Skocz do zawartości

M/37/115kg/190cm


dakard

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę poradę potrzebuję narty szybsze, zwrotniejsze do jazdy po przygotowanych trasach ( starsze modele używane do ok 600 zł ) 1. M 2. 37 3. 115 kg 4. 190 cm 5. 4 sezony 6. Umiejętności 6 w kierunku 7 7. Flex 70 8. Salomon Scrambler 700 175 cm, narty wydają mi sią wolne i za mało skrętne i to tego to straszne "łopaty" :) 9. Lubie pociągnać długie skręty ale do tego potrzebna szeroka trasa, zatem jestem zmuszony szukać nart które zapewnią mi łatwość wykonywania szybkich, krótkich skrętów, nadające się do carvingu w przypadku szerszych odcinków oraz "krystiany" na wąskich stromych odcinkach 10. W 80 % jeżdzę w Czechach na czerwonych i czarnych 11. Turystycznie 12. na stoku ok 20 dni w sezonie 13. do 600 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, nartki nak nartki :) Ale ten flex to chyba większość będzie "bił po oczach" ;). Jesteś duużym gościem, z taką masą w takich butach "latasz nad nartami" raczej bez kontroli ! Tak z ciekawości - załóż sobie dla porównania buta we flexie 100-120 w temperaturach minusowych ( twardość skorupy jest wtedy rzeczywista) - zobaczysz, że czeka Ciebie jeszcze 1 wydatek.. pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na Fischer Worldcup RC 4 180 cm z sezonu 2005/2006, czy nie za wysoko mierzę...? :)

jak masz z w miarę sprawdzonego źródła - będziesz zadowolony raczej. To sprzęt już kilkuletni - więc różnie z nim może być .. Za wysoko nie mierzysz - musisz mieć twardą dechę, żebyś jej nie powyginał w hińskie "dzień dobry" ;) pozdro jahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poradę potrzebuję narty szybsze, zwrotniejsze do jazdy po przygotowanych trasach ( starsze modele używane do ok 600 zł ) 1. M 2. 37 3. 115 kg 4. 190 cm 5. 4 sezony 6. Umiejętności 6 w kierunku 7 7. Flex 70 8. Salomon Scrambler 700 175 cm, narty wydają mi sią wolne i za mało skrętne i to tego to straszne "łopaty" :) 9. Lubie pociągnać długie skręty ale do tego potrzebna szeroka trasa, zatem jestem zmuszony szukać nart które zapewnią mi łatwość wykonywania szybkich, krótkich skrętów, nadające się do carvingu w przypadku szerszych odcinków oraz "krystiany" na wąskich stromych odcinkach 10. W 80 % jeżdzę w Czechach na czerwonych i czarnych 11. Turystycznie 12. na stoku ok 20 dni w sezonie 13. do 600 zł

Nie szukaj nowych nart tylko poszukaj dobrego instruktora. Nie narty decydują o promieniu skrętu tylko narciarz i jego umiejętności!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instruktor dobry na wszystko:) Czasami zastanawiam się jaki procent odsyłających do instruktorów to własnie instruktorzy... :)

Ja na pewno nie jestem- i w życiu z instruktora nie korzystałem- efekt? Teraz jest OK, ale ile czasu zmarnowałem na ślepe uliczki, nieudane eksperymenty... szkoda gadać. Tak wiec ucz się na błędach innych (tutaj- moich) i nie marnuj czasu :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli instruktor dobry na wszystko:) Czasami zastanawiam się jaki procent odsyłających do instruktorów to własnie instruktorzy... :)

To wolisz bzdurną poradę co do kupna modelu nart czy poszukanie odpowiedniego instruktora, który skoryguje twoje błędy co pozwoli ci dobrać narty samemu według własnych potrzeb. Jak korzystalibyśmy z instruktorów to nie było by na stoku tylu źle jeżdżących narciarzy. Wielu na stoku wydaje się, że potrafią jeździć na nartach a tak naprawdę tylko się na nich zsuwają.:cool: PS. Gdybym zaproponował ci, że ja lub podałbym namiary na instruktora to mógłbyś to potraktować ja reklamę a tak to tylko strzeliłeś sobie w kolano.:eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dakardzie to co pisze bocian 74 to prawda.Warto wydac pare zlotych na instruktora ktory nie bedzie Cie uczyl jezdzic a pokaze Ci co warto zmienic w jezdzie aby ona byla lepsza Ja rowniez nie korzystalem z instruktora uczac sie jezdzic i pewnie dlatego tak mnie teraz bola kolana W tamtym sezonie wziolem instruktora i chlopak poprawil u mnie pare rzeczy A co do nart to jak sam nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial Ja mam podobne gabaryty i tez szukam nart dla siebie i chyba sie wstrzymam do rozpoczecia sezonu cos sie przetestuje a moze ktos bedzie chcial nartke zmienic na nowsza to i sie starsza kupi Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...