Skocz do zawartości

pilnie potrzebna pomoc, plyta rental + wiazania axium 100 - co z tym zrobic ??


kudik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duzy problem - dostalem narty rossignola z zamontowana plyta - z tego co widze jest to plyta rentalowa (m.in. z zamontowanym skistoperem) do ktorych mialem dostac wiazanie axium 300, dostalem wiazanie axium 100 do wkrecenia - na 4 srubki tez posiadajace ski stoper. Takze teraz mam skistoery na plycie i przy wiazaniu Czy jest mozliwosc zeby cos z tym zrobic jeszcze ?? Moze znacie jakis serwis w Krakowie ktory potrafilby to jakos zgrac do kupy ?? Myslalem zeby wymienic plyte lub samo wiazanie tylko gdzie to dostac ?? Sprawa jest pilna bo jutro mam wyjazd na narty i w tej chwili wpadlem jak sliwka ... :( niestety ryzyko sie nie oplacilo to juz wiem, teraz mysle jak z tego sprobowac wyjsc w miare obronna reka ?? Z gory dzieki za pomoc - to mialo byc: NEU- IPS Y = Diese Konstruktion hat die Form eines Y - 2 Schienen vorn und hinten eine zentrale hinten- ergänzt durch die TWIN-Platte in Form eines Y. EASY Drive: Leichtes Handling - Sicherheit - Komfort NEU- TPI2 in Y Form = Ein neues integriertes Verbindungssystem von Ski / Bindung. Ein Träger ist in der Twin Platte integriert. NEU- Bindung Axium 300 Intergral // Black Red = optimaler Komfort und sehr leichtes Einsteigen. a zamiast axiumow 300 dostalem axium 100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy problem - dostalem narty rossignola z zamontowana plyta - z tego co widze jest to plyta rentalowa (m.in. z zamontowanym skistoperem) do ktorych mialem dostac wiazanie axium 300, dostalem wiazanie axium 100 do wkrecenia - na 4 srubki tez posiadajace ski stoper. Takze teraz mam skistoery na plycie i przy wiazaniu Czy jest mozliwosc zeby cos z tym zrobic jeszcze ?? Moze znacie jakis serwis w Krakowie ktory potrafilby to jakos zgrac do kupy ?? Myslalem zeby wymienic plyte lub samo wiazanie tylko gdzie to dostac ?? Sprawa jest pilna bo jutro mam wyjazd na narty i w tej chwili wpadlem jak sliwka ... :( niestety ryzyko sie nie oplacilo to juz wiem, teraz mysle jak z tego sprobowac wyjsc w miare obronna reka ?? Z gory dzieki za pomoc - to mialo byc: NEU- IPS Y = Diese Konstruktion hat die Form eines Y - 2 Schienen vorn und hinten eine zentrale hinten- ergänzt durch die TWIN-Platte in Form eines Y. EASY Drive: Leichtes Handling - Sicherheit - Komfort NEU- TPI2 in Y Form = Ein neues integriertes Verbindungssystem von Ski / Bindung. Ein Träger ist in der Twin Platte integriert. NEU- Bindung Axium 300 Intergral // Black Red = optimaler Komfort und sehr leichtes Einsteigen. a zamiast axiumow 300 dostalem axium 100

Popatrz w mojej odpowiedzi na link ustawienia wiązan Rossignola, moze cos wymyslisz: http://www.skiforum....p?t=3339&page=3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za reakcje Z serwisem jest problem bo w Koszalinku jest jedna osoba, ktora sie tym zajmuje. Jak zobaczyl komplet to tylko stwierdzil hmmm ze nie ma gdzie przykrecic wiazan i moze mi zdjac plyte i zamontowac nowa markera + wiazania ( ta przyjemnosc kosztowalaby mnie prawie 500 zl wiec bez sensu, pozatym mam watpliwosci czy ta plyte da sie zdjac - zreszta po rozmowie tel z serwisem krakowskim moje zdanie potwierdzili - rossignole sa sprzedawane w pakietach i podobniez ciezko lub niemozliwe jest kupienie samej plyty lub wiazan) Takze zostanie mi chyba wypozyczenie sprzetu :( Dorzucam zdjecia nieszczesnej plyty i wiazan ,moze ktos na cos wpadnie Plyta na fotkach powyzej, a ja wlasnie szperam na linkach od geriusa, a tu moje nieszczesne wiazania. Czy ktos sie orientuje jaki jest koszt wypozyczenia nartek we Wloszech za dobe ??

Załączone miniatury

  • plyta3.jpg
  • plyta 2.jpg
  • plyta na narcie.jpg
  • plyta4.jpg
  • wiazanie1.jpg
  • wiazanie2.jpg
  • wiazanie3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zalaczonych zdjec ten problem wydaje sie byc latwy do rozwiazania.. Odkerc skistopera z plyty... W to miejsce przykrec tyl wiazania... Przod przykrec w otwory montazowe na przodzie plyty... Calosc musisz tak dopasowac aby punkt A na bucie wypadal dokladnie nad punktem A narty... Jedynym problemem moze byc to, ze otwory montazowe plyty i wiazania wypadaja w innym miejscu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w Krakowie na ul.Halczyna (taka mała uliczka łącząca ul. Rydla i Głowackiego ) serwis pana Gątarskiego . Jemu się jeszcze coś chce pomyśleć i zrobić więc może będzie w stanie pomóc . Bo na łażenie do wiekszości asiorskich serwisów w dużych sklepach to szkoda butów - goście generalnie potrafią przy użyciu wkrętarki zamontować wiązania w gotowe otwory . Raczej nie licz na jakąś pomoc z ich strony . Ale na Halczyna warto spróbować - gość jest kumaty i wie co robi . Powodzenia , pozdrawiam. A skąd pytanie o serwis w Krakowie ?

Bo jutro startuje wlasnie z Krakowa, a ze mam tam kilka godzin do wyjazdu myslalem co by moze zaryzykwoac

Z zalaczonych zdjec ten problem wydaje sie byc latwy do rozwiazania.. Odkerc skistopera z plyty... W to miejsce przykrec tyl wiazania... Przod przykrec w otwory montazowe na przodzie plyty... Calosc musisz tak dopasowac aby punkt A na bucie wypadal dokladnie nad punktem A narty... Jedynym problemem moze byc to, ze otwory montazowe plyty i wiazania wypadaja w innym miejscu...

z odkreceniem skistopera juz kombinowalem ale przod mi nijak nie pasuje sruby sa w zupelnie innych miejscach niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za zaangazowanie, temat zostawiam do powrotu bede walczyl o doslanie pasujacych wiazan. Teraz spadam sprawdzic naocznie wloskie warunki sniegowe - niestety na pozyczonych atomicach c9.18. Jak wroce zdam relacje zarowno z osrodkow wloskich jak i sposobu zalatwienia sprawy z wiazaniami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...