Skocz do zawartości

Wisła - gdzie można pojeździć?


Iva

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku ferie padły na Wisłę. Nigdy tam nie byliśmy i zaczynam się zastanawiać czy dobrze że tam jedziemy. Gdzie w Wiśle będziemy mogli pojezdzić? Co mozecie mi polecic? Nastawiamy się głownie na naukę dzieci (5 lat) więc przy okazji poszukuję instruktora......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania :P Ja równiez bedę bardzo wdzięczny za jakieś informację o Wiśle, gdzie mozna najlepiej pojeździc, gdzie najlepsze warunki obecnie panują, jakie kolejki do wyciągów, jak z parkingami pod stokiem? Jadę do Szczyrku, ale Wisłę na pewno przynajmniej na 1 dzień zachaczę, a też nigdy tam nie byłem. P.S. Jeszcze takie uzupełnienie, że jadę z żoną, której umiejętnosci w skali forum oceniłbym na 3, jeździ głównie po zielonych i niebieskich trasach i jak zobaczy że dana trasa ma kolor czerwony, mimo ze jest łatwa i przyjemna to już się buntuje przed zjazdem i czasami muszę ją podstępem wywieźć na taka trasę żeby musiała zjechać, bo wiem ze da radę. lol Więc chodzi o to żeby górka posiadała różnej trudności trasy , najlepiej dobrze przygotowane (czarnych nie musi być), żebyśmy oboje mogli pojeździć. Z góry dziękuję za info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiśle warunki do jeżdżenia na pewno lepsze niż w Szczyrku(więcej śniegu). Do nauki polecam Klepaki w Malince oraz Pasieki w Wiśle Głębce.:D Oby dwa ośrodki posiadają zaplecze instruktorskie.:) Więcej wrażeń, na pewno Soszów, najlepiej dośnieżony. Przed Soszowem jest mała stacja narciarska, Rowienki, dla mniej zaawansowanych. Ferie, a więc wszędzie trzeba odstać swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, na Soszów się wybiorę na pewno, na 1 dzień, a o Cieńkowie szczerze mówiąc nie myslałem, tzn miałem świadomość jego istnienia ale nie zastanawiałem się nad jazdą tam. Patrze na mapce stoku że sympatycznie to wygląda, 2 szerokie czerwone trasy , ale czy ktoś mógłby powiedzieć jak tam jest z : kolejkami do wyciagów, oraz przygotowaniem tras, bo szukałem ale nie mogę jakoś znaleźć strony tego obiektu. Ceny też nie za wysokie;) Rozważę to. Dzięki. Metra śniegu. A sypie zdrowo to pewnie i bedzie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję za opinie i propozycje w Wisle, na pewno kiedyś , może za rok się wybiorę, ale teraz patrząc na to co się dzieje z warunkami i iloscią otwartych tras (wszystkie) w Szczyrku - wybieram Szczyrk;). Martwią mnie jedynie kolejki do wyciągów, ale podejrzewam że wszędzie może być cięzko. Pozdrawiam:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.szczyrk-n...apa_szczyrk.jpg http://www.gat.pl/69.php bardzo długi i bardzo łagodny w Szczyrku to jest zjazd z Małego Skrzycznego, trasa niebieska nr. 2, którą można zjechać do Soliska, ale nie jest oświetlony i na samej górze na szczycie panują różne warunki, często nie najlepsze (przetarcia) no i wieje i bywa zimno, poza tym jest dosyć wąski, przynajmniej na górze, więc nie wiem czy najlepszy do nauki? Najlepiej wjeżdżać tam z SOLISKO. Jest też b. długi i łatwy zjazd trasą niebieską ze Skrzycznego, ale też jest podobno miejscami b. wąski - nie jeździłem tam, ale oglądałem filmiki ze zjazdu. Do nauki poleciłbym Juliany (Pośredni Wierch)- trasy nr. 8 i 9 - dojazd z SALMOPOL, trasy łatwe, szerokie, przyjemne, zazwyczaj bdb. warunki śniegowe no i mają ponad 1000m , więc chyba wystarczy na parę skrętów;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...