Skocz do zawartości

Volkl Racetiger SL vs Fischer RC4 Race SC


Sinner

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi: Jak duża jest różnica między tymi nartami? Obecnie czwarty sezon śmigam na Race SC (z sezonu 05/06), ale myślę o zmianie na ambitniejszą nartę i pomyślałem o zmianie na Volkl Racetiger SL 08/09 lub 09/10. Zastanawiam się tylko czy nie będzie to szok dla moich nóg :D Moje gabaryty to 180 cm i waga ok 84-86 kg. Może mi ktoś opisać zalety i wady tej narty (Volkl)? Czy warto ją kupić, czy może kupić Fischa WC SC? Będę wdzięczny za wszelkie informacje :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Posiadam obecnie Fisher RC4 World Cup SC i jeździ mi się na nich świetnie, jednak w kwietniu ubiegłego roku byłem na testach nart i miałem możliwość pojeżdżenia na Volkl Racetiger SL. Skutek był taki że po pierwszym dniu polubiłem tę nartę tak bardzo,że wstawałem wcześnie rano i pędziłem na stok, żeby przechwycić te deski jako pierwszy. Kiedy ukazała się w sklepach kupiliśmy ją dla mojej żony - jest nimi zachwycona. Szczerze mogę polecić tę nartę. Moim zdaniem osiągami dorównuje RC4 a prowadzi się ją łatwiej. Pozdrawiam, Lukasz

Użytkownik yarra edytował ten post 02 luty 2010 - 20:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zajeżdżeniu 3 par Fischerów WC SC przesiadłem się na Racetigery SL - powiem, że na nich jeździ mi się się trochę lepiej, ale nie jest to jakaś powalająca różnica. Podobno są trwalsze (rzeczywiście, po kilku 6-dniowych wyjazdach w Alpy Fishery stały się wyraźnie miększe - ale trochę ważę, więc nie dziwota. Kolego o podobnej posturze po mniej więcej podobnym przebiegu swoich Volkli nie zauważył znacznej różnicy w sztywności nart). NA razie moje Volkle mają trzy wyjazdy w Alpy i jest bardzo ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli mam rozumieć, że Volkl jest solidniej wykonany od Fischera, jest trwalszy i łatwiej się "prowadzi"? Pewnie zdecyduję się na Volkle, ale w tej chwili są za drogie :(, no i pewnie trzeba będzie zmienić buty na flex min. 100, bo obecnie mam 80. A co sądzicie o wiązaniach iPT 11 i 12? Różnica jest tylko w skali wypięcia, czy może różnią się czymś jeszcze? Jaka tam jest płyta i w których wiązaniach występuje ta "rozeta" między wiązaniami i czy warto kupować wiązania z tą rozetą?

Użytkownik Sinner edytował ten post 02 luty 2010 - 23:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli mam rozumieć, że Volkl jest solidniej wykonany od Fischera, jest trwalszy i łatwiej się "prowadzi"? Pewnie zdecyduję się na Volkle, ale w tej chwili są za drogie :(, no i pewnie trzeba będzie zmienić buty na flex min. 100, bo obecnie mam 80. A co sądzicie o wiązaniach iPT 11 i 12? Różnica jest tylko w skali wypięcia, czy może różnią się czymś jeszcze? Jaka tam jest płyta i w których wiązaniach występuje ta "rozeta" między wiązaniami i czy warto kupować wiązania z tą rozetą?

Rozeta służy do szybszego przestawienia wiązań do konkretnej skorupy buta - czytaj: super sprawa dla wypożyczalni (inne firmy mają np. wiązanie rantalowe). Dla siebie wybrałem jednak wiązanie bez rozety - według opinii sprzedawców jest tu mniejsza możliwość pojawienia się luzów w wiązaniu (nie wiem ile w tym prawdy, ale brzmi dla mnie wiarygodnie). Ten sam model SL był dostępny zarówno z rozetą jak i bez 11 i 12 różnią się głównie chyba siłą i ceną. W racetigerze nie ma klasycznej płyty, jest system mocowania na szynie, mocowanie wiązań za pomocą zamka - wsunięcie wiązania w szyny i przekręcenie jednego elementu z tyłu blokuje wiązanie - szybki montaż, nie usztywnia konstrukcji - wiązanie pracuje na całej długości w sposób elastyczny http://www.voelkl.pl...technologia.php

Użytkownik moris edytował ten post 04 luty 2010 - 09:19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...