Skocz do zawartości

ValThorens coś na ząb


magi67

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Gdzie w VT można coś zjeść,aby nie nadwyrężyć zbytnio kieszeni? W zeszłym roku próbowałem na chybił-trafił i za pierwszym razem było niejadalnie,za drugim razem rachunek przyprawił nas o ból głowy.Nie jadę oszczędzać ale kilkadziesiąt eurasów za butelkę sikacza to trochę za dużo.Nazwy knajpy nie pomnę,ale konwersacje można było prowadzić tylko po żabojedzku a to jest mój słaby punkt a raczej brak punktu w ogóle.Może ktoś ze szlachetnych Forumowiczów przetestował jakieś miejsce i może mi pomóc.Z góry dziękuję. Pozdrawiam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samym centrum VT masz kilka barów typu hamburger/hotdog/zapiekanka - ceny od 4,-e. Ja mam wypróbowaną lazanię w 2 barach - mała 7 duża 13 ( na dwóch ) gdzie można pojeść i ze smakiem. Opłaca się też w mieście duża pizzę na 3/4 zjeść. Cała reszta papu w restauracjach i barach trochę nie na nasze podniebienie i portfele. Dobrze jednak, że każdy z nas ma wyposażoną kuchnię, w której nawet głupia jajecznica cieszy jak sklejanie modelu samolotu przez Macierewicza :)

Użytkownik Szabir edytował ten post 19 październik 2011 - 15:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brzuś -niemały zresztą-nie wie co to hamburger czy hotdog.Natomiast plaskate makaroni przyjmie z przyjemnością byle zawierało wystarczającą ilość kabaniny.Gdybyś Drogi Szabirze przybliżył nieco to miejsce będę Ci dozgonnie wdzięczny.Pozdrawiam... I może do zobaczyska...

W VT za tanim żarciem ( o ile takie we Francji jest ..) musisz kierować się słuchem - tam gdzie muzyka rozwala bębenki jest pełno kolorowych rasta i innego nierozpoznawalnego jest relatywnie tanie papu. Życzę , aby wytrzymał Ci żołądek, bębenki i nerwy :) plan miasta - to w środku zaraz po lewej stronie od obecnie już wyciągu dywanowego to główny plac - wieczorem imprezowania. VT nie jest wielkie, przemierzysz je po nartach łatwo i poznasz też bary pokryte w bramach, przejściach ze schodami i dziwnych miejscach. Do każdego z nich jest relatywne blisko, nie trzeba specjalnych map i opisów. Drugie małe centrum znajduje się za dnia na przeciwko głównej gondoli - jakieś 200 m. http://www.les-balco...al-thorens.html

Użytkownik Szabir edytował ten post 19 październik 2011 - 18:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba sprobowac doskonalego lokalnego sera Beaufort. Najlepiej kupic po drodze w Moutiers bezposrednio z piwnicy gdzie dojrzewaja (mleczarnia przy avenue des XVI-eme Jeux Olympiques 20, obok stacji kolejowej) caly 20-kilowy krazek ;) Do tego oczywiscie jakies dobre wino, ale z tym moze byc problem bo w regionie powstaje malo dobrych wino. Mozna sprobowac z bialym Roussette de Savoie :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie trzeba sprobowac doskonalego lokalnego sera Beaufort. Najlepiej kupic po drodze w Moutiers bezposrednio z piwnicy gdzie dojrzewaja (mleczarnia przy avenue des XVI-eme Jeux Olympiques 20, obok stacji kolejowej) caly 20-kilowy krazek ;) Do tego oczywiscie jakies dobre wino, ale z tym moze byc problem bo w regionie powstaje malo dobrych wino. Mozna sprobowac z bialym Roussette de Savoie :rolleyes:

dodaj że trzeba zrobić to w drodze powrotnej i być przygotowanym na zapach, jakby się wiozło na pace 60 kg męski skarpet z "second-handu" :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...