Skocz do zawartości

Voelkl Racetiger SL vs Fischer RC4 WC SC vs Atomic Race TI SL


Sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Zastanawiam się nad tymi trzema nartami i jakoś nie mogę się zdecydować. Nie mam też możliwości przetestować wszystkich na stoku. Chciałbym poznać opinię nt ich wad/zalet. Czy ktoś już jeździł na Atomic Race TI SL? Jak sprawuje się ta narta z drewnianym rdzeniem? Czy można go już porównać z Voelklem i Fischerem? Jaka jest grubość krawędzi? Pamiętam, że krawędzie Atomica zawsze były cieńsze i mniej żywotne od innych producentów. Szukam nart na kilka sezonów i nie chciałbym wywalić kasy na "jednosezonówkę"... Z góry dziękuję za wszelkie info i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nikt nie podjął tematu :) Zapytam więc może o to: Która z tych trzech nart najlepiej będzie (lub powinna) radzić sobie na rozjeżdżonym lub wyratrakowanym, ale przykrytym świeżym puchem stoku? Czy Atomic (70 mm pod butem) będzie sobie lepiej radził w "po godzinie 16-tej" niż np Fischer i Voelkl (ok. 66 mm)? Jak się ma promień Atomica R=11,5 dla 163 cm do pracy kolan? Do tej pory jeździłem na RC4 Race SC 165 cm, R=13 i czasem odczuwam ból kolan i trochę obawiam się bardziej skrętnej narty. Jak ten Atomic spisuje się przy jeździe ciut łagodniejszym łukiem? Może na te pytania ktoś udzieli odpowiedzi? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nikt nie podjął tematu :) Zapytam więc może o to: Która z tych trzech nart najlepiej będzie (lub powinna) radzić sobie na rozjeżdżonym lub wyratrakowanym, ale przykrytym świeżym puchem stoku? Czy Atomic (70 mm pod butem) będzie sobie lepiej radził w "po godzinie 16-tej" niż np Fischer i Voelkl (ok. 66 mm)? Jak się ma promień Atomica R=11,5 dla 163 cm do pracy kolan? Do tej pory jeździłem na RC4 Race SC 165 cm, R=13 i czasem odczuwam ból kolan i trochę obawiam się bardziej skrętnej narty. Jak ten Atomic spisuje się przy jeździe ciut łagodniejszym łukiem? Może na te pytania ktoś udzieli odpowiedzi? Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Cześć Jeśli przy Fischerach SC bolały Cię kolana to raczej daruj sobie narty World Cup. Z tego co piszesz masz model SC z przed jakiś 3-4 lat. Miałem okazję pojeździć w tym tygodniu na starych SC 165/ R13 z przed 4 sezonów(parametry twoich nart) i porównać je z moimi tegorocznymi SC 160/R13. Moim zdaniem są to dwie rózne narty. Tegoroczna jest twardsza i daje większe "kopyto" i mimo tego samego promienia są skrętniejsze. World Cup podobno kopie o wiele mocniej (jeszcze nie sprawdzałem organoleptycznie:rolleyes:). Jeśli chodzi o promień skrętu to jak pisali kiedyś koledzy to tylko wartości poglądowe - sprawdzone na stoku. Narty z promieniem R12 przy tej samej prędkości wycinały dużo większe łuki niż narta z promieniem R13. Generalizując, wszystkie te narty średnio nadają się na "zorane" stoki. Przy tylu wątpliwościach przed zakupem njlepiej chyba przetestować je na stoku. Pozdrawiam

Użytkownik Aztek edytował ten post 14 marzec 2010 - 09:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Na obecnych nartach śmigam już 4 sezony, czas więc na zmiany :) A ponieważ chcę "iść do przodu" więc kupię coś z WC. Tylko nie mogę się zdecydować, które z 3 powyższych nart wybrać. Kusi mnie ten Atomic i te jego 70 mm pod butem. Może ta większa powierzchnia ślizgu (również szersze dzioby i piętka) będzie się lepiej spisywać w gorszych warunkach :) Może jeszcze ktoś coś doradzi? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że nikt nie podjął tematu :) Do tej pory jeździłem na RC4 Race SC 165 cm, R=13 i czasem odczuwam ból kolan i trochę obawiam się bardziej skrętnej narty.

Cześć Generalnie "piłem" do tego fragmentu twojej wypowiedzi. W WC będą bolały jeszcze bardziej. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka , miałem okazje jeździć na volkl racetigerze sl chyba z 2006/2007 i sam posiadam fischera rc4 wc sc ... volkl to nie narta dla mnie , na fiszerach czuje się pewnie - zawsze , nawet wczoraj na jaworzynie przy opadzie muldy były dość duże a ja sobie z uśmiechem na twarzy skakałem z jednej muldy na drugą lub ciąłem przez nie(w głębokim puchu toną ;P, do skakania trochę za ciężkie), na volklach bym się nie odważył ... Co do atomica miałem z nim kiedyś złe doświadczenia i nigdy nawet nie ciągnęło mnie aby spróbować jazdy na nim . Ból kolan nie musi zależeć od złej narty , ja też mam ostatnio bóle kolan a jakoś wczoraj objechałem na wc sc cały dzień i było super... długość wc sc 155 przy 170cm i 57-58kg wagi . pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie powiem, że nie znam się na nartach. Jezdze na wszystkim co mam pod ręką. Jezdze wolno, szybko, długimi, krótkimi skretami, po miekkim, po twardym. I wychodzi :P. Przy wzroscie 168 jezdze na nartach 100, 138. 160, 170, 180. Na wszystkim jezdzę ale kazda wymaga stosowania nieco rózniących sie technik. Nie potrafie zrozumieć jak można mieć problem ze skrętem 2m czy 50m , czy jazda na wprost. Owszem odczuwam ,że zadna z nich nie jest uniwersalną do wszystkich ewolucji. Takie odnosze wrażenie że do wielu pasuje powiedzenie "złej baletnicy...." Zaznaczam ,że nie kieruje tych uwag do nikogo. Pisze o swoim wrażeniu. Może dlatego, ze jezdziłem na "ołówkach":o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...