Skocz do zawartości

Serfaus-Fis-Ladis: kto był?


bajaderkatyrolska

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się do Serfaus-Fis-Ladis 8-15.01. To dla nas nowa miescówka, ale natknęliśmy się w necie na pozytywne opinie więc postanowiliśmy zaryzykować (zamiast dziesiąty raz jechać do Zillertalu :)) Czy ktoś z Was tam był? Chciałabym usłyszeć opinie forumowczów, polecane trasy, fajne miejsca. Będziemy kwatrować w Ried in Oberinntal :czy dojazd stamtąd do stoków jest jakiś uciążliwy? Skąd polecacie startować. Będę wdzięczna z wszelkie wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na razie jeden z najlepszych osrodkow w Austrii. Dlugie, bardzo dobrze przygotowane trasy, w tym 10 kilometrowa czerwona trasa Frommesebfahrt (lacznie z niebieskim kawalkiem do Ladis). Bardzo dobra nowoczesna i szybka infrastruktora. Duzo niespotykanych w innych miejscach atrakcji na stokach. Ogolnie nie ma sie do czego przyczepic, moze jedynie nie wszystkim sie podoba, ze trasy nie maja numerow tylko nazwy, ale dla mnie to tez nie jest problem. Polecam :cool:

Użytkownik globtroter.org edytował ten post 21 listopad 2010 - 20:57

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwiedzałeś moze okoliczne rejony: chodzi mi zwłaszcza o Nauders: czy jest sens wykupić regionalny skipass i spędzić tam jeden dzień, czy też samo S-F-L wystarczy na tydzień i szkoda czasu sie rozdrabniać?

To tak trudno powiedziec, dla jednego samo S-F-L bedzie az za duzo na tydzien, bo to w sumie jeden z najwiekszych osrodkow w Austri, dla innych, milosnikow tzw. ski safari moze byc troche malo. Ja zaliczam sie to tych "innych", wiec zwiedzalem okoliczne regiony, ale w takim sensie, ze jezdzilem jeszcze w Ischgl/Samnaun, St. Anton am Arlberg i Lech am Arlberg, a kwatere mialem po srodku. Natomiast w Nauders niestety nie jezdzilem, ale wiele osob poleca rowniez ten osrodek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwiedzałeś moze okoliczne rejony: chodzi mi zwłaszcza o Nauders: czy jest sens wykupić regionalny skipass i spędzić tam jeden dzień, czy też samo S-F-L wystarczy na tydzień i szkoda czasu sie rozdrabniać?

Bylem i tu i tu, wg mnie warto mieć ten regionalny Skipass SKI 6 - ale ja mam tak, że lubię zmieniać i zwiedzać :) Opłaca się to jednak kupić tylko w wysokim sezonie. Na początku, czy końcu sezonu karnety kupowane osobno wychodzą taniej :) SFL to coś ok. 180 km tras - z pewnością na tydzień wystarczy ale można to i w 2-3 dni objechać całe :) Kiedyś już pisałem i pokazywałem to i owo związane z tematem, tu wrzucam fotki nt. załadowane do innych postów: mapkę ski6 i parę fot z SFL Dołączona grafika

Załączone miniatury

  • ski6.jpg
  • 3.jpg
  • 6.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • DSCN1437.JPG
  • DSCN6576.JPG

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 21 listopad 2010 - 21:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zwiedzałeś moze okoliczne rejony: chodzi mi zwłaszcza o Nauders: czy jest sens wykupić regionalny skipass i spędzić tam jeden dzień, czy też samo S-F-L wystarczy na tydzień i szkoda czasu sie rozdrabniać?

Na Nauders wypada mieć 2 dni - odrębne,połączone tylko rzadko kursującym skibusem trasy w Austrii i we Włoszech. Narciarsko w Nauders/Haider Alm b. przyjemne, urozmaicone trasy. Mieszkając w Ried ma się jednakowo blisko/daleko do ważniejszych ośrodków Ski6, tzn S-F-L, Kaunertal i Nauders.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...