Skocz do zawartości

Szczawnica - Palenica


dziamdziak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
ja Szczawnice bardzo lubie gdyz jest to moja miejscowosc:) btw. w szczawnicy jest naprawde fajnie tzn niema takich kolejek do wyciagow jak w Innych osrodkach jak np Białka Wierchomla Kluszkowce. a trasy sa bardzo dobrze przygotowane i takze ciekawe. szkoda tylko ze Szczawnica jest tak malo rozreklamowana i ze nie powstaja tutaj nowe wyciagi bo tereny narciarskie sa naprawde swietne Lepsze niz w Białce czy Krynicy:) pozdrawiam i zapraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://skiforum.pl/s...hread.php?t=335 Myślę, że ten link może okazać się pomocny:) Polecam Szczawnicę. Nie będę przeklejał swoich postów z powyższego tematu ale ogólnie byłem więcej niż zadowolony. Jeżdżę tam od ponad 20 lat i chyba to o czymś świadczy. A tak z ciekawości. Wiertar, powiedz czy coś z tym podjazdem do mostku zrobiono? Bo potrafił do szewskiej pasji doprowadzić:mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości. Wiertar, powiedz czy coś z tym podjazdem do mostku zrobiono? Bo potrafił do szewskiej pasji doprowadzić:mad:

no niestety nic w tym roku z tym mostkiem nie zrobili:rolleyes: ale wiesz to tez ma swoje zalety; mozna sobie poprawic kondycje fizyczna, lub mozna sie nabyc wiele doswiadczenia podczas smarowania swoich nart na odpowiednie warunki sniegowe;) hehe pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mozna sie nabyc wiele doswiadczenia podczas smarowania swoich nart na odpowiednie warunki sniegowe;) hehe pozdrawiam:)

Trafiłeś w "10" bo od zeszłego roku sam smaruję i regeneruję sprzęt:) Musicie koniecznie wystrugać nowego górala bo ta skała na Dunajcu średnio wygląda bez niego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w "10" bo od zeszłego roku sam smaruję i regeneruję sprzęt:) Musicie koniecznie wystrugać nowego górala bo ta skała na Dunajcu średnio wygląda bez niego..

no widzisz:) hehe no moze wystrugaja nam nowego Górala, tamten mial pecha bo piorun go trafil :D p.s. ta skala to Kotońka(to tak dla informacji):) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiertar a jakie tam warunki na Palenicy? Jak myslisz w niedziele ktore trasy beda otwarte trasy? I ile siegu jest na poszczegolnych trasach, bo ta strona PKL nie zawsze mowi prawde :) Jesli chodzi o kolejki na Palenicy to rzeczywiscie sa nie duze i to przez caly dzien nawet w weekend. Co do tego mostku to trzeba na niego odrazu napierac i tyle, zawsze tak robie (oczywiscie jak nie ma duzo ludzi). Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Napewno Szafranowka a przy szpryjajacych warunkach mozliwe ze zdarza przygotowac Palenice II, ale bardziej mi sie wydaje ze otworza ja w poniedzialek - wtorek. zreszta dzis moze bede wiedzial cos wiecej to dam tutaj znac. a co do pokrywy snieznej to niemam narazie szczegolowej informacji. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziamdziak, zawsze w przypadku braku otwarcia Palenicy I czy II możesz podskoczyć do Kluszkowców. Odległość nie jest przecież duża a chyba nawet PKSem można podskoczyć. Nie jeździłem nigdy w Jaworkach ale również jakieś stoczki tam są. Z doświadczenia mogę Ci doradzić, żebyś nie liczył na otwarcie Palenicy I. Rok temu, gdy mieliśmy zasadniczo nadmiar śniegu otworzyli ją strasznie późno a co dopiero teraz. Zdravim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku juz na 90% nie otworza palenicy I no chyba ze napada z metr sniegu;/ bo poprostu im sie nie bedzie juz oplacalo sniezyc.ale dobra wiadomosc to taka ze wlasnie moze jaworki za niedlugo rusza.tam niema nasniezania ale zawsze tam wiecej spada swiezego sniegu niz w Szczawnicy. jak cos sie dowiem to bede informowal:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertar, a może wiesz coś na temat palenicy trasa nr.1, kiedy ewentualnie może ruszyc ?

Szczerze??? to na 90% ruszy w Grudniu tego roku...:cool: rozmawialem jakis czas temu z kierownikiem PKL w Szczawnicy i mowil ze juz im sie niezabardzo oplaca sniezyc I. no chyba ze jak skoncza sniezyc II( co obecnie czynia) to wezma sie za I ale obecnie nic na niej nie robia.ale to tylko moje gdybanie.zobaczymy sytuacja sie wyjasni w najblizszych dniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki sniezne bardzo dobre, jedynie dzis w jezdzie przeszkadzal b.silny wiatr(przy niektorych podmuchach nietrzeba bylo uzywac orczyka zeby podjechac pod góre;)) jutro narescie otwarcie Palenicy II zjezdzalem tam dzisiaj jeszcze nie otwarta trasa i warunki rowniez byly bardzo dobre. jedynie na samym dole brakowalo troche sniegu ale teraz ten fragment dosniezaja. zapraszam do Szczawnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak tam aktualne warunki sniegowe? Pada w szczawnicy? Albo padało w ciągu ostatnich dni? Jak się zapowiada jazda w najbliższym czasie?

warunki bardzo dobre tylko obecnie jest masa ludzi i w godzinach popoludniowych juz warunki robia sie srednie. przez ostatni tydzien okresowo sypal snieg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...