Skocz do zawartości

Elan RC Race dla chłopca 34kg?


Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas synowi narty zmienić. 9 lat, 148 cm, 34 kg (po jedzeniu :) ), 5 sezonów za nim ale tylko po tydzień w roku, jeździ tak na 3,5 - 4 wg skali Śpiocha. W ostatnim sezonie był na obozie i nie widziałem jak jeździł, ale na pewno trenowali WN - nie wiem z jakim skutkiem. Wcześniej jeździł już równolegle, ale raczej długimi skrętami tak jak narta go niosła, najważniejsza była szybkość a do techniki się nie przykładał, kijka wbijać mu się nie chciało, ręce opuszczał jak ojciec nie patrzył, sylwetka raczej wyprostowana. Dawał radę na czerwonych ale wolał niebieskie i na krechę, albo dłuższe łuki, o śmigu mowy nie było. Nart 140 nie kupię bo za rok bedą za krótkie, w grę wchodzi tylko 150cm. Myślałem o podstawowym modelu dla dzieci (miękkim) bo to chudzielec straszny, ale jak zacznie lepiej leździć (a licze na to) to trochę nierozwojowe będą. No i padło na Elan RC Race 150 cm R 12,5 111/68/96 z zeszłego sezonu http://www.skionline...&id_modelu=4572 Myslę, że za dwa lata to on bedzie miał maks 50 kg i ok 165 cm wzrostu, więc powinny jeszcze wtedy być dobre. Tylko czy będą dobre teraz? 2 lata temu miał 130cm wzrostu i narty 110 cm, rok temu 140cm i narty 120cm - mówił że trudniej mu się skrecało niż na poprzednich bo i mniej taliowane były. A teraz nagle narty 150 cm i pewnie sporo sztywniejsze, przy jego wątpliwym WN, słabej dynamice ze względu na niską wagę i niechęć do doskonalenia techniki boję się, że ich nie pokocha. On jest z tych dzieciaków co na żywioł idą. Tenisa kilka lat trenuje ale trenera słuchać mu się nie chcę, ważne tylko żeby wygrać nawet w byle jakim stylu. To samo na nartach, najważniejsze żeby pierwszym na dole być, nie bardzo zależy mu na tym żeby jeździć ładniej, a lepiej to dla niego znaczy szybciej. :) Co sądzicie, da radę? Bo jeszcze jest opcja, że w tym roku wypożyczalnia, a za rok takie narty, ale jeśli i tak miałbym je kupić to może lepiej od razu, może mu już teraz przypasują?

Użytkownik Szymon edytował ten post 12 styczeń 2012 - 02:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...