Skocz do zawartości

wiązanie normalne vs rentalowe


Saint

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam możliwość kupna nart z wiązaniami rentalowymi, narty nowe, wiązania też, nie używane, nie z wypożyczalni, i takie moje pytanko do Was, czy takie wiązanie będzie leprze/gorsze/identyczne od normalnego? Pierwsze co mi przyszło do głowy to ze będzie gorsze bo jakiś mechanizm który odpowiada za regulację może się szybciej zniszczyć, z 2giej jednak strony takie wiązania działają w wypożyczalniach i są dosyć mocno eksploatowane więc może będą wytrzymalsze. Może ktoś się orientuje jak to z tym jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek powiedzieć nie znając nart. Wiązanie typowo rentallowe (dla wypożyczalni) będzie solidne, ciężkie, na płycie. Jego parametry będą zmienne w szerokim zakresie - takie wiązanie musi "dźwignąć" zarówno ciężkiego narciarza jak i gibkiego nastolatka. Wiązanie montowane pod konkretny but, będzie na pewno lżejsze. Nawet zamontowane na płycie. Coraz więcej producentów montuje na swoich nartach wiązania z możliwością zmiany środka ciężkości. Takie wiązanie jest podobne do "rentallowego", można je przesunąć w stosunku do środka narty. Aby "odchudzić" takie wiązanie, producenci umieszczają je na specjalnych płytach. Są więc nieco lżejsze od "rentalli" ale na pewno cięższe od zwykłych. Może właśnie takie narty masz okazję kupić. Najlepiej wygooglować sobie nazwę nart, na pewno coś się wyświetli. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie które są lepsze. Są świetne "rentalle" znanego producenta i są badziewne wiązania firmy "krzak" składane w garażu pod Lianyungang, robione na wtryskarce z mielonych butelek PET.

Użytkownik luzka13 edytował ten post 11 grudzień 2010 - 13:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rentalowe wiązania z racji tego, że muszą się dać szybko i sprawnie przestawić, mają przód i tył montowane na szynach, które niestety się wyrabiają z czasem i powstają pewne luzy. Zazwyczaj nie jest źle, ale raz miałem starego, rozklekotanego rentala na gigantce i przez to się sporo traciło na precyzji. Po zmianie na normalne wiązanie z przodem mocowanym bezpośrednio do płyty było zdecydowanie lepiej. Z drugiej strony - sporo nowych nart ma (tak jak pisze luzka13) systemy wiązań, które umożliwiają zmianę rozstawu mimo, że nie są to wiązania typowo rentalowe - na przykład niektóre Rossignole, Voelkle, Elany itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam możliwość kupna nart z wiązaniami rentalowymi, narty nowe, wiązania też, nie używane, nie z wypożyczalni, i takie moje pytanko do Was, czy takie wiązanie będzie leprze/gorsze/identyczne od normalnego? Pierwsze co mi przyszło do głowy to ze będzie gorsze bo jakiś mechanizm który odpowiada za regulację może się szybciej zniszczyć, z 2giej jednak strony takie wiązania działają w wypożyczalniach i są dosyć mocno eksploatowane więc może będą wytrzymalsze. Może ktoś się orientuje jak to z tym jest?

Ostatnio praktycznie wszystkie nowe narty są sprzedawane z wiązaniami umożliwiającymi wpięcie praktycznie każdego rozmiaru skorupy, to praktyczne rozwiązanie - łatwo zmienić umiejscowienie buta na narcie, łatwiej narty sprzedać. Jakość i wytrzymałość takich wiazań jest akceptowalna, mam takie Salomony i po 3 sezonach nie mam zastrzezeń, sa OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...