Skocz do zawartości

Head Super Shape 10/11


metaal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Trafia mi się możliwość zakupu http://www.skionline...&id_modelu=4328tej narty za 360€ i transport gratis. Narta nówka nie śmigana oryginalnie zapakowana. Cena dobra. Jakieś opinie o tej narcie. I nie interesuje mnie czy Kers to tylko bełkot marketingowy, ale spostrzeżenia tych co mają te deski lub mieli na nogach. W sezonie oglądałem te deski w sklepie i rozmawiałem ze sprzedawcą, podśmiewując się z Kers. Choć może na wyrost, bo nawet Bode dostał kopa od Kers i nie ustał :eek: :D:D:Dhttp://www.youtube.com/watch?v=oQxSo8FgWC0 I strach się nie bać :P Może tym Kersem tylko zchrzanili nartę.:( Head nie wypadł w testach tak dobrze jak przed laty. Wolał bym opinię od użytkowników. A tak na poważnie. Obecnie moją nartką jest SuperShape z 06/07 którą mam od nowości i jestem zadowolony, narta która mi bardzo przypadła do gustu. Czyli można by nie zmieniać. Przez te 5 sezonów próbowałem różne narty, a jednak nie trafiłem, na jakieś szczególnie lepsze. (dla mnie i moich umiejętności i oczekiwań) CCC to i zastanawiam się nad zakupem i już było by miodzio gdyby 10/11 nie była gorsza od poprzedniczki.No i decyzją muszą podjąć do końca kwietnia, tak mam obiecaną rezerwację i transport. Postrufka

Użytkownik metaal edytował ten post 18 kwiecień 2011 - 19:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj.... Wiesz co dobre dla Ciebie. Wiesz i ja wiem,że ta narta jest warta grzechu/wydania pieniążków -->szególnie takich/więc nie zastanawiaj się tylko bierz.Ja miałem okazję pojeździć na przyszłorocznym modelu iSupershap'a i po prostu ta narta...ma kopa!Nie wnikam,czy jest jakiś kers,srers,czy inny liquidmetal....

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 18 kwiecień 2011 - 20:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W zasadzie masz rację, w głowie myśl zakupu jest już mocno zakorzeniona. W necie jest wiele opinii na temat ubiegłych Supershape, a o 10/11 nic nie znalazłem. W testach SL WC nie wypadły najlepiej, wręcz narzekano że ma gorszą dynamikę i kłopoty z trzymaniem krawędzi (co może być za sprawą serwisu i adnotacja chcesz kupić, wypróbuj sam) Na stoku spotkałem tylko raz i nie bardzo dało się z gościem pogadać. Nie mam możliwości wypróbowania, dlatego próbuję dopytać. Ponadto tak jak piszesz, nie jest ważne czy kers ma zachęcić do zakupu. Czy w rzeczywistości coś daje. Może nawet lepiej, by był tylko "marketingowym bełkotem" a narta sama w sobie miała dobre właściwości. (jeżeli chip jest w tym mjejscu, co go niby widać, to łatwo mógłby ulec uszkodzeniu) Gdy by nie ten zapis o źle trzymających krawędziach, to bym się wcale nie zastanawiał. Jak do tej pory trzymanie krawędzi w Hedach uważałem za jedne z naj. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję Ci przetestować tą nartę i porównać z inną. Wtedy będziesz pewny czy narta ta spełnia twoje oczekiwania. Ja jeździłem na tej narcie na testach NTN w zeszłym i w tym sezonie i mam swoje prywatne zdanie. Przy zakupie kierowanie się ceną za narty jest mocno ryzykowne bo znam wielu klientów którzy tak jak ty kupili narty różnych firm bo była dobra cena a po jeździe na stoku zdanie o zakupionych przez siebie nartach zmienili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zdaję sobie sprawę, że cena to nie wszystko. I jak pisałem wcześniej stary Supershape w pełni mi odpowiada i teoretycznie można go jeszcze kupić nawet na naszym Aledrogo, ale za cenę wyższą niż miałbym zapłacić za 10/11. W grę wchodzą tylko narty nowe. Z tym testowaniem nart też nie jest do końca tak. Można jeździć cały dzień na narcie i uznać że jest nie zadowalająca, a po dłuższym zapoznaniu narta wiele zyskuje. I pewnie odwrotnie, ale oczywiście w dużym stopniu słuszna uwaga. Szkoda że wcześniej nie zadałem sobie trudu by gdzieś ją dorwać. W tym sezonie jeździłem na Blizzardach i Stocklach obie narty czuć że mają potencjał, ale jednodniowa jazda nie zachwyciła mnie jakoś szczególnie. Jak kupowałem Supershapy, miałem możliwość wypożyczenia ich przed zakupem i czułem od pierwszego zjazdu ze pasujemy do się i przez te kilka lat nic się nie zmieniło. Rozumiem że nie możesz ujawniać swego zdania na temat tej narty z ostatnich testów. Ale mnie interesują właśnie te z 10/11 i tu możesz swoje zdanie wypowiedzieć. Za co będę wdzięczny. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj.... Wiesz co dobre dla Ciebie. Wiesz i ja wiem,że ta narta jest warta grzechu/wydania pieniążków -->szególnie takich/więc nie zastanawiaj się tylko bierz.Ja miałem okazję pojeździć na przyszłorocznym modelu iSupershap'a i po prostu ta narta...ma kopa!Nie wnikam,czy jest jakiś kers,srers,czy inny liquidmetal....

Hmmm... Też objeździłam kilka modeli iSupershape (na przyszły sezon) osobiście mam iSS Magnumkę, i powiem, że z tym "kopem" to... ostrożnie :) Istnieją z pewnością narty z lepszym kopem, aczkolwiek HEAD robi od paru lat rzeczywiście rewelacyjne deski, seria supershapowa jest bardzo dobra, chip zresztą też. Trzymanie krawędzi jest jak zawsze dobre tylko wtedy, gdy narta ma dobry serwis i dobrego narciarza. Szkoda metaal, że nie wpadłeś na pogaduchy we Francji w temacie nart, bo byśmy mogli sobie trochę poopowiadać o modelach Head i nie tylko :):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie krawędzi jest jak zawsze dobre tylko wtedy, gdy narta ma dobry serwis i dobrego narciarza. Szkoda metaal, że nie wpadłeś na pogaduchy we Francji w temacie nart, bo byśmy mogli sobie trochę poopowiadać o modelach Head i nie tylko :):)[/Q

Witam A jakoś tak mało czasu w tej Francji było :P:D Czytając opinie z testów, jak słyszę że narta nie trzymała krawędzi. To zastanawiam sie, czy jest możliwe by serwis zawalił. Chyba nie posyłają tam nowicjuszy. Drugą sprawą jest że ja nie szukam tzw. pierwszej slalomki. A zazwyczaj to one są opisywane w testach. I opinie użytkowników mogą coś podpowiedzieć. Opinia kol. snowblade'man wydaje mi się dosyć cenna, bo wg. profilu wynika że sam pomyka na SuperShape.

osobiście mam iSS Magnumkę, i powiem, że z tym "kopem" to... ostrożnie

Znalazłem post gdzie obiecywałaś zdać relację z tej narty. Nie czytałem go przed wyjazdem do Francji i nie widziałem byś jeździła na tej narcie. Jeżeli ktoś może podzielić się wiedzą na temat SuperShape 10/11 to bardzo proszę. Liczę że kol. kneisslpolska coś może się wypowiedzieć przecież to narta praktycznie już z ubiegłego sezonu. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam iSS Magnumkę, i powiem, że z tym "kopem" to... ostrożnie :)

Hej! Zgadza się-jeżeli chodzi o iSS Magnum czy Speed,natomiast jeżeli chodzi o "podstawowy" model iSS to wg mnie ma kopa i nawet....ostrożnie...mogę powiedzieć,że konkretnego;):) p.s do kolegi metaal-aktualnie iSupershape'a nie mam,ale tylko dla tego,że sprzedałem,żeby wymienić na nowszy model-więc nawet z profilu nie usuwałem,bo na pewno je będę mieć ;)

Użytkownik snowblade'man edytował ten post 20 kwiecień 2011 - 13:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam A jakoś tak mało czasu w tej Francji było :P:D Czytając opinie z testów, jak słyszę że narta nie trzymała krawędzi. To zastanawiam sie, czy jest możliwe by serwis zawalił. Chyba nie posyłają tam nowicjuszy. Drugą sprawą jest że ja nie szukam tzw. pierwszej slalomki. A zazwyczaj to one są opisywane w testach. I opinie użytkowników mogą coś podpowiedzieć. Opinia kol. snowblade'man wydaje mi się dosyć cenna, bo wg. profilu wynika że sam pomyka na SuperShape. Znalazłem post gdzie obiecywałaś zdać relację z tej narty. Nie czytałem go przed wyjazdem do Francji i nie widziałem byś jeździła na tej narcie. Jeżeli ktoś może podzielić się wiedzą na temat SuperShape 10/11 to bardzo proszę. Liczę że kol. kneisslpolska coś może się wypowiedzieć przecież to narta praktycznie już z ubiegłego sezonu. Postrufka

To że mam iSS Magnum to tylko dodatkowe info, we FR jej rzeczywiście nie było (bystre oko metaala ;) ), bo tam zabrałam ze sobą Volkle TigerSharki z PS. Ale dlaczego napisałam o magnumce - otóż są narty z serii iSS które nie znajdą mocniejszego modelu w samym headzie, ale przykładowo moja znajdzie. Będzie to chip 71. Narta dodatkowo usztywniona i wzmocniona daje zupełnie inne wrażenia z jazdy. Jeśli chodzi o inne modele z grupy race to poza titaniumem objeździłam wszystkie wypuszczone na przyszły sezon i powiem tak - największego kopa i turbo (razem z nitro) miała iSL. Przejście z krawędzi na krawędź jest ultraszybkie, a dynamika jazdy niesamowita, dla osoby która kocha zapierniczać po stoku a jednocześnie nie wiąże się to wcale z wykonaniem 3 skrętów na całą długość stoku jest to narta idealna. Ale wymagająca. O speedzie nie piszę, bo jej gigantowy profil nie pasuje do profilu zainteresowanego, poza tym jest taka sobie, ale została jeszcze iSupershape, która ze swoimi 66 mm pod butem zachwyca zwinnością i bardzo dobrze wypuszcza skręt (nie wiem czy to ze względu na kers, czy po prostu na konstrukcję deski za wiązaniem - dość usztywniona no i jeszcze ta dobrze skonstruowana piętka...) Można powiedzieć, że narta sama skręca, ale szaleństwa w niej niema. W każdym razie ja wybrałam magnum m.in. ze względu na 71 pod butem - nartę nieco uniwersalniejszą i wygodniejszą przy dłuższym skręcie, gorszych śniegach czy mokrej papie którą uwielbiam. Jeśli zależałoby mi jednak przede wszystkim na dynamice i szybkości przejścia w krótkim skręcie, i objeżdżaniu przygotowanej traski, to wybór pewnie padłby na iSS. A jeśli chciałabym mieć bardziej "nerwową" magnumkę do drastyczniejszego dociskania to kupiłabym Chip 71. :) W każdym razie z tego co metaal pisze co do preferencji, to rzeczywiście nie widać na headowskim horyzoncie innej narty dla niego jak iSS, ale opinie co do trzymania krawędzi trochę straszą. No ale tak - przecież nartę trzeba dobrze docisnąć, musi mieć dobre kąty, dobre ostrzenie i właściwe warunki do tego, by spełniała swoje zadanie. P.S. Na testach dali mi też pierwszą slalomkę z rossignola. Slant nose, wiecie sami jedna krawędź dłuższa, bla bla bla. Ale co z tego, skoro krawędź tępa niesamowicie! Nic się nie dało na niej pojeździć. Z topówek najgorzej wypadła na testach, bo jak się ekipa przyznała - zawalili serwis. Dostałam potem inną deskę z rosoła. Jak dla mnie hit przyszłego sezonu - 134 na nosie, niespełna 90 pod butem, z tyłu też grubo. Przygotowana jak brzytwa. Kurcze, nie było na stoku takiego miejsca, gdzie nie trzymałaby krawędzi. Serwis to 70% + do wykorzystania narty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. No ale tak - przecież nartę trzeba dobrze docisnąć, musi mieć dobre kąty, dobre ostrzenie i właściwe warunki do tego, by spełniała swoje zadanie. P.S. Na testach dali mi też pierwszą slalomkę z rossignola. Slant nose, wiecie sami jedna krawędź dłuższa, bla bla bla. Ale co z tego, skoro krawędź tępa niesamowicie! Nic się nie dało na niej pojeździć. Z topówek najgorzej wypadła na testach, bo jak się ekipa przyznała - zawalili serwis. Dostałam potem inną deskę z rosoła. Jak dla mnie hit przyszłego sezonu - 134 na nosie, niespełna 90 pod butem, z tyłu też grubo. Przygotowana jak brzytwa. Kurcze, nie było na stoku takiego miejsca, gdzie nie trzymałaby krawędzi. Serwis to 70% + do wykorzystania narty.

Witam Myślałem o zakupie Rossignola 9SL nawet też była okazja w dobrej cenie, ale 160cm i tzw. pierwsza slalomka -odpuściłem. Dzwoniłem i wiem że iSS 165 nadal na mnie czeka :rolleyes: Ktoś może wie na jakie kąty ostrzony jest fabrycznie Head Supershape 10/11 Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam Narty dojechały do mnie. Zostawiam je na tą chwilę zapakowane.. Nie przesądzam czy to będzie moja narta na następny sezon. Mam w odwodzie chętnych do odkupu. Może są jeszcze użytkownicy tej narty i coś dopiszą na temat. Postrufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, żyzni jest taka, że jak sam nie spróbujesz to do końca nic na pewno nie będziesz wiedział. Rozmawiałem już na stoku z gościem który na rzecz iSS porzucił fischer wc sc - ale czy każdy lubi śledzie i kiszone ogórki zamiast czekoladek ?? A w kwestii dynamiki / trzymania head'a - miałem na nogach 2 lata temu head iSL i było pięknie, ale.... na koniec tej zimy pojeździłem na head SL RD sezon 11/12. Poezja. Nie ma takiego lodu na stoku - zaznaczam lodu - którego by nie przecięła (oczywiście serwis znaczenie swoje ma). Narta "nie potrzebuje kers'u", (dynamika i przyspieszenie są powalające) co więcej nie ma go. FIS nie zezwolił na ker's w nartach serwisowych bo jest za "dobry". Także to tylko naklejka reklamowa. Kers został dla nart sklepowych. Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...