że każdy słyszał o Solden każdy chce tam pojechać, ale nie każdy słyszał o Gurglach. Tam nie ma kolejek, stoki puste i o 13 zdarza sie po sztruksie śmigać. co do tras to każdy sobie znajdzie coś ciekawego dla siebie. Stoki bardzo szerokie i też wąskie do wyboru. Właśnie wróciłem ze ski safari i zaliczyłem Saalbach, zillertal arena - również polecam. Ale na początek jedź do Ober i Hohgurgl. Będzie idealny na pierwszy raz. Moi teściowie byli zachwyceni. aha podziękujesz jak wrócisz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz i w okresie ferii to polecam http://www.obergurgl.com/ i hohgurgl to są dwa ośrodki połączone w jeden. jestem zakochany byłem dwa razy i nie zawaham się pojechać trzeci raz. Bardzo blisko masz Solden. Tylko różnica taka że każdy słyszał o Solden każdy chce tam pojechać, ale nie każdy słyszał o Gurglach. Tam nie ma kolejek, stoki puste i o 13 zdarza sie po sztruksie śmigać. co do tras to każdy sobie znajdzie coś ciekawego dla siebie. Stoki bardzo szerokie i też wąskie do wyboru. Właśnie wróciłem ze ski safari i zaliczyłem Saalbach, zillertal arena - również polecam. Ale na początek jedź do Ober i Hohgurgl. Będzie idealny na pierwszy raz. Moi teściowie byli zachwyceni.

Pod warunkiem, że trafi na idealną pogodę. To bardzo wysoko położony ośrodek i jeśli w niżej położonych stacjach jest lekki mrozik to tam już piździ jak... Jak dla mnie Gurgle są super ale w wariancie marcowo- kwietniowym. A w pełni zimy (normalnej) jakoś wolę unikać terenów lodowcowych i prawie lodowcowych. Ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że trafi na idealną pogodę. To bardzo wysoko położony ośrodek i jeśli w niżej położonych stacjach jest lekki mrozik to tam już piździ jak... Jak dla mnie Gurgle są super ale w wariancie marcowo- kwietniowym. A w pełni zimy (normalnej) jakoś wolę unikać terenów lodowcowych i prawie lodowcowych. Ale to tylko moje zdanie.

byłem 9 grudnia i było super. Patelnia cały tydzień. Jak źle trafisz w pogodę to wszędzie piździ jak na uralu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Planujemy rodzinny 3 osobowy wyjazd w Alpy (Austria) w terminie 11.02. - 18.02.2012 r. na około 7 dni. Dotychczas poznaliśmy większość polskich i kilka słowackich ośrodków. Może któryś ze wspaniałomyślnych forumowiczów poleci jakiś konkretny namiar na ośrodek i kwaterę. Jeździmy od 9 lat więc trudność tras może być zróżnicowana, jedzonko raczej oszczędnie we własnym zakresie więc fanie by była gdyby kwatera miała anex kuchenny i nie będę twierdził, że cena nie gra roli:). Nie planujemy wieczornego hulania po dyskotekach - narty na maxa i wypoczynek. W Was cala nadzieja - jak dotychczas wszystkie miejsca polecone przez forumowiczów były super. Z góry dzięki

Jedźcie do Francji np z tym biurem: http://espacetrans.p...cja_autokar.htm Polecam ośrodki: Espace Killy, Trzy Doliny, La Plagne, Les Arc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze. Planujemy rodzinny 3 osobowy wyjazd w Alpy (Austria) w terminie 11.02. - 18.02.2012 r. na około 7 dni. Dotychczas poznaliśmy większość polskich i kilka słowackich ośrodków. Może któryś ze wspaniałomyślnych forumowiczów poleci jakiś konkretny namiar na ośrodek i kwaterę. Jeździmy od 9 lat więc trudność tras może być zróżnicowana, jedzonko raczej oszczędnie we własnym zakresie więc fanie by była gdyby kwatera miała anex kuchenny i nie będę twierdził, że cena nie gra roli:). Nie planujemy wieczornego hulania po dyskotekach - narty na maxa i wypoczynek. W Was cala nadzieja - jak dotychczas wszystkie miejsca polecone przez forumowiczów były super. Z góry dzięki

Hansio - przyłączcie się do nas! Akurat wszystko, termin się zgadza :) Mamy trochę miejsc na kwaterach, rozpoznane miejscówki i ośrodki - więc parę problemów masz z głowy. Austria to wg mnie przyjazny kraj ale faktycznie jak się nigdy nie było to znaków zapytania może być wiele - bardzo dużo :) Dotychczasową dyskusję przyjmuję życzliwie, ale mogę dorzucić też bez trudu jeszcze jakieś 50 miejsc, które będą równie dobre - no, i co tu wybrać ;) Teraz akurat jedziemy w rejon Pinzgau i masz ogromną szansę poczuć co to "alpejskie trasy i widoki" w różnych ośrodkach :) Tu masz więcej szczegółów: http://www.skiforum....ll=1#post427517 + małą foto relację z poprzedniego wyjazdu. To jest okres feryjny dlatego miejsce wydaje mi się strategicznie niezłe, pisałem to już tu: http://www.skiforum....ll=1#post428573 Póki co się organizujemy, parę osób zadeklarowanych, parę zainteresowanych, wiadomo, że mam od 11.02 trochę miejsc - co do szczegółów ew. wspólnego dojazdu, itp. - do ustalenia. Proponuję kontakt na priv, maila etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisaz, spędziłam w Obergurgl/Hochgurgl 2 sezony jako rezydent i na palcach jednej ręki mogę policzyć dni, kiedy wyciągi były zamknięte z powodu pogody ;) częściej zdarzało się, że stawała gondola pomiędzy stacjami, ale to też raczej rzadko ... znacznie częściej zdarzały się przypadki, że gdzie indziej brakowało śniegu, była odwilż itp - a u nas piękna zima i rewelacyjne warunki :)

Nie chodziło mi o zamknięcia wyciągów tylko o temperatury...

Użytkownik krisaz edytował ten post 02 luty 2012 - 18:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krisaz, spędziłam w Obergurgl/Hochgurgl 2 sezony jako rezydent i na palcach jednej ręki mogę policzyć dni, kiedy wyciągi były zamknięte z powodu pogody ;) częściej zdarzało się, że stawała gondola pomiędzy stacjami, ale to też raczej rzadko ... znacznie częściej zdarzały się przypadki, że gdzie indziej brakowało śniegu, była odwilż itp - a u nas piękna zima i rewelacyjne warunki :) Ewa_Rafał, zgodzę się, że miejsce jest super, aczkolwiek na moje liście nie zajmuje pierwszego miejsca ;) poza tym, w terminie, kiedy Hansio chce jechać, akurat przypada brytyjski Half Term (11-19.02), a to oznacza, że w Obergurgl i Hochgurgl będą dzikie tłumy brytyjczyków z dziećmi, pojawią się kolejki i ciągnące się w poprzek stoków 'węże' szkoły narciarskiej ... i na pewno nie będzie można liczyć na sztruks o 13 ... Hansio, ogólnie w wybranym przez Was terminie może być dość tłoczno, bo to nie tylko nasze ferie, ale właśnie m.in również brytyjskie ... Rozważcie Ischgl i St. Anton :) a musi być koniecznie Austria ??? We włoskie Dolomity również masz bardzo dobry dojazd a trasy/warunki/widoki - rewelacja !!! i pogoda często lepsza niż w Austrii ... no chyba, że wyjątkowo zależy Wam na apres - wtedy tylko Austria !!!

Dzięki za cenne podpowiedzi. A na apre wcale nam nie zależy - jedno grzane przed snem i to tyle:) A Austria ze względu na bliskość dojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal każdy mega topowy ośrodek w tym terminie oznacza kolejki. Ja bym się do żadnego z największych kompleksów narciarskich nie pchał. Pojechałbym do Kappl pod Ischgl. Jako że wszyscy ładują się do Ischgl tłumów tam nie uświadczysz, a i cenowo (kwatery/skipass) są atrakcyjni i jest gdzie jeździć. Rzuć okiem na te zdjęcia: http://www.alpinforu...269&hilit=kappl i miłego szusowania w Kappl :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...