Skocz do zawartości

Jaka dlugosc Atomic Race Ti SL


bajer

Rekomendowane odpowiedzi

Wzrost: 176 Waga: 84 Poziom jazdy 6/7 Pożyczyłem od kumpla narty SL9 i spodobała mi się jazda krótkim skrętem Jestem zdecydowany kupić narty Atomic race Ti SL lub Atomic race ST Mam dylemat, jaka długość 156 bądź 163 skłaniam się, na 156 ale czy nie za krótka i czy RaceTI SL nie będzie dla mnie zbyt twarda. Jakie są wasze wrażenia z jazdy na tych nartach? Pozdrawiam. Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost: 176 Waga: 84 Poziom jazdy 6/7 Pożyczyłem od kumpla narty SL9 i spodobała mi się jazda krótkim skrętem Jestem zdecydowany kupić narty Atomic race Ti SL lub Atomic race ST Mam dylemat, jaka długość 156 bądź 163 skłaniam się, na 156 ale czy nie za krótka i czy RaceTI SL nie będzie dla mnie zbyt twarda. Jakie są wasze wrażenia z jazdy na tych nartach?

163 cm (ew. 165), modele przetestuj, jezdzilem odrobine na obu - ST jest dosc latwa i miekka, sprawdzila sie za to na rozjezdzonym, mokrym "torfowisku" - ale moje spostrzezenia (choc parametry mamy podobne) moga sie miec nijak do twoich - ja bym pewnie bral calkiem inne :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bys wybral.

Dzis nie bylby to Atomic - moze Fischer WC SC, moze Head iSL - gdybym szukal "kopa" :) ale chyba jednak bylyby to moze Voelkl Racetiger SL - byly b. przyjazne i latwe w warunkach, ktore teoretycznie sa kompletnie "wrogie" tym nartom, tj. kasza, muldy, rozjezdzone kartoflisko itp. - po prostu ciagle chodzily tak jak chcialem. choc oczywiscie ciagle ciut za twarde na warunki jw. - akurat ST bedac miekkie i szersze radzily sobie bardzo OK - ale ...w zasadzie nie po to kupuje sie slalomki ;) Z Atomica chyba byloby to SL 2D - czyli te z Doubledeckiem, ...ale to nie ta cena. Niby konstrukcja podejrzana ;) ale byly calkiem OK. "Zwykle" SL wypadly tak ...posrodku :) Tak czy owak wszystkie ww. trzeba by sprawdzic w innych warunkach, na twardym sniegu, betonie, lodzie - wtedy opinia bylaby moze kompletna. W takich warunkach jakie byly moglem tylko zlozyc, ze teoretycznie na twardym wszystkie beda w miare dobrze chodzic, lepiej lub gorzej, a moge sprawdzic tylko to, ktore sa najmniej meczace w warunkach dla nich bardzo trudnych - w tym kontekscie Voelkle mnie zaskoczyly na plus :)

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 20 styczeń 2010 - 03:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miąłem okazje pojeździć godzinkę na tych SL 2D tną ładnie, ale nie wiem czy chciałbym jeździć na nich cały dzień, bardzo twarde. Widzę ze tak samo podchodzisz do tematu w wyborze, w niedziele byłem w Czernym Dole do tak do 13 stok był ok później masakra same muldy lód.

Użytkownik bajer edytował ten post 20 styczeń 2010 - 09:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Jak się ta narta sprawuje w dłuższym skręcie i na bardziej rozjeżdżonym i zmuldzonym stoku? Zastanawiam się nad tą nartą i też chciałbym długość 163 cm, tyle że mam 180 cm wzrostu i nie wiem, czy nie będzie za krótka...

Użytkownik Sinner edytował ten post 03 kwiecień 2010 - 21:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ta narta sprawuje w dłuższym skręcie i na bardziej rozjeżdżonym i zmuldzonym stoku? Zastanawiam się nad tą nartą i też chciałbym długość 163 cm, tyle że mam 180 cm wzrostu i nie wiem, czy nie będzie za krótka...

ja mam 177wzr i ujezdzalem ti sl na 2011 dl 163,na poczatku wrazenie super,stabilne,w miare szybkie,jednak po jakims czasie ujezdzania zaczely mnie rozczarowywac-w momencie kiedy jechalem dosc szybko-na lodzie puscily no i gleba(byc moze zwiazane jest to z tym ze waze 100 wiec mogly byc dla mnie za krotkie),poza tym mialem wrazenie ze te dzioby-ogolnie jezyki sa jakies za miekkie-mialem wrazenie jakby mi caly czas przody lataly,testowalem model na 2011 z wypozyczalni-a juz na jednej narcie pojawilo sie odwarstwianie...narta sie po prostu rozchodzila-takie wykonanie ma podobno atomic,to jest tylko moja opinia wiec prosze zwolennikow atomica o niesugerowanie sie nia,jednak wole moje r8S:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to mnie trochę ostudziłeś... Miałem zamiar te narty kupić, ale teraz nadal mam dylemat: Atomic, czy Volkl, czy Fischer... A jak wyglądają krawędzie? Słyszałem, że Atomic robi "cienkie" (dosłownie i w przeniośni) krawędzie.

krawedzie byly jakies ciensze,przynajmniej mi sie tak wydawalo(tez to slyszalem),ale atomic ma 70 pod butem wiec spokojnie na twoim miejscu rozwazylbym rossi 8S lub 9S,testowalem jeszcze volkla druga slalomke racetiger sc na 2011-wyglad -rewelka-ale poza tym byla dla mnei za miekka-takze nie mialem przyjemnosci z jazdy,testowalem tez fischa wc sc -ale tutaj zeby poczuc juz wlasciwosci tej narty trzeba konkretnie juz krawedziowac-szczerze-to porownalem ja do mojej 8S-takie mialem wrazenie-lepiej mi sie jezdzilo na moich rossi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...