Skocz do zawartości

Narty komórkowe


widawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stworzyłem ten temat bo chciałbym porównac pare komórek ze sobą , a nie cały czas pisac o poszczególnych komórkach w oddzielnych tematach. W gre wchodzą Fischer WC SL 09/10 Elan SLX FIS WaveFlex Plate 09/10 Head iSL rd 09/10 I takie moje pytania , jeśli ktos posiade te narty niech napisze odczucia z jazdy i najlepiej gdzie je kupił i podał namiary(to juz może na pm) o headach aż tak nie musicie się rozpisywac bo już pytałem w innym wątku ale można porównac z w/w modelami To będzie trudny wybór head podobno miększy od stawki wyżej , Elan szybkie przejscie z krawędzi na krawędz(a i jak tu z twardoscia )? a fischer hmm nie wiem Jesli ktos posiada te narty proszę o wypowiedzenie się pod względem trzymania krawędzi stabilnosci twardosci itp wybaczcie jesli taki temat już jest a i możecie polecic tez inne modele , ale z góry stawiam na te 3 pozdrawiam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym modelu Elana, pisalem juz nieraz. Wszedzie gdzie moge to je chwale:D A ten headzik to nie bedzie za mocny? :rolleyes: To juz full wyczyn! chyba zes zawodnik, to inna kwestia. w kazdym razie, nie mam tych Elanów, ale pare razy mialem okazje jezdizc w tym roku. To jest bardzo latwa komorka, ale trzyma bardzo dobrze, stabilna. Gdybym mial w tej chwili 2tys, kupilbym je bez zastanowienia! jesli chcesz wiedziec gdzie to pisz na priv. ------------------------------- i jeszcze dodam tylko, ze opinia o tych nartach zawarta w NTNie, sprawdzila sie w 100%. Zreszta jak zawsze w moim przypadku majac okazje testowania jakich desek :) Ufam im.

Użytkownik miracledrug2 edytował ten post 25 styczeń 2010 - 15:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym modelu Elana, pisalem juz nieraz. Wszedzie gdzie moge to je chwale:D A ten headzik to nie bedzie za mocny? :rolleyes: To juz full wyczyn! chyba zes zawodnik, to inna kwestia. w kazdym razie, nie mam tych Elanów, ale pare razy mialem okazje jezdizc w tym roku. To jest bardzo latwa komorka, ale trzyma bardzo dobrze, stabilna. Gdybym mial w tej chwili 2tys, kupilbym je bez zastanowienia! jesli chcesz wiedziec gdzie to pisz na priv. ------------------------------- i jeszcze dodam tylko, ze opinia o tych nartach zawarta w NTNie, sprawdzila sie w 100%. Zreszta jak zawsze w moim przypadku majac okazje testowania jakich desek :) Ufam im.

Hedzik za mocny;> w jakim sensie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmianie Atomic 12 SL chciałem mieć komórki i uświadomiłem sobie to raz na zawsze , zadaj sobie takie pytania : Czy naprawdę potrzebna jest Ci narta komórkowa ? czy przyczyni się ona do lepszych wyników ?.Ja odpowiedziałem na te pytania NIE , i jeżeli ty też tak na nie odpowiesz pomyśl nad zwykłymi nartami.

Czy możesz podać kryteria na podstawie których dokonałeś takiego wyboru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez warto miec komorki, jako 2 lub 3 lub kolejna para nart! Warto zeby czasem poczuć (jesli są umiejetnosci) wlasciwosci takiej narty i to co moze nam dac w pewnych warunkach! Ja uwazam ze dobrze jezdzacy narciarz, a 'dobrze', rozumiem czlowieka ktory swobodnie jezdzi wszystkie rodzaje tras, w kazdych warunkach, nie boi sie startu w amatorskich zawodach i zna mozliwosci wspolczesnych nart, i co najwazniejszy jest SWIADOMYM narciarzem, to wlasnie wtedy komórka bedzie dla niego czymś naprawde fajnym ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak gadalismy w szczyrku. Powinieneś najpierw przejechać się na komórce. Umiejętności masz juz chyba wystarczające żeby spróbować komórki. Wpadnij kiedyś to pożyczę Ci Dunastara Ommeglass Comp. Są to konkretne dechy więc bedziesz wiedział czym to się wiąże. Ja tak jak wcześniej mówiłem i jak miracledrug2 mówił Elan to najlepsza propozycja na tez sezon;) Pozdrawiam i do zobaczenia na następnych zawodach;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ujeżdżam najnowszą komórke Fischera WC SL 09/10. Wrażenia z jazdy: Niezwykła stabilnośc na lodzie jak po szynach WIdawa jak chcesz to psiz na priv dam wiecej info.

Doceniam klasę i skuteczność w bramkach Fischera ale ja bym się na nich nudził:) Tramwajem mogę się przejechać po mieście:) Zwróć uwagę, że to trochę żartobliwe odniesienie do Fischera wcale nie jest negatywne a dla wielu będzie zaletą której w nartach szukają.

widawa Masz kolejne potwierdzenie ,że Fischer jest dla Ciebie jak znalazł:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to lubie takei prowadzenie :D

I słusznie. Ja natomiast lubię jak narta jest trochę "nerwowa" co każe mi nad nią aktywnie panować i w pewnym sensie z nią "walczyć". Zawsze jest na niej zabawa i trzeba się cały czas rozwijać. Daje mi to więcej frajdy. Pomimo tego Dobremann'y na których jeżdżę także świetnie prowadzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, a teraz proszę jak na spowiedzi. Jakie są minusy komórek? Bo jakby nie miały minusów w stosunku do wersji sklepowych, to pewnie od dawana byłyby dostępne normalnie w sklepach. Sam mam małą teorię, ale wolałbym poznać najpierw opinie użytkowników. Pozdr Marcin

No coż - wymagają dobrej techniki i trochę siły. Dla sporej ilości amatorów to jest nie do przeskoczenia - stąd nie ma na nie aż takiego zbytu. Co do dostępności w sklepach - w tych sportowych czasem idzie takie narty dostać (np. pierwsze z brzegu Quattro Sport i Pałacyk we Wrocławiu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, a teraz proszę jak na spowiedzi. Jakie są minusy komórek? Bo jakby nie miały minusów w stosunku do wersji sklepowych, to pewnie od dawana byłyby dostępne normalnie w sklepach. Sam mam małą teorię, ale wolałbym poznać najpierw opinie użytkowników. Pozdr Marcin

Minusy to one mają głównie dla producentów:) Mała wydajność w ręcznej produkcji. Relatywnie niska cena sprzedaży. ( firmy w pewnym sensie inwestują w kluby) Mało możliwości opowiadania o "cudownych" systemach (marketingowcy nie mieli by co robić:) ) Minusy dla użytkowników? Może wąskie krawędzie ( ale to dla niektórych, mi to nie przeszkadza) Komórki to tak naprawdę normalne narty tylko najlepsze jak się da. NIE ZABIJAJĄ!!! Każdy dobrze jeżdżący z odrobiną sportowego zacięcia powinien spróbować. bocian74 teraz TY!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusy to: -cena -dostępnośc -serwisownie na maszynach jest dla komórek nie polecane gdyż mają mniej krawędzi -no i po kilku sezonach latach robią się kacze dzioby (jazda na tykach, po zawodnikach klubowych,lecz nie zawsze)

spider cena? każda komórka jest tańsza od np.grizzly i innych tego typu wynalazków. kacze dzioby? kupujesz nartę po zawodniku? Ciekawe jak wyglądała by sklepowa tłuczona po tyczkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bocian74 teraz TY!!!

Ok, nie będę czekał na więcej głosów ;) To co piszesz o ręcznej produkcji jest argumentem, ale są tez w sklepach narty produkowane "ręcznie". Myślę że podstawowym minusem komórek jest to, że są one robione z priorytetem na maksymalną "wydajność". Ale za wszystko jest cena. Myślę że w tym przypadku ceną jest trwałość takiej narty. Że przy normalnej, cywilnej jeździe narty te stracą swoje właściwości o wiele szybciej niż narty sklepowe. Cienkie krawędzie o których wspomniałeś tylko moje przemyślenia potwierdzają. Myślę też że są to narty o wiele bardziej wrażliwe na uszkodzenia. Jak wygląda sprawa gwarancji na komórki? Podkreślam- to tylko moje przemyślenia teoretyczne. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...