Jump to content

Nowe narty - jaki fabryczny kąt na krawędziach?


Recommended Posts

Rychlapl, Na stronie Voelkla znalazłem jeszcze taką informację: "The factory specs of all adult models are the same. 2 degree bevel on the side edge and a 1 degree bevel on the base edge." W załączeniu pdf ze zrzutem ze strony. Ale może grupa race ma inaczej...

Załączone pliki

Link to comment
Share on other sites

Witam! Zakupiłem narty, Heada i Volkla z grupy race, w tym Heady serwisowe. Zastanawiam się, jaki kąt fabrycznie otrzymują krawędzie. Bo jeśli jest to 90, to trzeba nałożyć inny... Ma ktoś informacje na ten temat? Liczę na Waszą pomoc. Pozdr.

Różnie z tymi kątami bywa. Narty serwisowe z reguły produkują tak aby zawodnik sam sobie kąty zrobił (kupiłem kiedyś dynastary i one w ogóle nie były przygotowane). Jeśli masz nowe narty serwisowe to najlepiej zanieść je do serwisu i przygotować do jazdy bo na 99% tego wymagają.
Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za pomoc. Generalnie gigantki ostrzę na 87 i 0,5 stopnia. Jako, że nie mam tak wprawnej ręki jeszcze, narty serwisowe oddaję na ręczną obróbkę. Resztę sprzętu robię sam. Przedzwonię sobie jeszcze do dystrybutora Heada i zobaczymy co mi powiedzą. Volkle byłyby w takim razie ok, bo to dla Pana po 40 roku życia :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...